20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Біля макета майбутнього готелю «Полтава»

У путівниках по Полтаві, виданих у радянський період, фактично не зустрінеш фото проектів споруд, які планується звести в майбутньому. На початку 1970 років напередодні святкування 800-річчя Полтави архітектори втілили чимало цікавих задумів, але не всі. Ось так, проанонсувавши в пресі й навіть у путівнику «Молодість древньої Полтави» – висотний готель «Полтава», будівництво якого так і не почали.

Наприкінці 1973 року в інтерв’ю кореспонденту газети «Зоря Полтавщини» В.Майорчику під назвою «Нам – 800», голова виконкому Полтавської міської ради В. Безверхній розповів чимало цікавого про те, що будується в нашому місті і що планується. Серед іншого він сказав: «Закінчується виготовлення проектної документації на спорудження висотного готелю, який виросте на площі Леніна. Це буде унікальна споруда не тільки своєю висотою – 12 поверхів, а й зовнішнім виглядом: вона стоятиме півколом. Такої будови Полтава ще не мала».

Це фото під назвою «Напружений ранковий ритм» із путівника «Полтава» 1965 року. Що це за місце, звідки і куди рухається міський транспорт?
Це інтерв’ю вийшло в серпні, а вже в грудні на підтвердження слів міського очільника в «Зорі Полтавщини» була надрукована замітка «Проектується висотний готель» (у якому тепер на два поверхи більше) і додавалися два фото автора Валерія Черкаса. У тексті зазначено: «Через кілька років на розі вулиці Леніна і Першотравневого проспекту в Полтаві має вирости 14-поверхова споруда нового готелю «Полтава», розрахованого на 600 місць. Над його проектом трудиться творча група архітекторів Полтавського філіалу інституту «Укрміськбудпроект». За планами зодчих цього інституту забудовуються нові житлові райони обласного центру, розробляються проекти забудови низки сіл області». Під фото, на якому шість проектантів, підпис: «Творча група інституту – начальник відділу №1 В.С.Дранник, старший інженер-сантехнік Л.М.Павлик, головний інженер проекту готелю В.І.Книш, керівник групи М.П.Кашликов, старший інженер-електрик Б.М.Митан та головний архітектор проекту Л.П.Крачмер – біля макета майбутнього готелю «Полтава».

Найбільш точну відповідь дала наш читач архітектор Світлана Олійник. Світлана Валентинівна відповіла так: «На фото проект готелю приблизно на 400 номерів. Праворуч точно впізнала Любов Петрівну Крачмер, яка була членом спілки архітекторів. А творчий колектив, як на мене – це директор Матіяш, інженери Кашликов та Деренько, їхніх імен не пам’ятаю. Готель мав бути зведений на місці, де тепер юридична академія на Першотравневому проспекті. Будівля юридичної академії за її проектом будувалася як бізнес-центр і багато років простояла недобудовою.

Читаючи інтерв’ю з керівниками міста різних років про майбутню розбудову Полтави, можна знайти чимало обіцяних проектів, які зрештою не втілилися в життя. Проаналізувавши такі інтерв’ю з обіцянками, можна спробувати розповісти про це в рубриці «Ретро-погляд».

Запитання до 44 етапу вікторини «Знаю Полтаву». Це фото під назвою «Напружений ранковий ритм» із путівника «Полтава» 1965 року. Що це за місце, звідки і куди рухається міський транспорт?

Наші реквізити: 36000, м. Полтава, а/с 50, телефони: 7-92-11 або 2-57-76, електронна пошта info_visnik@ukrpost.ua, сайт www.visnyk.poltava.ua.
Володимир Сулименко, 19.07.2016, 13:423055
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень