22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Реконструюють приміщення, якому вже понад 200 років

Будівля Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім.Раїси Кириченко входить до ансамблю Круглої площі та є пам’яткою національного значення. Нині там триває капітальний ремонт, на який із міського бюджету виділено майже 10 млн грн.

«Мала академія мистецтв», одна з центральних будівель міста, тривалий час перебувала в аварійному стані. Торік був розроблений робочий проект на реставрацію цього будинку, а нині роботи вже йдуть повним ходом. Одним із основних завдань архітекторів та ремонтників стало відновлення автентичного вигляду будівлі. Навіть нові вікна будуть не з класичного білого металопластику, а ламіновані під сірий колір. Про інші особливості реконструкції споруди розповів головний архітектор проектів АКВ ДП «Державний проектний інститут містобудування «Міськ-будпроект» Олександр Регін:
– Будинок міської школи мистецтв у Полтаві – це пам’ятка архітектури національного значення, тому роботи, які ведуться, розроблені за програмою реставрації пам’яток архітектури такого масштабу. Перший етап – зовнішня реконструкція: відбувається заміна вікон, оновлення штукатурки, архітектурних деталей, карнизів, цоколя. Особливість роботи із цією будівлею полягає в тому, що коли почали знімати штукатурку, то побачили, що будівля просто сиплеться. Осипання фасаду відбувається через надмірну вологість приміщення, тому особливу увагу ми приділимо належній гідроізоляції стін.

Серед інших робіт також запланована заміна покрівлі, реставрація фасаду та ґанку, роботи з благоустрою території. Комуністична символіка – серп і молот, що увінчують фасад будівлі, –
буде замінена на музичну ліру.

Цього року в Полтаві фінансування позашкільної освіти збільшено у півтора разу, а на школу мистецтв депутати міської ради виділили 9 млн 700 тис. грн.

– Полтава залишається одним із небагатьох міст України, у якому місцева влада фінансує позашкільну освіту, – зазначає депутат міської ради Андрій Матковський. – Фінансування таких закладів – це кошти, які ми вкладаємо в майбутнє. Наше завдання – створити певну альтернативу для молоді, відволікти її від інтернету, вживання алкогольних напоїв. Нехай краще діти займаються спортом, музикою, танцюють, співають та малюють. Сьогодні ми бачимо, що дуже великий комплекс робіт потрібно виконати, щоб уже найближчим часом сюди мали змогу повернутися діти.

У «Малій академії мистецтв» навчається 1524 учні. З кожним роком, як зазначає директор школи Тетяна Магомедова, талановитих дітей, які бажають вступити до школи мистецтв, стає все більше.

– Ремонту ми чекали довго. Найбільшою проблемою була підвищена вологість приміщення. Це питання постало гостро протягом останнього року. Штукатурка почала падати просто шматками, ми навіть огороджували відстань біля зовнішніх стін будівлі, щоб ніхто під школою не ходив і не постраждав. Приміщення потребувало термінового ремонту, тому ми дуже раді, що він нарешті розпочався, – говорить Тетяна Магомедова.

Реставраційні роботи планують завершити до зими. Учительський та учнівський склад школи вже з нетерпінням чекає, коли зможе повернутися до оновленої школи, щоб розпочати новий творчий навчальний рік та продовжити підготовку до численних конкурсів.
Вікторія Білокінь, 02.08.2016, 12:251759
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень