19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«У пошуках рівноваги»

Саме під такою назвою у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка відкрилася виставка картин талановитого полтавського художника, гідного нащадка відомого батька, Володимира Колесникова-молодшого. Окрім того, виставку митця яскраво доповнила власними картинами його дружина Марина Розуванова.

– Це взагалі унікальне явище, яке відбувається в нашому музеї, – говорить директор Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка Ольга Курчакова. – В експозиції представлені роботи двох художників: жінки і чоловіка. Ми маємо змогу відчути різні підходи, різну енергетику, різні ліризм та символізм, усе по-різному. Але водночас їх об’єднує те, що вони йдуть поруч по життю, і це також можна вловити, споглядаючи їхні картини.

Талант Володимира Колесникова-молодшого – це унікальне явище на теренах нашої держави, він окремо стоїть у мистецькому просторі України і зарубіжжя, його ім’я широко відоме в різних країнах світу. Художник створює пейзажі, портрети, монументальні розписи, вітражі та мозаїки. Митець здобув не одну освіту: він навчався в Харкові на художника-станковіста, потім у Львові на художника-монументаліста, а згодом продовжив навчання в Києві. У ньому поєдналися талант, що дісталися йому від батька, здобута освіта та досвід, якого він набув на численних пленерах у різних країнах світу.

– Роботи Володимира Колесникова мені дуже подобаються. Вони модерні, мозаїчні, деталі гарно прописані, видно, що автор захоплюється творчістю різних художників і синтезує їхні найкращі риси у своїх картинах. Від виставки у мене залишились дуже приємні враження, – зазначив науковий співробітник Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка, а також колега митця художник-графік Андрій Науменко.

Стиль модерн, у якому працює автор, – дуже вишуканий і загадковий напрям. Роботи автора заворожують. Коли вдивляєшся у картину, відкривається цілий світ, бо кожне полотнище містить свою загадку, яку має розгадати кожен споглядач особисто.
– Це нестандартний живопис, не такий, до якого ми звикли, – ділиться своїми враженнями відвідувачка виставки Вікторія Романчук. – Вражає те, що хоч картини не зовсім традиційні й не одразу можна зрозуміти, що саме зображено, але вони притягують, на них можна довго дивитися, милуватися і захоплюватися талантом митця. Дуже цікаво зображена природа. Картинам Володимира Колесникова притаманна певна стриманість у кольоровій гамі, але водночас ти вловлюєш усю ту красу, яку прагнув передати художник.

– Коли я думаю про родину Колесникових, завжди згадую родину Мясоєдових, – говорить Ольга Курчакова. – Григорій Мясоєдов – абсолютний реаліст, який прожив у Полтаві 21 рік. Його син Іван Мясоєдов проявив себе у стилі модерн і зробив величезний внесок у розвиток цього напряму у світі, мав і свою школу послідовників. У такому ж світлі відома нам і родина Колесникових. Син із батьком – митці різних напрямів, абсолютно різні у живописі, але обидва – потужні постаті в сучасному живописі.

Загалом на виставці представлено близько 30 робіт художника та його дружини. Експозицію «У пошуках рівноваги» відвідувачі зможуть переглянути в галереї мистецтв ще протягом тижня.
Вікторія Білокінь, 29.09.2016, 13:522472
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень