21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Презентували черговий том полтавської енциклопедії


Полтава – місто, яке може похвалитися своїми видатними уродженцями, людьми, що жили та працювали тут, робили вагомий внесок у світову науку, культуру, медицину тощо. Важливо пам'ятати про них, згадувати їх, писати про них книги. Саме для того, щоб познайомити громадськість з іменами тих, хто прославив Полтавщину, і створений унікальний енциклопедичний проект «Полтавіка» – полтавська енциклопедія. Це універсальний довідник з найрізноманітніших галузей науки, техніки, культури, фактично перша спроба впорядкувати й інтегрувати знання про рідний край в український, європейський і світовий цивілізаційний контексти.

Минулого тижня в Полтавському краєзнавчому музеї ім.В.Кричевського відбулася презентація дев'ятого тому «Полтавіки» – двотомника «Образотворче і декоративне мистецтво», у якому розглядається творчість полтавських митців, уписана в контекст європейської і світової культури.

Автором ідеї та керівником проекту став Олександр Білоусько – директор центру дослідження історії Полтавщини, член Національної спілки краєзнавців України, заслужений учитель України, лауреат Полтавської обласної премії ім.І.П.Котляревського в номінації «Освіта» та премії ім.Д.Яворницького Національної спілки краєзнавців України.

У роботі над томом узяли участь провідні центри мистецтвознавства Полтавської області – Полтавський художній музей, Полтавський краєзнавчий музей, а також відомі вчені, представники наукових і творчих колективів, колекціонери. До співпраці залучалися фахівці суміжних наук: археологи, етнографи, архівісти, історики, географи, краєзнавці – усього 51 автор.

Передбачається підготувати й видати 12 тематичних томів: «Природа», «Населення», «Суспільство», «Історія», «Господарство», «Освіта і наука», «Мова і література», «Архітектура», «Образотворче і декоративне мистецтво», «Охорона здоров'я», «Військова справа», «Релігія і церква». Усі томи готуються одночасно, а видаватимуться залежно від фінансування.

Павєл Москалюк, 24.06.2016, 13:322153
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень