Стартували з домашньої перемоги

«Ворскла» (Полтава) – «Чорноморець» (Одеса) – 1:0
Голи: Хльобас, 17

«Ворскла»: Шуст, Ребенок, Дитятьєв, Голодюк (Бартулович, 82), Чеснаков, Хльобас (Коломоєць, 85), Ткачук, Кобахідзе, Скляр (Зарічнюк, 63), Пердута, Сімінін.

Початок зустрічі пройшов із невеликою ігровою перевагою «Ворскли», хоча більше гостроти біля воріт суперника створили саме одесити. Поступово господарі освоїлися, організували ще кілька разючих випадів, намацавши слабкі сторони «Чорноморця», і таки змогли розпечатати ворота Боровика. Сімінін побачив вільного Ткачука в штрафному майданчику і віддав йому розкішний пас. Андрій зробив скидку Хльобасу, який майстерно накрутив двох захисників і сильно, у своєму фірмовому стилі, пробив низом у дальній кут. Шансів у голкіпера було небагато – 1:0. Полтавці продовжували контролювати м'яч і тривожити оборону моряків добре награними комбінаціями. Перед самим свистком на перерву Ребенок пробив у падінні через себе, але м'яч просвистів за сантиметр від поперечини.

Після перерви ворскляни могли неодноразово подвоїти рахунок. Варто відзначити блискучі передачі основного плеймейкера Ткачука. Кобахідзе фактично впритул розстрілював Боровика, та в ціль не влучив – штанга! Потім Ребенок із центральної зони з 11-метрової позначки з усієї сили пробив над поперечиною.

Чеснаков виграв боротьбу на другому поверсі й головою з близької відстані пробив точно в руки воротарю. «Чорноморець» намагався відігратися, але під завісу зустрічі міг неодноразово наразитися на контратаки господарів. У підсумку рахунок залишився незмінним – 1:0 на користь «Ворскли», яка вперше за 12 років перемогла у стартовому матчі чемпіонату України.

Загалом гра виявилася цікавою, команди створили більше небезпечних моментів, ніж у попередніх зустрічах декількох чемпіонатів разом узятих, але, на жаль, з реалізацією величезні проблеми.

Результати інших матчів першого туру Прем'єр-ліги України 2016/17: «Шахтар» – «Зірка» – 4:1, «Сталь» – «Карпати» – 0:3, «Динамо» – ФК Олександрія – 5:1, «Зоря» – «Олімпік» – 3:0, «Дніпро» – «Волинь» – 5:0.
Володимир Сулименко, 03.08.2016, 16:291048