19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Педагоги міста зібралися на міську серпневу конференцію


Традиційно напередодні 1 вересня полтавські освітяни зібралися у Палаці дозвілля «Листопад» на міську педагогічну конференцію, аби визначити головні напрямки роботи, підбити підсумки складених учнями державних іспитів та ЗНО, а також обговорити завдання, над якими працюватимуть упродовж нового навчального року. У роботі конференції також взяли участь міський голова Олександр Мамай, ветерани педагогічної праці, ректори вищих навчальних закладів міста, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, керівники інших освітніх установ і закладів.

Із доповіддю на конференції виступила начальник управління освіти міськвиконкому Наталія Дорохова. Вона розповіла про здобутки дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та окреслила перспективи розвитку освітянської галузі міста в наступному навчальному році.
– Сьогодні ми не лише підбиваємо підсумки минулого навчального року, але й хочемо спроектувати, що і як будемо робити у наступному, – зазначив міський голова Олександр Мамай. – Цього літа ми попрацювали дуже добре в навчальних закладах, замінили велику кількість вікон, відремонтували спортивні зали, закупили багато інвентарю. Якщо торік на галузь освіти було виділено близько одного мільйона гривень, то цього року ця сума склала близько дев’яти мільйонів. Тому я з гордістю мушу заявити, що майже всі прохання й побажання вчителів ми виконали.

Нині у Полтаві функціонує 50 загальноосвітніх, 55 дошкільних та 4 позашкільні навчальні заклади, у яких працює п’ять тисяч працівників, а загалом навчається понад 40 тисяч дітей. Окрім того, з нового навчального року буде відкрито ще один дитячий садок на базі ЗОШ № 36 та три дошкільні групи у ДНЗ №№ 36, 58, 83.

Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко ознайомив присутніх із порядком проведення ЗНО у 2017 році й проаналізував результати минулорічного тестування полтавських школярів. За плідну співпрацю з питань підготовки і проведення ЗНО він вручив почесну грамоту міському голові Олександру Мамаю.
– Мені дуже радісно цими серпневими днями зустрічатися з вами, із тими людьми, на яких покладена велика відповідальність – виховання молодого покоління, – звернувся до педагогів Олександр Федорович. – Як міський голова, як батько, як дідусь я добре розумію, що день-у-день вам доводиться виконувати не лише свої професійні обов’язки, а й знаходити шляхи розв’язання складних, часом нестандартних робочих ситуацій, у тому числі пов’язаних із фінансово-господарськими питаннями. Коштів, які виділяє держава, вистачає лише на заробітну плату та оплату комунальних послуг. Тому моє особисте бачення і позиція як міського голови такі: перш ніж питати вас про якість наданих послуг, я повинен зробити все можливе, аби створити належні умови для організації навчально-виховного процесу. І я гордий тим, що цього року такі умови були створені.

Під час виступу міський голова наголосив, що з вересня 2016 року в нашому місті вперше будуть запроваджені стипендії Полтавського міського голови для 250 кращих учнів.
– Я прагнув цього уже давно. До того ж, наприклад, якщо у Харкові, місті-мільйоннику, стипендії по 100 гривень отримує сотня учнів, то у Полтаві це буде 250 учнів по 250 гривень! Таке стимулювання до навчання повинно дати позитивний результат, – зазначив міський голова.

Олександр Мамай щиро подякував освітянам за їхню плідну працю, проведену роботу з підготовки закладів освіти до нового навчального року і вручив відзнаки кращим педагогічним колективам та цілій групі учителів. 20 педагогів, які здобували другу вищу дошкільну освіту в Глухівському національному педагогічному університеті імені Довженка, отримали дипломи.

Родзинкою цього року стала ексклюзивна виставка робіт педагогів «Учительське хобі – це професіоналізм, помножений на творчий талант», яка була розміщена в холі палацу «Листопад». На ній були представлені витвори вихователів ДНЗ та учителів полтавських шкіл: унікальні роботи у таких техніках як колаж, картини з бісеру, шкіри, вовни, об’ємні картини із глини, неймовірної краси вишиті рушники та сорочки, ляльки ручної роботи, плетені кошики та багато інших цікавинок. Таке розмаїття стилів та технік нікого не залишило байдужим.

Традиційно учасників конференції вітали вихованці Палацу дитячої та юнацької творчості, а піднесений настрій створювали колективи обласної філармонії, музичної школи № 1 та творчі педагоги міста.
Вікторія Білокінь, 01.09.2016, 16:182598
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень