16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Один із найбільших у Полтаві спортзалів готують до нового навчального року

Спортивна зала ЗОШ №34 відома багатьом любителям спорту, адже тут не лише проходять уроки фізкультури, а й відбуваються міські та обласні спортивні змагання, а на тренування сюди приходять з усього мікрорайону. Цього року на її оновлення з міського бюджету виділили майже 1 млн грн.

Хід робіт перевірили представники міської ради, зокрема депутат Андрій Матковський. Окрім власне огляду робочого майданчика, він розповів докладніше про плани місцевої влади щодо освітньої сфери:
– Цього року на шкільну та позашкільну освіту міська рада виділила коштів більше, ніж за останні п'ять років разом, вони з'явилися завдяки децентралізації, і ми бачимо, на що їх потрібно витрачати, – розповів Андрій Матковський. – У 34-й школі активний батьківський комітет, який звертався до депутатів міської влади з проханнями розв'язати проблеми закладу. Ми розпочали зі спортивної зали. На мою думку, такі зали мають стати центрами розвитку спорту не тільки в школах, а й усього мікрорайону. Тут раніше проходили міські й районні заходи, ця велика зала чудово для цього підходить. Тож, я думаю, вони проводитимуться й надалі. Наше завдання – крок за кроком відремонтувати всі зали наших навчальних закладів, щоб діти займалися спортивними іграми в реальності, у гарних умовах, замість того щоб проводити цей час за комп'ютером. На ремонт цього спортзалу пішло близько 1 млн грн. На жаль, у нас не було змоги виділити більше коштів на кожну школу, адже потрібно було проводити тендери, торги, а міська рада запрацювала тільки в травні. Однак наступного року ми в грудні бюджетом 2017 року виділимо достатню кількість грошей, щоб у січні почати тендерні процедури, а влітку – ремонти. Тут же до 1 вересня будівельники встигнуть завершити всі роботи, батьки й діти будуть приємно здивовані, коли прийдуть до гарної оновленої зали.

Також Андрій Матковський зазначив, що наступним кроком у цій школі буде заміна вікон.
– Я дивився, що тут потрібно замінити 100 вікон, це під силу міській раді. Ми за два роки зробимо так, що в місті не залишиться жодної школи чи садка зі старими вікнами, – додав депутат.


Про свої враження від ремонту розповіла й Любов Ярмак, директор ЗОШ №34:
– Наша зала – найбільша в Полтаві, усього в місті таких дві. Фактично наша школа – це спортивна зала в трьох поверхах. Однак, окрім очевидних переваг, є й складнощі в обслуговуванні: стеля заввишки до 14 метрів, роботи з ремонту фактично всі висотні, необхідне додаткове освітлення, адже сонячного не завжди вистачає. А зал потрібен не лише самій школі, а й місту, щоб проводити змагання. Будівлю закладу здали в експлуатацію 1988 року, і відтоді не вкладалися кошти. Про те, щоб відремонтувати залу площею 800 квадратних метрів, не йшлося.

Раніше освітлення в залі реалізувалося з боків, тепер же світло падатиме зі стелі, рівномірно розподіляючись усім залом. Окрім того, воно ще й дозволить заощадити на електроенергії, адже тут установили світлодіодні лампи.
Сергій Лещенко, 15.08.2016, 12:511900
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень