25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Хануму» гоголівців режисер вистави побачила ще раз через три роки після прем’єри

Колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру взяв участь у Дні пам’яті Давида Гурамішвілі в Миргороді. Театр показав виставу «Ханума» для представників Посольства Грузії в Україні на чолі з Надзвичайним Повноважним Послом Михаїлом Уклеба та полтавської грузинської діаспори, яку очолює Рамас Заркуа.

Гоголівців було запрошено саме з цією виставою, адже три роки тому над її створенням працювала режисер Тбіліського академічного державного театру ім. Коте Марджанішвілі Цицино Кобіашвілі та балетмейстер Бакарі Хінтібідзе. Така творча співпраця з театральними діячами Грузії дала змогу колективу полтавського театру доторкнутися до культури цієї країни, безпосередньо спілкуючись із її носіями. Завдяки цьому вистава «Ханума» стала однією з перлин репертуару, уже три роки поспіль користується популярністю у глядача. І не лише полтавського. Ця постановка неодноразово представлялася на всеукраїнських та міжнародних фестивалях, отримувала схвальні відгуки в Кіровограді, Ніжині, Миколаєві та інших містах.

Приїзд режисера для гоголівців став справжнім святом. Цицино Кобіашвілі знайшла спільну мову з колективом, підкорила працівників театру своїм професіоналізмом, відданістю улюбленій справі, справжніми людськими якостями.

– Для мене велике щастя побачити свою роботу через три роки, – поділилася емоціями режисер. – Я ще не можу повірити в те, що я знову в Україні. Для мене це як сон, справжня казка. Могла лише мріяти знову побачити виставу, прем’єра якої відбулася на сцені полтавського театру. Надзвичайно рада, що бачу своїх улюблених артистів, вдячна їм за те, що вони люблять «Хануму», роблять усе, щоб вона жила, щоб глядач отримував задоволення, дивлячись її.


Надзвичайна грузинська атмосфера панувала 6 серпня на сцені Палацу культури курорту «Миргород». Гоголівці захопили глядача у круговерть ситуацій, що описані Авксентієм Цагарелі у п'єсі і вправно вибудовані на сцені режисером. Глядачі жваво реагували на жартівливу виставу, переймалися історією про добру та хитру Хануму (заслужена артистка України Катерина Філатова), її сваху-суперницю Кабато (Людмила Тимофеєва), співпереживали закоханим Коте (Богдан Чернявський) та Соні (Тетяна Любченко), дивувалися винахідливості бабусі Ануш (народна артистка України Неллі Ножинова), уважно спостерігали за Текле (Наталія Верченко) та кумедним Тімоте (Сергій Озерянко).

Улюбленцями публіки стали Князь Пантіашвілі у виконанні заслуженого артиста України Олександра Любченка та неперевершений дует купця Микича (заслужений артист України Володимир Морус) і його прикажчика Акопа (Тимофій Зінченко), які підкорювали своєю безпосередністю, людськими якостями та жвавістю. Гоголівці з любов’ю та високим професіоналізмом передавали присутнім на виставі «Ханума» атмосферу прекрасної Грузії, яку доповнювали автентичні пісні й танці, відчувалася тонка грань людських стосунків та характерів.

Аплодисменти, посмішки глядачів, квіти акторам і режисеру у фіналі вистави – найвища нагорода за служіння улюбленій справі. Теплі слова вдячності на адресу творців вистави прозвучали зі сцени від міського голови Миргорода Сергія Соломахи, Надзвичайного Повноважного Посла Грузії в Україні Михаїла Уклеба. Посол зазначив, що відвідини Миргорода вже стали гарною традицією обміну культурним досвідом між представниками Грузії та України. І надзвичайно приємно, що прикладом плідної творчої співпраці стала вистава «Ханума». Михаїл Уклеба подякував акторам і режисеру вистави за те, що вони так гарно відтворили атмосферу Грузії. Гоголівці ж висловили сподівання, що такі театральні проекти і в майбутньому будуть утілюватися в життя на полтавській сцені.

Ольга Коваленко
Іван Мольченко, 15.08.2016, 13:062024
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень