16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Сесія Полтавської міськради внесла зміни до показників міського бюджету

На засіданні сьомої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання, яке 28 вересня вів міський голова Олександр Мамай, розглянули низку важливих для життєдіяльності міста питань. Із 42 депутатів був присутній 41 та 53 запрошених.

На початку сесії виступали представники громадськості, котрі попередньо записалися на виступ. Вони зверталися до міського голови та депутатів із питаннями, які їх турбують. Так, від імені батьків дітей-інвалідів висловлена подяка міському голові та депутатському корпусу за виділені кошти та організований відпочинок на морському узбережжі для полтавців з особливими потребами. Були озвучені й проблеми. Від імені жителів вулиці Великотирновської Ганна Радько висловила невдоволення у зв’язку з виділенням ділянки для побудови супермаркету. Олександр Юдін від імені мешканців будинку на вулиці Соборності, 27, назвав проблеми, з якими вони стикаються. Депутат Олександр Шамота зробив заяву, що у зв’язку з перейменуванням «Партії простих людей Сергія Капліна» на «Соціал-демократичну партію» відповідно перейменовується і фракція у Полтавській міській раді.

Після цього депутати затвердили порядок денний, виключивши попередньо три питання та додавши два депутатські звернення і два додаткові питання. Отож на розгляд сесії було винесено 54 питання та два додаткових.

Перш за все депутати розглянули питання «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2016 рік». Відповідно до рішення, було збільшено доходну та видаткову частини міського бюджету на понад 99 млн грн. З урахуванням пропозицій заступників міського голови та головних розпорядників бюджетних коштів підтримано перерозподіл коштів бюджету в межах затверджених асигнувань та збільшено видатки міського бюджету за рахунок залишків бюджетних коштів станом на 1 січня 2016 року, перевиконання доходної частини міського бюджету.

Так, управлінню житлово-комунального господарства додатково виділено кошти на ремонти житлового фонду, доріг, виконання робіт з благоустрою міста та на інше, зокрема 500 тис. грн – на поточний ремонт житлового фонду; понад 42 млн грн – на капітальний ремонт житлового фонду; 1 млн 230 тис. грн – на благоустрій міста; майже 300 тис. грн – додатково на будівництво меморіалу для поховання воїнів АТО на території Центрального міського кладовища; 400 тис. грн – на реконструкцію парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Полтавський міський парк»; 790 тис. грн – на реконструкцію покрівлі та трубопроводів на проспекті Першотравневому, 13-А, після надзвичайної події; 21 млн 400 тис. грн – на капремонт доріг.


Додаткові кошти спрямовано управлінню освіти. 360 тис. грн – на виконання робіт по вогнезахисту дерев’яних конструкцій покрівель дошкільних закладів; 410 тис. грн – додаткові кошти на проведення капремонту огорожі ДНЗ №80 (160 тис. грн) та ДНЗ №83 (250 тис. грн); 300 тис. грн – додаткова потреба в коштах на капітальний ремонт із заміною віконних блоків у дошкільних закладах (у зв’язку з підвищенням на 10% вартості виконання робіт); понад 196 тис. грн – на придбання меблів, спортивного інвентарю та оргтехніки для загальноосвітніх шкіл №№3, 16; 1 млн 150 тис. грн – на проведення аварійних та поточних ремонтів загальноосвітніх навчальних закладів; майже 123 тис. грн – на спеціальні загальноосвітні школи-інтернати та інші заклади освіти для дітей із вадами фізичного чи розумового розвитку; 70 тис. грн – додаткові кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації реконструкції концертно-танцювального майданчика КЗ «ПДЗОВ «Супутник».

Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виділені додаткові кошти на виплату грошової винагороди спортсменам-учасникам Олімпійських та Паралімпійських ігор у Бразилії – 1 млн 200 тис. грн.

200 тис. грн виділено на виконання міської програми розвитку фізичної культури та спорту. Для завершення поточного ремонту в дитячо-юнацькій спортивній школі «Ворскла» ім.І.Горпинка заплановано 90,8 тис. грн. На виконання поточного ремонту будинку у спортивно-оздоровчому таборі «Олімпійські надії» – 92 тис. грн.
Збільшені видатки для галузі охорони здоров’я. Так, 1 млн 100 тис. грн піде на придбання апарату штучної вентиляції легенів для дитячої міської клінічної лікарні. Майже 1 млн 800 тис. грн передбачено на придбання медикаментів, у тому числі 1 млн грн – на забезпечення хворих препаратами інсуліну.

Понад 500 тис. грн виділено на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення капремонту відділення анестезіології з операційними та палатами інтенсивної терапії міського клінічного пологового будинку, а також на проведення реконструкції відділення спільного перебування матері та дитини пологового будинку.

Управлінню соціального розвитку на виконання заходів програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м.Полтава «Турбота» виділено 2 млн 351 тис. грн (у тім числі матеріальна допомога на лікування дітей із тяжкими онкологічними та онкогематологічними захворюваннями).

Управлінню капітального будівництва за рахунок внутрішнього перерозподілу між об’єктами соціально-культурного призначення спрямовано 60 тис. грн на будівництво проїжджої частини вулиці Верхолянської (від вулиці Ползунова протяжністю у 100 метрів) з улаштуванням водоперепускної труби у селі Лісок; 250 тис. грн – на будівництво котельні для теплопостачання спортивно-видовищного комплексу на вулиці Петра Юрченка, 1-А, та ЗОШ №11 на вулиці Маршала Бірюзова, 64; 100 тис. грн – на реконструкцію проїжджої частини вулиці Балтійської в районі існуючих ставків у селищі Рибці; 450 тис. грн – на реконструкцію частини території парку «Перемога»; 100 тис. грн – на реконструкцію ґанку та вхідної групи дитячого поліклінічного відділення №3 дитячої міської клінічної лікарні на вулиці Петра Юрченка, 1-В.

Також виділено 1 млн 336 тис. грн на виконання капітального ремонту із заміною віконних блоків у загальноосвітніх навчальних закладах, у тім числі: 300 тис. грн – у ЗОШ №28; 786,6 тис. грн – у ЗОШ №30; 250 тис. грн – у ЗОШ №22.

Щодо питань внесення змін до показників міського бюджету, як і низки інших, у тім числі й технічних, депутати досить швидко приймали рішення, оскільки вони були детально розглянуті на постійних депутатських комісіях. Жваве і тривале обговорення викликали кілька питань, зокрема і про об’єднання постійних депутатських комісій. Зрештою депутати ухвалили рішення про приєднання комісії з питань розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму до комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту. А комісію з питань підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства приєднали до комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики.

Найдовше, певно, обговорювали питання передачі до комунальної власності територіальної громади Полтави ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та КППОР «Полтававодоканал», яке вже неодноразово порушувалося в нашому місті, проте досі не розв’язане. Депутати міської ради вважають, що нарешті настав час, коли вони і територіальна громада міста мають узяти на себе відповідальність за роботу цих підприємств, які обслуговують жителів Полтави.

– Через парадокс, коли ці підприємства належать обласній раді, а обслуговують місто, міська влада не має важелів впливу на них. А найголовніше – не може ніяким способом контролювати якість послуг, які вони надають жителям, і не може контролювати тарифи, які встановлюють ці підприємства, – зазначив депутат від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Андрій Матковський, котрий доповідав із цього питання. – Ми пропонуємо звернутися до депутатів Полтавської обласної ради з проханням передати зі спільної власності територіальних громад області до комунальної власності територіальної громади міста Полтави майно ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та КППОР «Полтававодоканал» у межах, достатніх для обслуговування полтавців. І тоді ми зможемо співфінансувати ці підприємства, розв’язувати питання ремонту мереж, встановлення теплових лічильників, утеплення будинків і впливати безпосередньо на те, щоб знизити тарифи на послуги цих підприємств для жителів обласного центру.

Депутатів від партії «Свобода» цікавило питання боргів, які мають зазначені підприємства. Юліан Матвійчук запропонував, щоб Полтавська облрада погасила хоча б їх частину перед тим, як місто прийме підприємства в комунальну власність. Однак, на думку депутатів, цього робити не слід, бо інакше питання взагалі не зрушить із місця.

– Ці підприємства завжди мали борги, але обласна рада ніколи не хотіла їх віддавати місту, бо тоді постане питання, як, наприклад, будуть працювати районні водоканали, для яких «Полтававодоканал» є локомотивом, – зазначив депутат Олександр Кудацький («Рідне місто»).

Міський голова Олександр Мамай наголосив: якщо місту все ж удасться прийняти ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та КППОР «Полтававодоканал» у комунальну власність, міський бюджет зазнає великих затрат, але це потрібно зробити для блага полтавців. Як приклад Андрій Матковський навів місто Харків, де завдяки децентралізації депутати знайшли можливості дофінансувати комунальні підприємства з міського бюджету, що допомогло знизити комунальні тарифи для населення на 25%.

Зрештою депутати ухвалили рішення про відповідне звернення до Полтавської обласної ради. Тепер слово за її депутатами.
Наталія Вісич, 29.09.2016, 13:422396
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень