22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Море вражень, море радості!


У попередньому номері газети ми вже розповіли про першу групу дітей з особливими потребами, яка вирушила на безкоштовний відпочинок на узбережжя Чорного моря. За підтримки депутатського корпусу Полтавської міської ради такий подарунок зробив для всіх бажаючих оздоровитися дітей-інвалідів та інвалідів із дитинства міський голова Олександр Мамай. Повернулися відпочивальники 7 липня. Батьки сповнені вдячності, адже коли про їхніх дітей не забувають, не закривають очі на їхні проблеми – то найбільша сила, яка може здолати всі труднощі. А головне – діти повернулися радісні, сповнені сил і енергії, з найкращими спогадами. Тож ця прекрасна ініціатива зрештою досягла своєї мети. А відтак емоцій не стримують ні дорослі, ні діти, радо діляться ними з полтавцями.

Улітку всі батьки намагаються подбати про змістовне дозвілля дітей під час канікул, корисний і безпечний відпочинок. Найкраще – аби дитина провела хоч кілька днів на морі, вдихнула свіже, цілюще повітря, отримала новий заряд бадьорості, вважає родина Кононенків, чий син Владислав теж мав нагоду оздоровитися на морі:

– Виховувати дитину-інваліда надзвичайно важко. Усі зароблені гроші, ясна річ, ідуть на ліки. Що вже й говорити про оздоровчий відпочинок, який так потрібен дитині, а тим паче на узбережжі моря! Чудово розуміємо, що така поїздка дуже й дуже вартісна. Та Олександр Федорович, якого ми знаємо не перший рік, завжди говорить: коли йдеться про здоров'я дитини, то жодних грошей не шкода! Ми постійно відчуваємо цю підтримку, знаємо, що ми не самі! Отак завдяки йому наша дитина цього року побачила море! Нехай береже його Господь за добрі справи!

Інфраструктура, в нас на жаль, не скрізь розрахована на людей з обмеженими фізичними можливостями. Зрозуміло, не кожна й база відпочинку має змогу прийняти в себе особливих дітей. Таких надзвичайно мало, але вони, на щастя, є. Серед них і база «Маяк» (село Приморське на Херсонщині, що поблизу Залізного Порту). Тож тут батькам дітей-інвалідів та самим дітям не довелося долати інфраструктурні перешкоди.

– Відпочинок на морі для дитини-інваліда, особливо візочника,– звучить надто фантастично. Приємно, що міський голова подбав про всіх дітей, зокрема і про таких, як мій син Богдан, – ділиться враженнями Олена Мохова. – У прямому сенсі цього слова мені не довелося «носити» на руках сина. Він відпочивав безперешкодно та повноцінно, бо створено на базі відповідні умови. А головне – доступний шлях до моря, адже саме побачити його, відчути на дотик так хотів мій син. І це бажання здійснив наш Олександр Федорович!

Дітям з особливими потребами право на життя доводиться, як би жорстоко це не звучало, доводити ледь не щодня. Тому так важливо надати дитині можливість відчути себе повноцінним членом суспільства, змінити повсякденний спосіб життя, подолати самотність – ось що має на меті цей унікальний соціальний проект. І найбільша подяка тут – навіть не батьківські слова, а вдячність самих дітей. Навіть від тих, хто в силу складних життєвих обставин не має змоги вимовити й слова, зате красномовно відповідає теплою посмішкою. Тут, як кажуть, і слова зайві.

– Я щиро вдячний міському голові за можливість побачити море на власні очі, торкнутися його прозорих та теплих вод, – розповідає Максим Рєзнік. – Приємно жити в місті, у якому про тебе дбають, допомагають тобі, підтримують і словом, і ділом! Сподіваюсь, наступного року приїду ще. Навіть бажання загадав, коли був на морі останнього дня. Щоб повернутися сюди знов! Сподіваюсь, що справдиться.

Справдиться, без сумніву! І збудуться всі найкращі сподівання. Якщо вже так склалося, що на рівні держави надзвичайно повільно реалізовуються проекти, спрямовані на підтримку дітей-інвалідів, то допомоги слід чекати на рівні міста. Сьогодні такі дарунки виглядають казково, насправді ж це обов'язок. І, як бачимо, чи не всі подібні міські ініціативи – поїздки до Харківського державного цирку, екскурсії, дитячі свята з подарунками та розвагами, поїздки на море – з часом переростають у традиції. Та особлива турбота – особливим дітям! А відтак жодна дитина не повинна відчувати себе на узбіччі життя. Бо, як кажуть, чужого горя не буває.

Довідка.

За ініціативи міського голови Олександра Мамая та за підтримки депутатського корпусу Полтавської міської ради в рамках Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота» було прийнято рішення щодо оздоровлення дітей-інвалідів та інвалідів із дитинства (віком до 35 років включно) з одним супроводжуючим. На це з міського бюджету виділено 2 млн 600 тис. грн. Оздоровити планується близько тисячі дітей та молоді з особливими потребами.

Оксана Задорожна
Іван Мольченко, 19.07.2016, 14:06887
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень