20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

У Полтаві оновлюється стадіон «Динамо»

Полтава продовжує розбудовуватися та реалізувати нові проекти, серед яких і об’єкти спортивної інфраструктури. Полтавці вже давно звернули увагу на роботи, що тривають на стадіоні «Динамо», який розташований фактично у центрі Полтави і є улюбленим місцем відпочинку шанувальників спорту. Про реконструкцію спортивної арени читачам «Полтавського вісника» розповів депутат Полтавської міської ради сьомого скликання, голова постійної комісії з питань освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, голова правління ПАТ «Полтавський завод медичного скла» Олександр Кудацький. Йому вдається вдало поєднувати професійне керівництво виробничим колективом, депутатську діяльність і обов’язки голови обласної федерації футболу, яка й ініціювала реконструкцію «Динамо».


– Олександре Миколайовичу, чому саме стадіон «Динамо» вирішили реконструювати?
– Усі ми хочемо, щоб футбол у нашому краї й надалі розвивався, виходив на новий якісний рівень. Адже, як показало і Євро-2016, гра мільйонів не стоїть на місці і нині на перші ролі у Європі виходять навіть ті країни, де ніколи футбол не був видом спорту №1. А сьогодні та ж Ісландія, населення якої за кількістю ледь перевищує нашу Полтаву, успішно конкурує з кращими збірними континенту. А все тому, що там вчасно взялися за розвиток інфраструктури, яка дозволяє займатися футболом у якнайменшій залежності від примх погоди, у різні пори року. У нас же для цього фактично нема відповідної матеріально-технічної бази. Це все одно, що нема річки, а ми хочемо плавати! Тоді треба будувати басейн. Тому для розвитку любительського, масового футболу місту конче потрібен сучасний стадіон, де наші футболісти могли б тренуватися за будь-якої погоди, змагатися і підвищувати свою майстерність на міських та обласних змаганнях. Адже досі аматорські команди міста – від дитячих до ветеранських – можливості грати на пристойних стадіонах, на жаль, не мають.
Полтавщина потрапила до програми УЄФА «Хет-трик», яка передбачає, що в обласному центрі мають спорудити спортивний об’єкт, де буде поле з якісним штучним покриттям. Під оновлення потрапив полтавський стадіон «Динамо».

– Планується, що «Динамо» стане суперсучасним стадіоном із новим покриттям – першою спорудою такого типу. Комплекс яких проектних робіт уже втілюється і що зі зробленого було найскладнішим?
– Докладаємо максимум зусиль для того, щоб арена «Динамо» стала сучасним стадіоном. Роботи, які розпочалися на початку травня 2016 року, не були легкими. Найскладнішим виявилось перенесення теплотраси, яка проходила під футбольним полем. Надалі планується збільшення поля стадіону до стандартних розмірів – 105 на 68 метрів. Також виконаємо реконструкцію поля для міні-футболу. Обабіч футбольного поля будуть споруджені якісні бігові доріжки. Проектом передбачені і трибуни для глядачів на 400 посадочних місць.

– Чи буде оновлений стадіон «Динамо» загальнодоступним?
– Звичайно. Для цього все це й робиться! Уже нині складається погодинний графік для змагань та тренувань. Тут зможе займатися як професіональна команда, так і любительська. Адже футбол – не просто вид спорту, це справа, яка об’єднує. Але збудувати – це одне, а стадіон ще треба й обслуговувати. Арена, приміром, матиме сучасне освітлення, тому у футбол можна буде грати й у вечірній час. Будуть установлені душові кабіни, проводитиметься прибирання, цілодобова охорона території. І для цього теж потрібні кошти. Тож тут треба говорити і про певні комерційні проекти, за рахунок яких ми зможемо підтримувати матеріальну базу, а відтак і створювати умови, аби ті ж діти могли тут займатися улюбленим видом спорту безкоштовно.

Користуючись нагодою, висловлюю вдячність за підтримку голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку та міському голові Полтави Олександру Мамаю. А всіх полтавців запевню: ми плануємо відкрити оновлений стадіон до Дня незалежності України 24 серпня, хоча обсяг робіт залишається ще чималий. Тож іще однією датою відкриття може стати 23 вересня – День міста. За будь-яких умов уже цієї осені стадіон «Динамо» знову стане діючою спортивною спорудою.
Павло Долинський, 02.08.2016, 12:28629
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень