19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Андрій Матковський: Ми повинні відірвати наших дітей від пива та інтернету

Хочеш мати гідну країну в майбутньому – турбуйся про тих, хто її розбудовуватиме, уже зараз. Діти і молодь – найцінніший ресурс будь-якої держави, і від того, якими вони виростуть, які матимуть моральні принципи, цінності, фізичне здоров’я, залежить успіх України.

Саме тому піклування про наступне покоління – одне з найголовніших завдань будь-якої влади. Організувати дозвілля дітей, забезпечити умови повноцінного гармонійного розвитку особистості – першочергове завдання органів місцевого самоврядування.

Андрій Матковський спільно зі своєю командою добре розуміють ці прописні істини і роблять усе можливе, аби в обласному центрі з’явилися місця для активного відпочинку і занять спортом на свіжому повітрі.

Спорт допомагає сформувати сильну особистість, переконаний Андрій Матковський.
За словами Андрія Всеволодовича, за його каденції міським головою у місті приділялося багато уваги розбудові спортивної інфраструктури для дітей, а саме споруджувалися майданчики для занять фізкультурою, встановлювалися тренажерні комплекси, відкривалися ковзанки і спортзали. До організації цього процесу активно долучалися спонсори та благодійники. Крім того, у місті проводилися постійні турніри, естафети та інші спортивні змагання, у яких брала участь максимальна кількість активних учнів шкіл та студентів.

Тепер, знову прийшовши у міську раду, депутат налаштований продовжити реалізовувати те, що було започатковано ним кілька років тому. Саме тому за його ініціативи та за підтримки депутатів-однодумців у Полтаві почали впровадження програми по будівництву та облаштуванню сучасних спортивних багатофункціональних майданчиків нового типу.

«Першою ластівкою» у реалізації цього проекту став спортивний майданчик, який відкрили нещодавно на території Полтавської гімназії №21. Заклад був вибраний невипадково, оскільки він єдиний, який до цього часу не мав місця для занять спортом та фізкультурою. Навіть у теплу пору року дітям доводилося виконувати фізичні вправи в закритому приміщенні. За словами вчителів, далеко не всіма видами спорту можна займатися у відносно невеликому спортзалі. Насамперед це біг, стрибки, легкоатлетичні вправи.

– Але тепер новий майданчик дарує дітям просто необмежені можливості, аби загартовувати тіло та дух, – радіють учителі гімназії №21. – І, звісно ж, маючи поле для футболу, ми тепер зможемо систематично проводити у школі матчі та виховувати майбутніх зірок для нашої збірної!

Поки в гімназії тішаться новим спортивним об’єктом, в авіамістечку триває реконструкція єдиного в мікрорайоні майданчика, який багато років залишається улюбленим місцем відпочинку для місцевої молоді. Уже до Міжнародного дня захисту дітей, 1 червня, він зустріне своїх завсідників відремонтованим та оновленим.

– Цьому майданчику вже не менше 40 років, – зазначила Майя Матвєєва, депутат міської ради від БПП. – Тут ще мій син дитиною займався. Сюди практично щодня сходиться місцева молодь, поруч – офіцерський гуртожиток. Тому це місце потребує постійної уваги: то траву треба скосити, то ворота відремонтувати, то десь щось підфарбувати. І ось ініціативні жителі авіамістечка звернулися до Андрія Матковського з проханням про допомогу. Він відразу відгукнувся, уважно вислухав людей та виділив власні кошти для реконструкції майданчика. До початку червня тут відновлять огорожу, відремонтують ворота, поставлять комплекс з турніками, брусами та іншим інвентарем для занять воркаутом. Молодь зможе грати у футбол, волейбол, баскетбол, тобто проводити вільний час із максимальною користю для здоров’я.

Перший заступник міського голови Михайло Шевченко.
Тим часом у місті продовжать будівництво нових спортивних об’єктів.

– Місця під них уже знайдені, – запевнив Михайло Шевченко, перший заступник міського голови. – Нові майданчики з’являться на Браїлках (навпроти гуртожитку на вулиці Маршала Бірюзова, 94), Половках (у дворі житлового будинку 33/2), на вулиці Зіньківській (за магазином «Селяночка») та на Леваді, серед новобудов біля проспекту Богдана Хмельницького.

Посадовець додав, що триває розробка детального плану та проекту землеустрою ще однієї ділянки під спортивний майданчик у селищі Лісок на території зони відпочинку.

Загалом же, за словами Михайла Шевченка, до кінця року в Полтаві планують побудувати понад десять подібних майданчиків.

– Вони будуть не тільки на території навчальних закладів, а й у дворах або на незабудованих територіях, – говорить Михайло Володимирович. – До міської влади, депутатів, до мене особисто звертається багато полтавців з пропозиціями, де б краще було спорудити такі об’єкти для дітей, і ми збираємо ці листи, повідом-лення, звернення, розглядаємо їх на комісіях, виносимо на сесії і приймаємо відповідні рішення.

Окрім майданчиків, у Полтаві планують облаштувати й повноцінне футбольне поле. Його збираються зробити на території ПДЮСШ «Ворскла» ім.І.І.Горпинка, розташованої на майдані Незалежності,16. Тут функціонує відділення з футболу для хлопців. У школі 496 вихованців, з якими працюють десять тренерів-викладачів з футболу. Крім того, у цьому році міська рада відкрила КЗ «ПДЮСШ «Молодь-2016», у якій на сьогодні тренується понад 250 юних футболістів. Поруч розташований спортивний заклад ПДЮСШ №1 з відділенням хокею на траві (дівчата). Влада хоче подарувати цим дітям сучасне футбольне поле зі штучним покриттям розміром 60 на 40 метри. Це дасть змогу залучити ще більше юних полтавців до занять фізичною культурою та спортом і стане місцем проведення міських обласних чемпіонатів, турнірів з ігрових видів спорту.
На відкритті спортивного майданчика у гімназії №21.
На думку Андрія Матковського, спортивна інфраструктура для активного відпочинку дітей і підлітків допоможе відірвати юних полтавців від комп’ютерів та присвятити більше часу власному здоров’ю і самовдосконаленню.

– Нині для нас, дорослих, дуже важливо зацікавити дітей, мотивувати їх займатися фізкультурою, – говорить Андрій Всеволодович. – Спорт допомагає сформувати сильну й витривалу особистість, дисциплінує, робить людину кращою. Тож вважаю, що саме цей напрям нашої роботи – резерв на майбутнє, що наступне покоління потягнеться на спортивні майданчики, оцінить переваги живого спілкування та фізичних вправ. Ми повинні відірвати наших дітей від пива та інтернету і створити для них такі умови, аби вони хотіли змінюватися на краще і мали для цього всі можливості!

Марина Зінченко
Іван Мольченко, 27.05.2016, 14:07668
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень