25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

49 проектів, поданих на розгляд експертної групи щодо бюджету участі, уже отримали позитивну оцінку

У міській раді в рамках реалізації проекту Бюджет участі відбулося засідання експертної групи, завданням якої є оцінка поданих проектів від мешканців міста на відповідність повноваженням структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради. До складу групи входять керівники виконавчих органів, фахівці інституту розвитку міста. Провела засідання секретар міської ради, голова групи Оксана Деркач:

– Нами проаналізовано 58 проектів, поданих мешканцями. Серед них найбільша кількість таких, що стосуються облаштування територій, де мешкають люди, тобто покращення благоустрою. Це встановлення дитячих майданчиків, лавочок, створення скверів тощо. Приємно, що серед загальної кількості є проекти, що вбачають на меті покращення екологічної ситуації у місті, наприклад, організація збору від населення елементів живлення та подальша їх утилізація. Цікаві ідеї щодо підсвічення фонтанів у нашому місті. Приємно, що мешканці не лишаються осторонь, а активно беруть участь у подачі проектів, які, маємо надію, допоможуть зробити наше місто ще кращим!

Під час засідання, перш за все, розглянули підсумки аналізу проектів. Так було проаналізовано 58 проектів. Зокрема: управлінням житлово-комунального господарства – 25 проектів, управлінням капітального будівництва – 23, інспекцією по контролю за благоустроєм – чотири проекти, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту – три, управлінням культури – два, управлінням освіти – один проект.


49 проектів вже отримали позитивну оцінку та рекомендовані до включення у бланк для голосування. Процедура голосування відбуватиметься на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету. Дату буде оголошено додатково.

У ході аналізу проекти доопрацьовувалися спільно з авторами: вносилися зміни до кошторисів, переліку робіт із реалізації проектів.

Проект щодо встановлення дитячого майданчика по вул. Головка,16 було вирішено об’єднати з аналогічним проектом. Попередньо це було обговорено з його автором, який не заперечує щодо створення єдиного проекту.

Серед іншого, під час засідання експертної групи додатково обговорювалися ще вісім проектів:

1. Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення.
2. Спортивна рибалка в Полтаві.
3. Оздоровчо-розважальна зона мікрорайону Левада.
4. Організація встановлення контейнерів для збору відходів скла.
5. Організація збору від населення, установ ртутних ламп та градусників.
6. Проведення благодійного концерту «Серце до серця».
7. Чіпування бездоглядних тварин.
8. Полтава книжкова.

Рішенням експертної групи було підтримано проекти №1, №4. Проекти №3, №6, №7 та №8 рекомендовані на доопрацювання з цілком об’єктивних причин, серед яких: приведення у відповідність до Положення, коригування проекту, що у свою чергу якісно вплине на втілення його у життя, а також подальше функціонування. Відхилено проекти №2 та №5 за відсутності можливості (на даний час).

Наступне питання, яке обговорювали на засіданні – підготовка до організації голосування за проекти. Обговорили можливість ідентифікації мешканців Полтави за BankID, спеціально створеним сервісом для ЦНАП та сервісом для ОСББ.

Передбачається також можливість розміщення спеціальної сторінки з відображенням карти міста Полтави з позначками проектів та їх детальним описом у стрічці.

Основними завданнями експертна група визначила:
- доопрацювання протягом тижня проектів з авторами;
- проведення жеребкування про порядковий номер проекту в бланку для голосування та розміщення переліку проектів на сайті міської ради,
- підготовка робочого плану та проекту нормативного документу про організацію голосування.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 01.09.2016, 16:122807
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень