19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Питна вода в полтавських оселях безпечна та якісна

Нещодавні події, які сталися в Ізмаїлі, де кількість постраждалих від неякісної води перевищила чотири сотні, змусили полтавців звернутися до редакції із запитаннями про якість води, що тече з кранів полтавців. Відповіді на них ми дізнавалися у завідуючої хімбаклабораторії Влади Курішко.

– Те, що полтавці, на відміну від жителів більшості міст України, споживають воду не з поверхневих джерел, а зі свердловин глибиною в кілька сотень метрів, – усім відомий факт. КП ПОР «Полтававодоканал» добросовісно виконує своє головне призначення – надійно забезпечує полтавців якісною питною водою, – розповідає Влада Олександрівна. – На полтавському водоканалі працює хімбаклабораторія по контролю за якістю питної води і складається з двох відділів – хімічного та бактеріологічного. Лабораторія атестована згідно з вимогами ДСанПіНу. У ній проводяться дослідження за 26 показниками: запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фторидів тощо. Кожного дня співробітники лабораторії виїжджають у різних напрямках нашого міста згідно з графіком, погодженим з міською санепідемстанцією, і беруть воду на дослідження. Щонеділі проводиться відбір проб води з п’яти водозаборів підприємства. В осінньо-весняний період (згідно з ДСанПіНу) проводиться повний бактеріологічний аналіз зі свердловин. Моніторинг води у свердловинах протягом багатьох років свідчить про те, що склад полтавської води за органолептичними, хімічними, бактеріологічними показниками майже не змінюється та відповідає вимогам ДСанПіНу. З огляду на те що водоканалу 115 років і якість водогінних труб на деяких ділянках залишає бажати кращого, для знезараження в хлораторних на водозаборах міста раніше додавали рідкий хлор, тепер – гіпохлорид. Він більш безпечний і має гарні знезаражуючі властивості. Використання хлору та його похідних усі критикують, але фактично у всьому світі від цього не відмовляються. Щороку проводяться профілактичні заходи – планова дезінфекція резервуарів чистої води на насосних станціях другого підйому та промивання, прочищення, знезаражування мереж, очищення колодязів і камер від бруду та інші заходи.

Після проведення будь-яких ремонтних робіт обов’язково проводиться знезаражування і промивання мереж водопостачання з наступним відбором проб. Тому можу запевнити полтавців, що в їхні оселі потрапляє вода лише після відповідної перевірки.

– Чи вживають якісь додаткові заходи щодо знезараження води в період спеки?
– Згідно з наказом №400 (від 12.05.2010 р.) «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» п.3.14, у період ускладнення санітарно-епідемічної ситуації дозволяється хлорувати воду підвищеними дозами активного хлору (5-20мг/куб.дм) за умови видалення надлишкового хлору з води перед її подачею у розподільчу мережу.

Тобто в разі необхідності ми можемо вживати такі заходи. Але, наголошую, для здоров’я людини вони будуть абсолютно безпечні.

– Чи не почастішали скарги на якість води від полтавців у період підвищення температури?
– Ні, тенденції до зростання скарг у цей період на якість води не простежується. Найчастіше до нас звертаються полтавці з приводу неприємного запаху води, причиною таких випадків часто бувають несертифіковані дешеві труби, які ставлять господарі у своїх оселях. Не може одночасно надходити вода в одну оселю різної якості. Наприклад, у кухні вода якісна, а у ванній кімнаті – з неприємним запахом.

Наголошу, що за комунікації всередині приміщення відповідає господар будинку чи квартири. Тож якщо людина встановила в себе вдома неналежні водопровідні труби або сантехприлади й говорить про те, що вода неякісна, ми змушені пояснювати, у чому причина незадоволення водою.

І наприкінці нашої розмови додам, що працівники нашої лабораторії усвідомлюють усю покладену на них відповідальність і завжди дбають про те, щоб полтавці споживали якісну і безпечну воду.

Олена Миколайчук
Іван Мольченко, 04.07.2016, 13:382696
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень