27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Делегацію учнів із Німеччини вітали полтавські школярі

У рамках міської програми «Про розвиток зв’язків територіальної громади міста Полтава з містами країн світу» на 2015–2019 роки до Полтави з семиденним візитом завітала делегація учнівської молоді з німецьких міст Фільдерштадт, Ляйнфельден-Ехтердінген та Остфільдерн. Обмін школярами – це пріоритетний напрямок партнерських відносин, які існують у Полтаві вже понад два десятиліття. Офіційну зустріч делегацій учнівської молоді провели у приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка.

– Уже другий день у Полтаві перебувають наші друзі з Німеччини в рамках програми обміну партнерських відносин, – говорить заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська. – Програма діє вже більш ніж 28 років. За цей час до нас у Полтаву приїхало понад тисячі школярів із Німеччини. Так само й наші діти їздять по обміну до цієї країни-побратима. У рамках програми цього року до нас завітали 22 учні та два вчителі. Для них розроблена спеціальна програма, за якою вони будуть відвідувати наші загальноосвітні школи, знайомитися з навчальним та виховним процесами, з умовами перебування наших учнів у школі, а також із традиціями, українською кухнею та звичаями.

Цього року іноземна делегація завітала до Полтави напередодні Дня міста, тож гості з Німеччини обов’язково приєднаються до відзначення цього свята та візьмуть участь у покладанні квітів до меморіалу Солдатської Слави та арт-проекті «Полтава вишивана». Окрім цього, на прохання гостей буде організована дводенна екскурсія до столиці України.

Поїздка полтавських школярів із візитом у відповідь до Німеччини запланована на жовтень цього року. 22 полтавські школярі поїдуть до міста Фільдерштадт. Там діти проживатимуть не в готелях, а у дружних родинах, де матимуть змогу якнайкраще пізнати іноземні традиції, звичаї, культуру, побут, удосконалити свої знання з німецької мови, розширити світогляд та знайти нових друзів. Як зазначають учителі та батьки, за всі роки проведення програми по обміну можна навести дуже багато життєвих прикладів, коли діти під час обміну настільки зблизилися, що стали друзями на все життя і продовжують спілкуватися вже цілими родинами.

Також Світлана Казимирівна розповіла, як відбирали учнів, що ввійшли до складу української делегації:
– Ми ставимося до цього відбору дуже серйозно. Протягом останніх п’яти років правила відбору дещо змінилися. Якщо раніше кандидатів висувала школа, то тепер ми самостійно обираємо достойних учнів: це переможці олімпіад із німецької мови, які мають призові місця на обласному і всеукраїнському рівнях. Тобто це діти, які майже вільно володіють німецькою. По закінченні програми, повернувшися з-за кордону, вони зроблять презентацію та звіт німецькою мовою, де мають розповісти про свої здобутки та враження.

На святковому дійстві з нагоди офіційної зустрічі делегацій юні полтавці розповіли гостям про історію нашої країни та міста, державні символи, основні державні свята та особливості культури, представили яскравий український танок та виконали німецьку народну пісню. А після заходу продемонстрували справжню українську гостинність, запросивши гостей на святковий фуршет.
Вікторія Білокінь, 23.09.2016, 15:52974
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень