22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

На сесії міської ради: запланували капітальні ремонти, перейменували зупинки та розв'язали питання про оздоровлення дітей

16 червня у депутатів Полтавської міської ради роботи вистачало: окрім розгляду півсотні питань порядку денного, на п’ятій сесії обговорювали дражливі питання із життя міста, які з трибуни озвучували полтавці.

Одне з найважливіших питань, прийнятих на сесії, – внесення змін до показників міського бюджету. У головний фінансовий документ міста внесли зміни, що стосуються капітального ремонту житлового фонду, доріг, спортивних майданчиків та поліпшення інфраструктури міста.

27 млн 600 тис. грн виділили на капітальний ремонт житлового фонду. Із них по 7 млн грн спрямували на ремонт трубопроводів та на капітальний ремонт під’їздів, 7 млн 400 тис. грн – на ремонт покрівель. Ще 5 млн грн піде на капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїздів. Додатково понад 10 млн грн депутати своїм рішенням виділили на поточний ремонт доріг. На реконструкцію ж центральної вулиці Полтави – вулиці Соборності (колишньої Жовтневої) від вулиці Маршала Бірюзова до площі Сінної – спрямовано 900 тис. грн.

З огляду на ситуацію в місті, коли меморіальні дошки стають мішенню для вандалів, депутати підтримали виділення коштів на влаштування камер відеоспостереження. Це дасть змогу посилити безпеку громадян та оперативніше реагувати на надзвичайні події та правопорушення.

Крім того, збільшені видатки міського бюджету галузям освіти, медицини та культури, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту, соціального розвитку, а також управлінню з питань надзвичайних ситуацій. Додаткові кошти спрямували і на підтримку здорового способу життя полтавців: 1 млн 200 тис. грн виділили на капітальний ремонт спортивних майданчиків.

Розглядали депутати й питання щодо перейменувань, зокрема прийняли рішення «Про питання районних у м. Полтаві рад». Відповідно до нього, назву Ленінської районної у м. Полтаві ради змінено на Подільську районну у м. Полтаві раду; назву Октябрської районної у м. Полтаві ради змінено на Шевченківську районну в м. Полтаві раду.

Перейменування зачепило й зупинки громадського транспорту. Депутати прийняли рішення, за яким зупинка «Вул. Енгельса» носитиме назву «Вул. Олеся Гончара», «Вул. Жовтнева» – «Вул. Соборності», а «Вул. Фрунзе» – «Вул. Європейська». Під дію рішення підпало чимало зупинок, їх список для зручності додаємо окремим блоком. Також за рішенням депутатів внесені зміни та доповнення до міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей Полтави на 2015–2018 роки. За ним із повної вартості кожної путівки батькам компенсуватимуть 1531 грн. Гроші на це віднайдуть із міського та обласного бюджетів.

Серед інших питань депутати підтримали й рішення, за яким кінотеатр «Алмаз» мають передати на баланс Палацу дозвілля «Листопад».

Під час сесії було також надано змогу виступити представникам громадськості. Серед перших до трибуни вийшли ошукані власники квартир у довгобуді, що на бульварі Боровиковського,11. У міської влади вони просили допомоги у розв’язанні своєї проблеми: ще 2007-го вони вклали гроші у будівництво багатоповерхівки, однак нині будівля має лише один поверх, а відповідальних досі не знайшли. Міський голова пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб прискорити процес, і зазначив, що за умовами меморандуму, укладеного між вкладниками та міською владою, квартири вони отримають.

Також обговорювали дражливе питання про звільнення директора ЗОШ №3 Євгенія Романова. У нього, нагадаємо, закінчується строк контракту, однак батьки багатьох учнів виступили за те, щоб залишити директора на посаді. Олександр Мамай запевнив громаду, яка прийшла на сесію, що проблему розв’яжуть, і для цього запросив ініціативну групу школи до обговорення.
На розгляд усіх питань порядку денного в депутатів пішло понад три години, оскільки досі голосування відбувається усно та поіменно. Однак на наступній сесії в липні його мають прискорити – у міській раді запрацює система «Рада».
Сергій Лещенко, 24.06.2016, 12:162712
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень