26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

За визначні заслуги у Полтаві нагороджували лауреатів премії Самійла Величка

Премія імені Самійла Величка, одного з найвизначніших козацьких літописців, днями знайшла своїх лауреатів.

Почесні відзнаки отримували історики, журналісти, діячі культури, які у своїй діяльності утверджують гуманістичні та національні ідеали, ідеї Незалежності України.

Нагороди лауреатам вручав міський голова Олександр Мамай.
Олег Лебединський, лауреат премії імені Самійла Величка, свою відзнаку отримав за роботу над документальним фільмом, який розповідає про історію та сучасність музею Полтавської битви.

– Звичайно, дуже приємно отримувати нагороду. І вона номінується за невеликий фільм, що був присвячений музею Полтавської битви. У чому унікальність цієї стрічки? У нас зазвичай не прийнято рекламувати у документальному кіно музеї. Це була перша спроба створити такий документальний фільм.

Отримав премію й інший відомий у Полтаві діяч – Григорій Левченко, український хоровий диригент, Заслужений діяч мистецтв. Незважаючи на те, що нагород та звань у нього чимало, цю премію він вважає особливо важливою для себе.

– Це перша у моєму житті премія імені людини, яка присвятила себе тому шляху, яким іду і я, – розбудова української нації, – зазначив він.

Премії переможцям вручав особисто міський голова Полтави Олександр Мамай. Він розповів, що цього року завдяки зусиллям міської влади вдалося збільшити розмір матеріального заохочення. Змінилася й кількість номінацій: торік її збільшили з чотирьох до семи.

– Сьогодні найголовніше, щоб завдяки цій премії (я думаю, ви помітили, що премії отримали люди поважного віку) молодь звернула увагу на те, що справді в нас є незалежна держава, що справді був такий літописець – козак Самійло Величко, який прославляв нашу державу. Він ще тоді вважав, що Україна повинна бути незалежною, – наголосив Олександр Мамай. – Якщо ця премія була раніше по 100, 200, 300 гривень, то у 2015-му прийнято рішення збільшити її. На сьогоднішній день кожен номінант отримав дві з половиною тисячі гривень.

Лауреати премії імені Самійла Величка-2016:

– у номінації «Дослідження в царині історії України» премію отримав доктор історичних наук, професор, перший проректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Роман Сітарчук;
– у номінації «Відображення національної історії у засобах масової інформації» премію отримали автори документальних телевізійних фільмів історико-культурної тематики про видатних полтавців (філія Національної телекомпанії України «Полтавська регіональна дирекція «Лтава») Наталія Іванченко та Дмитро Старіков;
– у номінації «Відображення історії України в художній літературі» премію отримав письменник, член Національної спілки письменників України Володимир Шкурупій;
– у номінації «За збереження історико-культурної спадщини Полтавського краю» премію отримала провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка Людмила Ольховська;
– у номінації «За сприяння розвитку Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» премію отримав полтавський художник, керівник проекту «Інша реальність» Олег Лебединський;
– у номінації «Відображення доленосних подій у творах мистецтва» премію отримав заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри музики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Григорій Левченко.

* Самійло Величко – найвизначніший козацький літописець, який народився на Полтавщині. Починаючи з 2003 року, в обласному центрі вручають премію, названу його ім'ям. Вона присуджується письменникам, науковцям, краєзнавцям, працівникам культури, митцям для відзначення їхньої діяльності на благо утвердження гуманістичних і національних ідеалів та вагомий внесок у національно-культурне відродження Української держави.
Сергій Лещенко, 26.08.2016, 13:49770
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень