26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Енергоефективне переозброєння» триває

До 1 вересня лишаються лічені дні, тож роботи із встановлення металопластикових вікон у навчальних закладах виходять на фінішну пряму. Серед таких – гімназія №13 і дитсадок №81 «Оленка».

Гімназія №13, що на вул. Кучеренка, 1/16, на заміну вікон із міського бюджету отримала 500 тис. грн. Перебіг робіт там особисто проконтролювали Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради, та профільні чиновники.

– На жаль, свого часу, коли розробляли графіки встановлення вікон, про цю школу чомусь забули, – зазначив Андрій Матковський. – Я дуже радий, що тут і педагоги активні, і батьки, які звернулися до нас, і ми мали змогу вже на останній сесії виділити додаткові кошти для п’яти шкіл, у тому числі й на цей навчальний заклад.
Нині робітникам потрібно демонтувати старі вікна, які простояли тут 43 роки. На сьогодні сучасні склопакети вже встановили в коридорі першого поверху, де розташовані молодші класи. Раніше там виникали серйозні проблеми з провітрюванням.

Депутати Полтавської міської ради Андрій Матковський та Майя Матвеєва під час робочого візиту у гімназії №13.
– У класах це питання якось вирішувалося самотужки за батьківські благодійні внески, а в коридорах вікна просто випадали, – розповіла Людмила Бойченко, заступник директора з виховної роботи. – Ми їх замазали, закрили і, коли діти на перервах гуляли, не могли провітрити, було незручно.

Наступними стануть декілька кабінетів і коридори з другого по четвертий поверхи. Усього у 13-й гімназії планують замінити 52 вікна. Проте оновити всі віконні блоки цього року не вдасться, однак наступного роботи розпочнуть саме з цієї школи.
– За один рік неможливо в наших майже 100 навчальних закладах усе зробити, бо й грошей не вистачить та й потужностей наших виробників, мабуть, також, – зазначив Андрій Всеволодович. – Але ця програма є, і ми бачимо, що вона працює. Я впевнений, що за два-три роки всі школи та дитячі садки поетапно отримають нові та сучасні вікна.

Окрім заміни вікон, цьогоріч у навчальних та позашкільних закладах Полтави були проведені й інші ремонтні роботи, зокрема: капітальний ремонт фасадів та покрівель, ремонт підлоги, систем опалення, мереж водопостачання, газового обладнання та вентиляції, павільйонів у дитячих садках. Усього на ремонт у цих закладах цього року з міського бюджету було виділено понад 35 мільйонів гривень.

Завершуються роботи і в ДНЗ №81 «Оленка». Міською радою було виділено для закладу більш ніж 400 тис. грн – за них придбали і встановили 38 нових вікон. І працівники, і батьки таку ініціативу вітають, адже старі встановлювали одночасно із здачею будівлі в експлуатацію ще 1978 року. Відтоді, кажуть вихователі, глобального ремонту не було.
– У садку виховуються більш як 300 дітей, працюють 11 груп, – розповідає Тетяна Ананьїна, вихователь-методист ДНЗ №81. – У нашому дитсадочку протягом останніх років проводилася часткова заміна, робили все власними силами із допомогою батьків, а от зараз загальноміська програма, тож замінені будуть усі вікна. На 1 вересня в усіх кімнатах будуть теплі вікна, у приміщеннях, де діти не перебуватимуть постійно, заміну зроблять у останню чергу, однак загалом на кінець календарного року в садку не лишиться жодного старого.

Перебіг робіт також проконтролював депутат міськради Андрій Матковський,:
– Це гарний, затишний дитячий садочок, завдяки батькам замінено майже половину вікон. Для нашого закладу це дуже важливо, адже це і здоров'я дітей, й економія на теплозабезпеченні. Зараз 35 вікон уже встановлено, і три чекають на установку. Управління освіти мало встановити п’ять вікон, однак через інфляцію грошей вистачило тільки на три, тож додамо коштів від міської ради. 1 вересня ми закінчуємо ремонти у школах і кидаємо всі сили на дитсадки, їх по місту лишається ще 20.
Сергій Лещенко, 26.08.2016, 14:12618
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень