19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Відбувся десятий ювілейний фестиваль «Мазепа-фест»

Після п’ятирічної перерви поціновувачі українського року таки діждалися відродження одного з найдавніших рок-фестивалів країни «Мазепа-фест». Багато років поспіль проведення фестивалю було неможливе через політичні та фінансові негаразди, але цього року захід підтримали Міністерство культури та Міністерство молоді та спорту на чолі з Євгеном Нищуком та Ігорем Ждановим.

Нагадаємо, Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Мазепа-фест» присвячений пам’яті українських козаків, які загинули у Полтавській битві під проводом гетьмана Івана Мазепи за волю України. Проведення фестивалю спрямоване на руйнування міфу про «неформат» сучасної української музики, повернення молоді до історичної пам’яті.
Урочисте відкриття фестивалю розпочалося 25 вересня на Соборному майдані з освячення українського прапора біля пам’ятника Івану Мазепі. Секретар керуючого Полтавською єпархією протоієрей Іван Орловський освятив прапор і привітав полтавців зі святом утвердження українського духу. На заході були присутні місцеві представники влади та громади, а також особисто міністр культури Євген Нищук і міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

– Я дуже радий, що в цей знаковий рік ми організували фестиваль і зрозуміли, що «Мазепа-фест» повинен мати своє продовження. Я всіх сердечно вітаю з десятим ювілейним, всеукраїнським і всенародним фестивалем на Полтавщині, – зазначив Євген Нищук.

Незмінний почесний директор фестивалю Микола Кульчицький наголосив, що нині надзвичайно важливо утверджувати у свідомості молоді українські мову, пісні та музику. За його словами, цей фестиваль асоціюється з духом патріотизму, здоровим способом життя, високими моральними цінностями та розвитком культури і духовності. Кожен із музикантів, що в усі роки піднімався на сцену фестивалю, сповідує саме такі непохитні цінності, а окрім того, залишається великим патріотом України.

Після виступів обох міністрів та ідейного натхненника фесту Миколи Кульчинського для полтавців і гостей міста заспівав заслужений артист України Тарас Компаніченко та його гурт «Хорея козацька». Далі, після покладання квітів до пам’ятника гетьману, присутні колоною рушили на Співоче поле.

Цього року вхід на територію фестивалю був платним: 50 грн у попередньому продажу та 70 грн – у день концерту. Безкоштовний пропуск на фестиваль мали особи пільгових категорій, діти віком до 14 років, а також учасники АТО та їхні сім’ї. До речі, отримані кошти з фестивалю також спрямують на допомогу хлопцям із АТО.

У музичній програмі фестивалю цього року взяли участь 20 українських гуртів, серед яких відомі полтавцям «Сестра Керрі», «PoliКарп», «Транс-формер», «Онероїд», «ДельТора» та інші.

Музичне різноманіття під час концертної програми було широким. Від джазу до музичних експериментів і етномузики. Але найбільше було гуртів, що представляли саме український рок.

Завершився фестиваль вогняним шоу і показом фільмів українського виробництва.

Того ж дня Ігор Жданов на своїй сторінці у Facebook зазначив: «Атмосфера на фестивалі в Полтаві дуже патріотична, згуртована, проукраїнська. Проведення таких фестивалів – це наш щит, який захищає від агресії «російського міра». Тут виступають українські рок-гурти та етномузиканти, також гості фестивалю мають змогу ознайомитися з вітчизняним книгодруком, долучитися до козацьких традицій».

Сподіваємося, добра фестивальна традиція в Полтаві продовжиться й залунає з новою силою.
Вікторія Білокінь, 29.09.2016, 14:132462
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень