22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Відкрили меморіальну дошку Геннадію Біліченку

Виступає Наталія Біліченко.
Нещодавно вулицю Петровського у селі Щербанях Полтавського району перейменовано на вулицю Геннадія Біліченка – співробітника групи «Альфа» УСБУ України в Полтавській області, який героїчно загинув на Сході країни у бою з російськими найманцями під Слов'янськом 13 квітня 2014 року.

І ось 23 серпня – напередодні 25-ї річниці Незалежності України – на будинку №29 по вулиці Геннадія Біліченка відкрито меморіальну дошку герою.

В урочистостях з цієї нагоди взяли участь начальник УСБУ в Полтавській області Юрій Рахівський, голова Полтавської РДА Ігор Карімов, Щербанівський сільський голова Ігор Процик, колеги та рідні Геннадія Біліченка.

– Пам'ять про нашого товариша, його подвиг назавжди житиме в наших серцях, – сказав Юрій Рахівський. – А життя Геннадія Біліченка буде прикладом служіння Вітчизні для багатьох поколінь українців.

– У нашій країні, на жаль, уже сотні таких меморіальних дощок, де з граніту на нас дивляться отакі молоді, сповнені сил чоловіки, – зі сльозами на очах говорила Наталія Біліченко, вдова героя. – Війна – це горе, це біда, яка вривається у твоє життя і змінює його миттєво. Геннадій був першим, із кого почався цей страшний відлік, але пройшло уже два роки, і біда все ще стукає щодня у двері наших співвітчизників. Тож хочеться вірити, що це зрештою закінчиться і на нашій землі запанує такий довгожданий мир.

Спогадами про Геннадія Біліченка поділилися і його товариші по службі, ветерани «Альфи».

***

Геннадій Біліченко народився 14 грудня 1972 року в селищі Камишне Кустанайської області Казахстану. У 1989 році закінчив середню школу та вступив на навчання до Бобруйського автотранспортного технікуму. 1990 року призваний на строкову військову службу до лав Збройних Сил СРСР. Після звільнення продовжив навчання в Бобруйському автотранспортному технікумі, який закінчив у 1994 році та отримав кваліфікацію техніка-механіка. У тому ж році, після закінчення технікуму, переїхав до місця проживання батьків у с. Гожули Полтавського району, де працював водієм у радгосп імені Кірова.

У вересні 1996 року вступив на заочне відділення Полтавського педагогічного університету імені Володимира Короленка, який закінчив у червні 2001 року, отримав кваліфікацію вчителя історії.

У червні 1995 року зарахований на військову службу в СБУ та призначений на посаду оперативного водія відділу «А» Управління СБУ в Полтавській області. У липні 2009 року атестований на офіцерську посаду та призначений оперативним співробітником відділу ЦСО «А» СБУ. За час служби брав участь у 180-ти бойових операціях із захоплення особливо небезпечних озброєних злочинців та припинення тяжких злочинів, захисту учасників кримінального судочинства та членів їх сімей, спеціальних заходах з охорони вищих посадових осіб держави. Достроково отримав звання капітана.

13 квітня 2014 року, у Вербну неділю, приблизно о 8.30 група співробітників апарату СБУ, ЦСО «А» спільно з керівництвом Донецької обласної міліції проводила рекогносцирування в районі проведення антитерористичної операції поблизу м. Слов'янськ Донецької області. За 8 км від Слов'янська зупинилися поспілкуватись із місцевими мешканцями села Семенівки. У цей час на групу було здійснено збройний напад. Нападники під'їхали на автомобілі «Рено Логан», який належав полтавській охоронній фірмі та був напередодні захоплений терористами, і відкрили вогонь з автоматів по машинах СБУ. Бій був короткочасний, але запеклий, капітан Біліченко одним із перших виявив загрозу, сповістив товаришів та організував вогневу відповідь проти нападників, застосовуючи штатну зброю АК-74. Під час бою поранений офіцер продовжував вести вогонь, прикриваючи своїх товаришів. Загинув від чисельних поранень на місці бою. Також було тяжко поранено командира «Альфи» полковника Кузнєцова та полковника СБУ Куксу.

Фактично Геннадій Біліченко став першим загиблим на Сході країни. 15 квітня у Полтавського міського будинку культури зібралися сотні людей, щоб попрощатися з офіцером. Похований у селі Гожули. У Геннадія Біліченка залишилися мати, сестра, дружина та 13-річний син.

Указом Президента України №543/2014 від 20 червня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ст. (посмертно). У грудні 2014 року в управлінні Служби безпеки України в Полтавській області відкрили меморіальну дошку в пам'ять загиблих під час виконання обов'язків військової служби. На ній викарбувано прізвище капітана Геннадія Біліченка.
Віталій Скобельський, 26.08.2016, 14:06707
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень