19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтавські художники представили оригінальну виставку до Дня міста

3 вересня у галереї мистецтв відбулося урочисте відкриття експозиції від членів Націо-нальної спілки художників України під назвою «Полтавська графіка». Традиційно цей захід організатори приурочили до Дня визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників. Він поєднав у собі роботи і корифеїв, класиків українського мистецтва, і молодих полтавських талантів. Загалом виставка налічує 177 творів мистецтва від 62 неповторних художників.

– Сьогоднішня виставка – це присвята рідному місту, яку кожного року готує Полтавська організація Національної спілки художників України. На розсуд глядача представлені графічні роботи. На виставці домінує ліричний пейзаж, – зазначає директор Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка Ольга Курчакова. –
На сьогодні поняття графіки включає в себе широке коло мистецьких жанрів, це малюнок, акварель, пастель, гравюра та багато нових авторських технік, якими послуговуються митці у власній творчості.

Полтавська художниця Марина Рожнятовська представляє на виставці свої міські пейзажі:
– На моїх картинах зображені наші полтавські куточки. Я полюбляю акварель – це та техніка, у якій я почуваюся впевненіше, ніж у якихось інших.

Зовсім поруч представляє свою акварель кандадат філологічних наук та член Національної спілки письменників України Тетяна Горицвіт. Уперше вона виставляє власну акварель – «Стислу енциклопедію полум'я Революції гідності»:
– Здебільшого роботи були в шухляді. Інколи я брала участь у невеликих виставках, більш приватних. Однак своїми акварелями я ілюструвала свої художні твори, і моя книга новел «Рукописи не форматуються» ілюстрована власне моїми картинами.

У цей день у великій виставковій залі зібралося близько сотні людей, які поціновують мистецтво пензля та олівця: колекціонери, викладачі та студенти творчих спеціальностей, а також майже всі представники Полтавської організації Національної спілки художників України.

– Мені як художнику дуже цікаво переглянути й оцінити роботи моїх колег. Знаючи їх як чудових живописців, я з цікавістю подивився і на графіку в їхньому виконанні, – говорить заслужений художник України, кавалер ордена Різдва Хрестового Микола Підгорний.

Святкову атмосферу для відвідувачів цього дня створював ансамбль скрипалів Полтавської дитячої музичної школи №1 ім.П.Майбороди.

Виставку «Полтавська графіка» всі бажаючі зможуть переглянути у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка ще протягом кількох тижнів.
Вікторія Білокінь, 29.09.2016, 14:062597
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень