22 травня 2019 • № 20 (1556)
Rss  

Із травня розпочався поливний сезон

З настанням весняно-літнього періоду року у приватному секторі Полтави тривають рейди інспекції по контролю за водокористуванням КП ПОР «Полтававодоканал» по виявленню несанкціонованого поливу присадибних ділянок, квітників, газонів, теплиць, ягідно-овочевих культур абонентами, водопровідні вводи яких не обладнані приладами обліку води.

Розповідає Тетяна Герасименко, інженер відділу по роботі з фізичними особами служби обліку та реалізації КП ПОР «Полтававодоканал».

– Згідно зі статистичними даними, з року в рік з настанням поливного сезону, який триває з 1 травня по 31 серпня включно, по місту значно збільшується відбір води з комунальної водопровідної мережі, особливо в районах з приватною забудовою. Саме в цей період зростає кількість звернень громадян на недостатній тиск у водопровідних мережах, і це при тому, що в цей період підприємство значно збільшує забір та подачу води. На жаль, відповідного зростання кількості фінансових надходжень за реалізовану воду не відбувається. Недоотримання значних коштів лягає на плечі КП ПОР «Полтававодоканал» неприпустимими втратами, які негативно впливають на фінансовий його стан. Така ситуація свідчить про те, що в літній період здійснюється несанкціонований відбір води з комунальної водопровідної мережі на полив присадибних ділянок.

– Який вихід з цієї ситуації?
– Користуючись нагодою, роз’яснюємо, що витрати води на полив не включені в норму водоспоживання з розрахунку на одну особу, тому абоненти приватного сектору, водопровідні вводи яких не обладнані приладами обліку води, зобов’язані укласти додаткову угоду на здійснення поливу, як передбачено п. 21 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21/07/2005 року.

– Як здійснюються нарахування?
– Нарахування оплати за полив здійснюється з розрахунку шість літрів на 1 м. кв. поливної площі на добу, по кількості діб у місяць, з урахуванням даних Полтавського гідрометцентру, на підставі яких відраховуються дні з опадами.
Враховуючи майже щоденні опади у травні, відповідні нарахування за полив у цьому місяці будуть незначними.

Що вигідніше споживачеві – платити за лічильником чи за нормою – питання вибору самого споживача. На мій погляд, оплата за лічильником – чесна і зручна форма оплати, і це не може викликати жодних сумнівів.

Тому з метою недопущення здійснення самовільного безоблікового відбору води на потреби поливу та уникнення спірних питань між споживачем і комунальним підприємством рекомендуємо абонентам приватного сектору обладнати водопровідні вводи лічильниками води та здійснювати оплату послуг за її фактично спожиту кількість.

– Якщо абонент не укладе додаткової угоди на полив присадибної ділянки?
– Абоненти приватного сектору, які здійснюють полив зелених насаджень та не уклали додаткової угоди, по суті, здійснюють самовільне безоблікове розкрадання води. У разі виявлення здійснення поливу без наявності додаткової угоди буде складено акт та проведено донарахування в залежності від площі поливу з початку поливного сезону.

– Куди звертатися для укладання угоди?
– Для укладання додаткової угоди на полив абоненту необхідно звернутися в службу обліку та реалізації КП ПОР «Полтававодоканал» (вул.Спаська,9). При собі мати документи:
- розрахункову книжку по оплаті за послуги водопостачання;
- технічний паспорт на домоволодіння;
- паспорт громадянина (власника).

Часи прийому: понеділок – п’ятниця (8.00–18.00), субота (8.00–16.00), неділя – вихідний. Перерва (12.00–13.00).

Природа подарувала нам велике багатство – чисту воду, тож нумо ставитися до неї дбайливо. Розумне ставлення до її споживання, своєчасна оплата послуг – запорука стабільної роботи «Водоканалу», надання якісних послуг жителям міста.

Прес-служба КП ПОР «Полтававодоканал»
Іван Мольченко, 27.05.2016, 15:071700
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень