24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Хай стелиться доля «Барвінком»

Дитячий світ завжди щасливіший! І дерева були вищими, і сонце світило ясніше, коли ми були дітьми, – так думають дорослі. Тож наше завдання – аби не тільки в День захисту дітей, а кожної днини кожна дитина сміялася – безжурно і щиро, могла втілити свою мрію й розкрити свій талант.

Є в нашому місті оаза, яка серед буремного світу береже скарб дитячих душ, – Палац дитячої та юнацької творчості. Цього разу на гостину нас покликала директор закладу Валентина Дрозд, аби розповісти про один з найуспішніших, найтитулованіших і найяскравіших колективів – ансамбль танцю «Барвінок».

Він ровесник незалежної України – святкує в цьому році 25-річчя, і за ці роки хореографічною майстерністю на найвищому рівні оволоділи понад шість тисяч вихованців. Кращі з них сьогодні танцюють в ансамблі Збройних сил України, студії Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім.Павла Вірського, працюють хореографами в Полтаві та інших містах, керують хореографічними школами в Ізраїлі та Канаді. Уже тричі «Барвінок» підтвердив своє звання «народний художній колектив» – це досягнення здобуте шаленою працею й вагомими перемогами на міжнародних і всеукраїнських конкурсах з хореографічного мистецтва. Добре знають наших «барвінчат» у Польщі, Чехії, Угорщині, Болгарії й Словаччині, до окупації Криму «Барвінок» не один раз забирав гран-прі в «Артеку», і вже у 2016 році колектив здобув перемогу на міжнародному фестивалі-конкурсі «Місто Лева»!

– Валентино Давидівно, колектив змінював керівників за ці роки?
– Створила «Барвінок» у 1991 році на базі хореографічної групи піонерського ансамблю пісні й танцю «Ровесник» Світлана Сопронюк. Та у 1998 році вона виїхала з Полтави, і постало питання, хто ж буде керувати «Барвінком»? Того року я була головою державної екзаменаційної комісії в педуніверситеті й приймала іспит у Тетяни Безгрєшнової (а вона була в «Барвінку» солісткою) та ще двох її подруг і запропонувала дівчатам спробувати сили. Вони й прийшли всі втрьох, і я дозволила їм самим визначитись, хто очолить колектив. Колегіально вирішили, що Тетяна Юріївна. І вибір цей для колективу був просто доленосним, бо вже за кілька років він отримав найвище звання народного, а таких танцювальних колективів у нас небагато.

Ансамбль грандіозний, бо одночасно навчаються до 300 дітей – десятилітній повний хореографічний курс. І це ж народні танці – до нас приходять танцювати хлопці! А це досягнення, бо ж Полтава спортивне місто, є й секції боксу, карате, інші цікаві напрямки розвитку для дітей. Та танці вимагають гарної фізичної підготовки від дитини – танцюрист зможе опанувати силовий вид спорту, а ось чи зможе затанцювати спортсмен? «Барвінок» – різнобарвний, творчий, задіяний у всіх знакових концертах міста й області, складно уявити собі великі свята без наших танцюристів. Уміє Тетяна Юріївна підібрати творчий репертуар, володіє мистецтвом хореографії і власні знання вдало передає вихованцям. Випускники й самі стають хореографами, як наприклад, Дмитро Денисенко, який нині працює в обласному музично-драматичному театрі, а в нас три роки працював за сумісництвом. Поставлені ним танці живуть і нині – стильні, цікаві.

Нині в «Барвінку» працюють чотири хореографи: керівник Тетяна Безгрєшнова, разом з нею дітей навчають досвідчена Олена Фесенко, молоді спеціалісти – випускниця педагогічного університету Марина Курило та артист обласної філармонії Сергій Губа.

– Ювілей святкували дружно?
– Концерт вели випускники колективу. Та як гарно, професійно! Ігор і Олексій Реви працюють нині в Києві в продюсерській агенції Потапа і ювілей рідного «Барвінка» перетворили на знакову подію! Вони так розповідали про життя колективу, що серце завмирало – людина зі сторони не змогла б передати всього спектр емоцій. «Барвінок» плекає спадковість поколінь – випускники постійно приходять до палацу й співпрацюють з молодшими, приводять уже не тільки дітей, а й онуків до танцювальної зали. Який ще більший є знак якості? Коли вже привели одну дитину, то скільки б їх у сім’ї не було, усі будуть у нас танцювати. Вражає в «Барвінку» дружба між батьками, нинішніми учасниками, вихованцями минулих років, педагогами – це єдиний моноліт. Не було Тетяни Юріївни три роки: вона народила сина і була в декретній відпустці. Та ось із вересня минулого року повернулась, і всі разом, діти і дорослі, поставили вражаючий концерт. Ці роки заміщував керівника ще один наш чудовий випускник – Костянтин Булага, у якого тепер свої власні танцювальні колективи. А в ювілей ми ризикнули – випустили на сцену зовсім маленьких дітей, чого зазвичай не робимо. Малеча виступає на наших внутрішніх концертах – менше навантаження й відповідальність – перші чотири роки діти набираються досвіду, витривалості й майстерності. Та у них була така жага взяти участь саме в цьому концерті, вони так старалися на репетиціях, що сумніву не було: зможуть і станцюють! На сцені були всі – від п’ятилітніх до основного складу «Барвінку»! Свято відбулося, але ювілей продовжується.

Часом я вражена організаторськими якостями Тетяни Безгрєшнової, наскільки вона, молода жінка, виважена, творча, мобільна, креативна, фантастично любить свою роботу й живе нею.


– Гостей було багато на ювілеї?
– Було дуже приємно – до нас завітав міський голова Олександр Мамай із подарунками – діти отримали сертифікати на мультимедійний проектор та нові костюми. Прийшов начальник управління освіти, представники управління культури, сердечно привітала «барвінчат» Наталія Май з доньками, у них велика дружба! Узагалі жодного разу Тетяна Юріївна не відмовилась на прохання артистів-солістів створити хореографічну композицію, щоб підтримати пісню. Це теж велика праця і можливість для наших танцюристів брати участь у кращих концертах на професійному рівні.

Вразило, скільки прийшло на свято випускників. Навіть були батьки тих, хто тепер працюює за кордоном, але настільки сильна ця сила єднання «Барвінку», що батьки прийшли передати вітання від своїх дітей. Вони дякували за кращі роки в палаці, говорячи, що жодна дитина з «барвінчат» не пішла хибною стежкою!

А ще в цьому році була урочиста особливість – ми вперше вручали посвідчення про повну освіту в позашкільному закладі в конкретному колективі. Це допоможе нашим дітям вступати до професійних вишів, аби здобувати собі вищу хореографічну освіту. Роки навчання в «Барвінку» будуть зараховані як висока фахова підготовка офіційно – цей документ затверджено Міністерством освіти і науки України. Сподіваюся, це допоможе дітям у самостійному житті!

У «Барвінку» особлива місія – нести у світ красу й велич українського народного танцю! Ми пишаємося його успіхами, і я бажаю колективу процвітання, нових перемог та овацій від вдячних глядачів у переповнених залах! Наші діти роблять цей світ яскравішим!
Марія Бойко, 08.06.2016, 10:221802
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень