22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Виховані в народних традиціях: зразковий хореографічний ансамбль «Соколики»

Нещодавно у приміщенні Палацу дозвілля «Листопад» відбувся ювілейний звітний концерт зразкового хореографічного ансамблю «Соколики». Глядачі мали змогу насолодитися професійними постановками дитячих хореографічних номерів, які стали синтезом автентичного українського танцю й самобутньої хореографії інших слов’янських народів.

Дружний колектив «Соколики» був заснований у 2004 році Людмилою Сокіл, яка донині залишається його керівником і балетмейстером-постановником.

– Народний танець я обрала, бо сама росла і виховувалася в традиціях народної хореографії. Для мене це природно, це моя натура. Я викладаю те, на чому розуміюся. Коли я сама ще була учасником одного з танцювальних колективів і ми їздили з виступами за кордон, бачила, як на нас реагують люди, їх відвертий захват не міг не надихнути на подальшу роботу в руслі саме народного танцю. Ми хочемо бути європейцями, але повинні зберігати свою самобутність, традиції, мати власне обличчя, яким є народна культура і танець зокрема, – говорить Людмила Сокіл.

Герман Юрченко, народний артист України, вітає Людмилу Сокіл, керівника колективу «Соколики».
За 12 років свого існування «Соколики» були учасниками багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів, багаторазово здобували перемоги, посідали призові місця. Один із останніх здобутків колективу – перемога на міжнародному конкурсі в Києві: молодша група посіла перше місце, середня – друге, старша – друге і третє місця.
– Участь у конкурсах – це один із важливих моментів професійного росту та розвитку колективу, – говорить керівник колективу.

У хореографічному ансамблі «Соколики» навчаються мистецтва народного сценічного танцю талановиті діти різного віку починаючи з трьох років. Репертуар колективу підбирається під його учасників. Саме так непосидючість і енергійність вихованців підготовчої групи гармонійно вилилися у танці «Козенята», а запальна вдача молодшої – у композиції «Коники».
– Проблема невідповідності танцю вікові вихованців – одна із хвороб педагогів, які не розуміють, що танець має бути насамперед цікавим і зрозумілим для дітей, тільки тоді він буде приносити задоволення як самим дітям, так і глядачам, – говорить педагог-хореограф Людмила Сокіл.

Під час концерту вихованці виконували танці різних країн світу.
Ансамбль під її керівництвом об’їздив багато міст України, побував у різних країнах Європи: Польщі, Чехії, Словаччині, Білорусі тощо. Цей танцювальний колектив пропагує український фольклор і українські традиції, але й експерименти полюбляє. Так, знайомлячись із культурою окремих країн, ансамбль обов’язково вкраплює яскраві народні елементи у свій репертуар. У своєму доробку колектив має італійські, іспанські, російські, білоруські, словацькі танці. Людмила Михайлівна говорить, що це важливо для кращого розуміння свого народного танцю. У порівнянні з елементами народних танців інших культур приходить розуміння автентичності своєї культури.

Особливу патріотичну налаштованість колективу відзначив у своєму вітальному слові з нагоди ювілейного звітного концерту Герман Юрченко, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, завідувач кафедри хореографії ПНПУ ім.В.Г. Короленка:
– Я бував на багатьох творчих концертах, які вирізнялися з-поміж інших своєю помпезністю: феєрверками, багатим оформленням та декораціями. Те, що ми бачимо сьогодні, нехай не вражає масштабністю, але тут панує своя аура. Я дивлюся на кожен номер і милуюся, бачу і чую, як сонячним рефреном крізь усі ці виступи проходить почуття глибокої любові до України. Це черговий доказ того, що Україна немислима без народного співу, народної музики, народного танцю.

– Особливість «Соколиків» у тому, що музика, яка добирається, рухи, які пропонуються дітям, – це природні споконвічно українські елементи, які поступово забуваються, – говорить Вікторія Ірклієнко, кандидат педагогічних наук, співзасновниця ансамблю. – Нині дуже багато колективів, які намагаються адаптувати українські традиційні мотиви до сучасного слухача чи глядача. Ми продовжуємо традиції відомого українського діяча Василя Верховинця, який започаткував народну хореографію. Насправді тепер дуже важко утримувати престиж народного танцю, батьків дещо відлякує те, що це не сучасно. Але коли вже діти потрапляють до нашого колективу, жоден не має бажання відмовитися.

У «Соколиках» обов’язково танцює кожна дитина, чи це конкурс, чи це фестиваль – тут немає «лави запасних». Природно, що одна дитина має кращі артистичні дані, інша – гірші, але вона може краще відчувати ритм. Кожен працює над собою, розвивається і зрештою стає справжнім професіоналом. Народний танець виховує, додає впевненості в рухах, поставі, такі діти вміють себе подати.

Людмила Сокіл висловила велику вдячність за активну співпрацю управлінню культури виконкому Полтавської міської ради.
– Ми дуже радіємо, коли нас запрошують на різноманітні міські заходи, виступи. Для нас це дуже важливо.

У жовтні хореографічний ансамбль «Соколики» знову запросили на міжнародний фестиваль до Словаччини. Тому бажаємо йому творчо зростати, вдосконалюватися й досягати нових вершин.
Вікторія Білокінь, 17.06.2016, 15:522547
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень