19 травня 2019 • № 20 (1556)
Rss  

На «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» зустрічали колег, що повернулися зі Сходу

Події на Донбасі змінили нашу країну безповоротно. Сотні й тисячі кращих її синів вирушили в зону АТО, аби ціною власного життям захистити територіальну цілісність держави та не пустити ворога углиб нашої країни.

Чоловіки й молоді хлопці, учорашні електрики й учителі, інженери й бізнесмени залишали звичне життя, ішли у військкомати, аби вирушити в зону бойових дій і справами довести свою любов до Батьківщини.

Не залишилися осторонь і працівники ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». До лав Збройних сил України з підприємства були мобілізовані 18 чоловіків. Ніхто з них не шукав якоїсь причини, аби відсидітися в тилу чи просто проігнорувати повістку з військкомату. Вони одягли військову форму, пройшли навчання і вирушили виконувати свій громадський обов'язок.

З часу початку бойових дій на Донбасі вже було оголошено кілька хвиль демобілізації, зі Сходу почали повертатися ті, хто гідно відслужив відведений термін. Потрапили під демобілізацію й працівники «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». З цієї нагоди колеги влаштували їм теплу зустріч, зібравшись в актовій залі підприємства.

На адресу захисників прозвучало багато теплих слів поваги та вдячності, і ті, хто ще вчора стояв зі зброєю на передовій, відчували, що повернулися туди, де за них переживали і де чекали їх, аби знову прийняти у великий і дружний колектив.

Володимир Чернявський, генеральний директор ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», розповів, що весь той час, який працівники підприємства зі зброєю в руках боронили країну від російсько-терористичних угрупувань, за ними зберігалося, відповідно до норм чинного законодавства, робоче місце та середньомісячна зарплата.
– А сім'ям тих працівників, які перебували безпосередньо в зоні проведення бойових дій, ми, порадившись із колегами та профспілковим комітетом підприємства, щомісяця виплачували додаткову грошову допомогу, аби підтримати матеріальне становище їхніх родин та морально втішити хлопців, – розповів Володимир Чернявський. – Для них головним було розуміти, що їхні рідні не кинуті напризволяще і про них дбають. Наголошую, що ми пишаємося кожним з цих чоловіків і від усієї душі висловлюємо їм свою подяку і глибоку повагу за їхні мужність, витривалість, патріотизм!

Демобілізовані працівники підприємства-теплопостачальника розповіли колегам про службу, будні на передовій, переживання і сподівання.

Олександр Чипенко, слюсар-ремонтник «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», провів у зоні АТО близько десяти місяців. Він висловив колегам і волонтерам свою вдячність за підтримку, адже саме ці прості люди підтримували моральний дух солдата.
– А ще волонтери й небайдужі люди привозили нам на передову найнеобхідніше, – пригадує Олександр. – Це й засоби особистої гігієни, і продукти, й одяг. Щира їм за це подяка. А підприємству окреме велике спасибі за те, що піклувалося про моїх рідних!


Микола Каліновський понад 20 років працює на обласному комунальному підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» слюсарем. Він провів на Сході понад рік. Чоловік небагатослівний, але говорить, що дуже зворушений турботою і небайдужістю колег.
– Я не міг сидіти вдома і дивитися по телевізору, як там, на Донбасі, гинуть молоді хлопці. Тому прийняв рішення йти захищати мир на Сході, – каже він. – Коли був в АТО, колеги постійно мені телефонували, питали, як справи, чим допомогти, що потрібно. Це була дуже сильна моральна підтримка, адже я розумів, що є люди, яким не байдуже моє життя. Таке ставлення мене надихало і давало сил та наснаги.

Надихнувшись прикладом своїх колег, які, не вагаючись, стали до лав Збройних сил України, від початку АТО на підприємстві почали активно розвивати волонтерський рух. Працівники збирають кошти для бійців, здають кров, допомагають із ліками та в питаннях благоустрою Полтавському військовому шпиталю, а численна група тепловиків неодноразово брала участь у будівництві фортифікаційних споруд на Донбасі.

З 18 працівників підприємства, котрі в лавах Збройних сил боронили мир на території нашої країни, демобілізовані вже 12, проте один вирішив повернутися на службу й уклав контракт зі Збройними силами України. Інші ж колишні військовослужбовці повернулися на свої робочі місця й, щоденно працюючи на благо місцевої громади, заново звикають до спокійного життя та мирного неба над головою.
Оксана Ханас, 27.05.2016, 14:201589
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень