22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Олександр Мамай: Як міський голова і житель Полтави я проти необґрунтованого підвищення тарифів

Згідно з постановою №1101 від 09.06.16 Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), із 1 липня 2016 року в Україні підвищено тарифи на теплову енергію і послуги центрального опалення. До кінця поточного року ціна на послуги для населення зросте майже вдвічі!

Єдину граничну роздрібну ціну на газ для побутових споживачів встановлено на рівні 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м. Плата за гарячу воду зросте на 90%, а подекуди й на 100% у залежності від регіону та постачальника послуг. За один кубометр із гаманця треба буде віддати 65–83 грн.

З початком опалювального сезону громадяни отримають і нові платіжні квитанції на оплату опалення. Підвищення заплановано по Україні в середньому на 60%. Подорожчає і холодна вода, і водовідведення. Найближчим часом більше платити доведеться й за електричну енергію. НКРЕКП збільшила прогнозну оптову ринкову ціну на третій-четвертий квартали 2016 року на 6-13%. Страшно навіть підрахувати, скільки коштів доведеться полтавцям відривати від і так небагатих сімейних бюджетів.

– Звісно, тарифи формуються на державному рівні, але чи може міська влада вплинути на цей процес і захистити інтереси полтавців? Про це «ПВ» запитав у міського голови Олександ-ра Мамая.

– Ціни на житлово-комунальні послуги зростають уже другий рік поспіль. Такі «нововведення» найбільше б'ють по гаманцю простих українців. Особливо людей поважного віку, наших батьків, які все життя працювали, піднімали з руїн та відбудовували країну. Тепер же вони отримують мізерні пенсії і якось намагаються звести кінці з кінцями. Але ж ці люди варті гідного життя, а не жебракування! Про пенсіонерів, звичайно ж, має дбати держава, якій вони віддали свої сили і кращі роки життя. Проте в нас це поки що не зовсім так. Як син я роблю все можливе, щоб забезпечити достойне життя своїй мамі, яка народилася в 1941 році і є дитиною війни. Але є багато одиноких пенсіонерів і таких, чиї діти самі ледь виживають і фактично перебувають за межею бідності. Про такі ситуації я чую на кожному особистому прийомі громадян, під час спілкування з жителями міста і не можу залишатися байдужим.

Більше того, як міський голова Полтави я чудово розумію, що надалі підвищення комунальних тарифів автоматично призведе до різкого стрибка цін на всі товари та послуги, зокрема і продовольчі.

– Що в такій ситуації може зробити міська влада?
– У межах своєї компетенції ми робимо все можливе, щоб полегшити життя полтавців. Так, у нашому місті квартплата найнижча по Україні. Із 2008 року в нас не змінювався тариф на послуги комунального підприємства ЖЕО-2 і становить 0,78 грн/м2. Серед іншого сюди також входить обслуговування ліфтів і вивезення сміття. Жителі ж інших міст держави платять у середньому у два-три рази більше.

Але зростання цін на газ, тепло, воду й електроенергію мене як міського голову, як громадянина України, як жителя Полтави принципово не влаштовує. Тому на найближчій сесії, яка відбудеться 22 липня, я поставлю питання тарифів для населення на житлово-комунальні послуги на обговорення всього депутатського корпусу. Міська рада має ухвалити рішення в інтересах полтавської громади та захистити кожного полтавця.

Відповідно до чинного законодавства органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями щодо встановлення мораторію (заборони) на введення в дію тарифів та цін на житлово-комунальні послуги. Я переконаний, що сесія ухвалить звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Антимонопольного комітету України, Полтавської обласної ради щодо скасування підвищених тарифів на житлово-комунальні послуги, що вступили в дію з 1 липня 2016 року.

Моє завдання як міського голови – знизити соціальну напругу в місті щодо комунальних тарифів та знайти таке рішення, яке максимально в сучасних умовах забезпечить комфорт та добробут усім полтавцям.

Оксана Задорожна
Іван Мольченко, 19.07.2016, 13:462662
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень