19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Кров об’єднує всіх нас»

Під таким гаслом цього року пройшов Всесвітній день донора крові.

Щорічно 14 червня в усьому світі почесно відзначають діяння тих, хто добровільно жертвує частину своєї крові на благо одужання, а інколи – і спасіння життя інших людей.

У Полтавській обласній станції переливання крові традиційно у цей день відбувся масовий забір донорського матеріалу. Переливання крові та її елементів щорічно сприяє порятунку мільйонів людських життів, покращує життя пацієнтів, які перебувають у тяжкому стані, дозволяє проводити складні медичні та хірургічні втручання.

– Стан по донорству в нашому регіоні стабільний, та потреба в донорах є завжди, – говорить головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові Володимир Рудіков. – Фактично всі лікувальні заклади міста, області, районні заклади постійно звертаються за допомогою до нашої станції. Найчастіше допомога надається у таких напрямках: хірургія, акушерство і гінекологія, онкологія. Особливо кров необхідна для пацієнтів із гемофілією, для термінової допомоги при травмах, які супроводжуються значними крововиливами. За таких умов потреба в компонентах крові є і завжди буде. За минулий рік ми мали близько 17 тисяч донацій, заготовлено більш ніж 10 тонн донорської крові, якої вистачило для задоволення потреб лікувальних закладів.

Цього ж дня на обласній станції переливання крові відзначили тих небайдужих, які за свою активну участь у заборі крові набули статусу Почесного донора України. Привітати донорів прийшли представники Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України на чолі з головою організації Іриною Плюсніною.
– У цей день, 14 червня, Червоний хрест обов'язково приходить привітати донорів, – зазначила вона. – Хто такий донор? Донор – означає «дарувати». У наш час, коли люди переважно споживачі, дарувальником бути дуже складно. Я вважаю, що віддати частину своєї крові людям, яким вона необхідна, а необхідна вона в повсякденному житті дуже часто, – це справжній подвиг. Для того щоб медики своєчасно, кваліфіковано і якісно надали першу допомогу, врятували життя людині, потрібна здорова кров. Людство винайшло багато штучних замінників, але лише кров людини не можна замінити нічим. Сьогодні ми прийшли привітати донорів, які приходять на допомогу не лише добровільно, у вільний час, а й у разі термінового дзвінка зі станції переливання крові. Тому сьогодні висловлюємо слова вдячності донорам, які роблять такі щоденні подвиги.

Законом України передбачено присвоєння донору статусу Почесного донора України, якщо він безоплатно здасть кров у кількості 40 разових максимальних доз (450 мл), незалежно від періодів часу між здачею крові. За рекомендаціями лікарів донорську кров можна здавати кожні два місяці, оскільки за 60 днів повністю відтворюється склад крові. На сьогодні у Полтавській області близько 3145 донорів, які набули статусу Почесного донора України.

На заході до Всесвітнього дня донора була присутня лише невелика частина добровольців, яка вже незліченну кількість разів жертвувала свою кров нужденним і яка має або найближчим часом отримає статус Почесного донора України. Ірина Плюсніна висловила слова вдячності та вручила символічні подарунки присутнім донорам. Серед них – Лілія Добруля, яка має рідкісну четверту негативну групу, Олександр Лошик, один з найактивніших донорів Полтавщини, що співпрацює із центром з 1990 року, Сергій Дяченко з першою негативною групою, якого планують висувати на звання Заслуженого донора України, та багато інших небайдужих.

Як зазначають лікарі та самі донори, здача крові для здорової людини не тільки абсолютно не шкідлива, а й корисна. Вона допомагає покращити кровотворення, вивести з організму надлишок заліза, який може викликати онкологічні та серцеві патології. Також донорство стимулює загальну активацію та відновлення організму, сприяє нормалізації кровообігу, профілактиці серцево-судинних захворювань, стимулює імунну систему, зменшує навантаження на печінку та селезінку. Ще одна велика перевага полягає у здатності організму протистояти надмірним кровотечам та значно швидше відновлюватися після них.

– Понад 90% людей, які приходять до нашого центру і виявляють бажання здати кров, – це добровольці, які безоплатно жертвують частину своєї крові на благо інших. Переважно це люди середнього віку. Активну участь беруть практично всі вищі навчальні заклади, а також підприємства. Дуже приємно, що громада нашого міста активно збагачує такі необхідні запаси крові для регіону, – зазначає Володимир Рудіков.

Кожен бажаючий, пройшовши безкоштовне медичне обстеження на базі Полтавської обласної станції переливання крові, може стати донором крові або окремих її компонентів Для цього необхідно завітати до станції за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 23. Прийом донорів проводиться з 8.15 до 13.00 на підставі документа, що посвідчує особу донора та його реєстрацію.
Вікторія Білокінь, 17.06.2016, 14:502476
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень