26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Партнерство між Полтавою та Німеччиною продовжиться!

3 жовтня у приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка міський голова Олександр Мамай та представники міст Фільдерштадт, Ляйнфельден-Ехтердінген та Остфільдерн підписали програму партнерства на 2017–2018 роки.

Цього року угоду про партнерство підписували у Полтаві обер-бургомістр міста Ляйнфельден-Ехтердінген Роланд Кленк, обер-бургомістр Остфільдерна Крістоф Болай, депутат міської ради Фільдерштадта Роберт Хертлер, полтавський міський голова Олександр Мамай.

Понад чверть століття наша Полтава має дружні партнерські стосунки з містами Фільдера (Німеччина). Кожні два роки офіційні представники Полтави та міст Фільдера підписують програму партнерства, яка передбачає конкретні заходи щодо її реалізації.

Із вітальним словом до гостей звернувся міський голова Полтави Олександр Мамай. У своїй промові він зауважив, що протягом 28 років двостороння співпраця відбувалася у різноманітних напрямах:
– У нашого міста є міста-побратими у різних країнах світу, та найбільш стабільні взаємозв’язки – з містами Фільдера. Наше співробітництво фактично не має обмежень: це й освіта, і культура, і медицина, і спорт, і екологія. За час співпраці відбулося чимало двосторонніх візитів. Переконаний, що наше партнерство й надалі буде розвиватися та міцніти.

У 2015 році Міністерство закордонних справ України звернулося до керівництва наших міст-партнерів із проханням підтримати дітей із числа внутрішньо переміщених сімей, які переїхали жити до Полтави. Уже влітку 2016 року впродовж двох тижнів 20 дітей із родин вимушених переселенців, що тепер проживають у Полтаві, відпочивали в Німеччині.

Під час заходу діти поділилися своїми враженнями від перебування в гостях та подякували представникам міст-партнерів за змогу зануритись у німецьку культуру, познайомитись із німецькими традиціями.

Важливою складовою партнерських відносин залишається обмін делегаціями школярів. Під час перебування у містах Фільдера діти проживають у родинах своїх іноземних однолітків, поглиблюють знання мови, вчать традиції, знаходять друзів. Так само делегацію німецьких школярів гостинно приймає Полтава.

Під час зустрічі представники німецької делегації отримали багато сувенірів та подарунків, та й самі перед полтавцями не залишися в боргу. Поза рамками численних програм, у яких Полтаві дуже активно допомагають німецькі побратими, вони прагнули якось віддячити за нашу гостинність. Тож за порадою Олександра Мамая, який категорично відмовився від особистих подарунків, представники міст Фільдера вручили подарунки родині Олени Мацицької, яка взяла під свою опіку п’ятьох дітей, позбавлених батьківського піклування.

– 28 років співпраці – солідний термін, але партнерство та дружба не знають часу. Так, ми працюємо у різних напрямках. Наприклад, окрім обміну школярами, існує програма для лікарів, спортсменів та інших. Однак пріоритетом залишається робота з дітьми, бо діти – це наше майбутнє, – наголосив обер-бургомістр міста Ляйнфельден-Ехтердінген Роланд Кленк.
Вікторія Білокінь, 10.10.2016, 13:08554
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень