25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Будівництво — робота непроста, але потрібна всім

Будівля Полтавської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім.Раїси Кириченко, без перебільшення, – одна з візиток Полтави, пам’ятка архітектури. Стіни цієї 200-літньої споруди, яка однією з перших з’явилася в ансамблі Круглої площі Полтави, пам’ятають багато. Тут розташовувався поштамт, Перша полтавська чоловіча гімназія, пізніше – повітове училище і притулок для дітей збіднілих дворян, згодом – жіноче училище, після – жіноча гімназія. У 1943 році будинок згорів. Відбудований був за проектом архітектора Лева Вайнгорта у 1960–1963 роках у близьких до первісних формах.

В одному з попередніх номерів «ПВ» ми писали про реставраційні роботи у приміщенні школи мистецтв. Цього тижня наш журналіст брав участь у робочій нараді, яку провів безпосередньо на об’єкті перший заступник міського голови Михайло ШЕВЧЕНКО, який і відповів на низку запитань.

– За ходом реставраційних робіт у Полтавській школі мистецтв можуть спостерігати фактично всі бажаючі, адже будівля розташована просто в серці міста. Увага до реставрації цієї споруди велика. Як тривають роботи?
– Визначені обсяги, затверджені графіки. Будівельники виконують узяті зобов’язання.

Те, що будівля належить до п’ятої категорії складності об’єктів будівництва та є пам’яткою архітектури національного значення, додає складнощів та неабиякої відповідальності в роботі. На таких об’єктах не можна проводити ремонтні роботи у прямому сенсі. Тільки реставраційні, дозвільні документи на проведення яких оформлюються лише в Києві Державною будівельною інспекцією України. Адже необхідно зберегти автентичність, характерні риси, і водночас будівля має бути міцною, безпечною та надійною в експлуатації.

Реставраційні роботи не тільки дорожчі за ремонтні, а й потребують спеціальної кваліфікації будівельників. Подібні роботи на спорудах, що належать до п’ятої категорії складності об’єктів будівництва, можуть здійснювати будівельні організації, які мають відповідні ліцензії на проведення реставраційних робіт. Над реставрацією приміщення Малої академії мистецтв працює підприємство «Укрінтербуд», яке має всі необхідні документи.

Депутатський корпус Полтавської міської ради підтримав рішення про виділення коштів у сумі майже 10 млн грн для реставрації цієї будівлі. Тепер черга за підрядною організацією та управлінням капітального будівництва: виконати роботи якісно та вчасно. На першому етапі реставраційних робіт у приміщенні Малої академії мистецтв заплановані роботи з реставрації: фасаду з відновленням декоративних елементів, покрівлі, гранітного ґанку, заміни віконних блоків, благоустрою прилеглої території.

Микола Шрамко
Іван Мольченко, 15.08.2016, 12:131767
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень