11 грудня 2018 • № 49 (1533)
Rss  

Адвокат системи безоплатної правової допомоги захистив інтереси пенсіонерки

Адвокат системи безоплатної правової допомоги Роман Чередник захистив інтереси пенсіонерки, яка у 2015 році в одного з підприємців у Полтаві замовила встановлення металопластикового вікна у своєму житлі, взявши для цього кредит у банку. Але вікна не отримала і замість довгоочікуваного тепла у своїй оселі була змушена взимку сплачувати на користь банку величезний, як для неї, кредит, віддаючи на його оплату левову частину своєї невеличкої пенсії.

До Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги пенсіонерка С. звернулася у квітні 2016 року. Задля надання їй правової допомоги, а саме: складення процесуальних документів та представництва інтересів у суді щодо розірвання укладеного між нею та підприємцем М. договору купівлі-продажу металопластикових вікон та стягнення на її користь сплачених за ним коштів у розмірі 2 903 грн, у зв’язку з істотним порушенням умов договору іншою стороною.

Другим полтавським місцевим центром із надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокату видано доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адвокат ознайомився з матеріалами справи, клієнтці було надано юридичну консультацію, узгоджено правову позицію. Правозахисник з’ясував, що клієнтка стала черговою жертвою недобросовісних підприємців у Полтаві, які укладали з місцевими жителями договори-купівлі продажу ПВХ конструкцій та зобов’язувалися у чітко визначений договором строк виконати поставку і встановлення у житлі замовника металопластикових вікон чи дверей, отримували гроші, після чого зникали з поля зору. Як правило, для оплати подібних договорів замовники вимушені були брати в банку величезні грошові кредити, які перераховувалися на користь недобросовісних підприємців-виконавців, а тягар виплат по ньому залишався висіти на обдуреному замовнику.

На підставі зібраної інформації, з урахуванням положень Закону України «Про захист прав споживачів» та Цивільного кодексу України адвокат склав та скерував до суду позовну заяву про захист прав клієнта, як споживача послуг підприємця М., у нашому випадку – недобросовісних. Ухвалою суду було відкрито провадження та призначено справу до розгляду. Інтереси клієнтки-позивача під час судового розгляду справи представляв адвокат системи безоплатної правової допомоги. Представник позивача довів, що справді підприємець-виконавець допустив істотне порушення умов договору. Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави цивільний позов клієнта задоволено, укладений між клієнткою та недобросовісним підприємцем договір купівлі-продажу розірвано, з підприємця стягнуто на користь клієнта сплачені за договором грошові кошти.

Володимир Іваненко
Іван Мольченко, 25.07.2016, 16:32488
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
<листопад