25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У боржників за послуги з водопостачання можуть конфісковувати майно

Вчасна сплата за комунальні послуги – гарантія їх безперебійного та якісного надання. Стабільна робота такого важливого підприємства, як «Полтававодоканал» перебуває у прямій залежності від того, як сплачують за спожиті послуги полтавці.

Розповідає В'ячеслав Лукашенко, юрисконсульт юридичного відділу КП ПОР «Полтававодоканал» (на фото):

Прикро, але загальна заборгованість населення перед КП ПОР «Полтававодоканал» – майже 31 млн грн. З початку 2016 року заборгованість абонентів за послуги з водопостачання та водовідведення збільшилася на 763 тис. грн, така ситуація спонукає комунальників до радикальних дій щодо злісних боржників.
Нині в судах розглядається майже тисяча проваджень через борги споживачів перед КП «Полтававодоканал».

КП ПОР «Полтававодоканал» разом з Державною виконавчою службою вживає заходи з примусового стягнення заборгованості за надані послуги централізованого питного водопостачання та водовідведення.

На сьогодні до відділів Державної виконавчої служби Полтави після рішення судів підприємство направило велику кількість судових наказів для примусового стягнення суми заборгованості за надані послуги централізованого водопостачання та водовідведення з боржників.

При зверненні до суду КП ПОР «Полтававодоканал» сплачує суму судового збору, яка нині складає 689 грн, а також, відповідно до чинного законодавства, сума боргу збільшується на нарахований індекс інфляції та трьох процентів річних, у результаті чого фактично заборгованість боржника збільшується іноді удвічі, а також відділи ВДВС додатково стягують з боржника суми виконавчого збору та витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій.

Відповідно до чинного законодавства, якщо сума заборгованості складає понад десять мінімальних розмірів, тобто на сьогодні понад 14500 грн, відділи ВДВС можуть здійснити звернення стягнення на єдине житло боржника. Така практика існує.

Ефективним нині залишається звернення державних виконавців до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи за межі України – до виконання зобов'язань за рішенням суду.

Тож КП ПОР «Полтававодоканал» укотре звертається до споживачів-боржників з попередженням про сплату суми заборгованості за спожиті послуги.

Зауважу, що з метою уникнення примусового стягнення суми заборгованості КП ПОР «Полтававодоканал» іде назустріч боржникам, пропонуючи укласти договір на погашення реструктуризованої заборгованості. Для цього необхідно звернутися до юридичного відділу служби обліку та реалізації КП ПОР «Полтававодоканал» на вул. Спаській, 9. При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Як зазначає В'ячеслав Лукашенко, боржники – зазвичай небідні люди працездатного віку, на відміну від пенсіонерів, які у своїй більшості сплачують вчасно.

Прес-служба КП ПОР «Полтававодоканал»
Іван Мольченко, 24.06.2016, 13:541976
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень