24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Традиційно в Міжнародний день музики відкрив новий сезон полтавський симфонічний оркестр

1 жовтня – свято для всіх музикантів і любителів цього виду мистецтва – Міжнародний день музики. Уже стало традицією для симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя саме цього дня збирати еліту міста на відкриття нового концертного сезону.

Цього вечора симфонічний оркестр під орудою незмінного художнього керівника, головного диригента – народного артиста України Віталія Скакуна заграв нові твори, що в подальшому прикрашатимуть репертуарну афішу колективу. Перше відділення концерту було присвячене кримсько-татарській тематиці. Це важливе на сьогодні питання для всіх українців, зокрема музикантів нашого симфонічного оркестру. Виконавці намагалися донести до слухачів, що мистецтво не має кордонів, ми все ж залишаємося єдиним народом, якому болить біда ближнього.

На самому початку концерту гості театру познайомилися з твором молодого композитора Шевкета Білялова, який, до речі, зі своїм батьком – директором та художнім керівником Кримсько-татарського академічного музично-драматичного театру, заслуженим діячем мистецтв України Білялом Біляловим також були присутніми цього вечора у залі. «Експромт» прозвучав у виконанні солістів – відомого полтавській публіці соліста – народного артиста України Юрія Кириченка (скрипка) та не менш знаного молодого, але вже відзначеного дипломами всеукраїнських та міжнародних конкурсів-віртуозів піаніста Володимира Сидорова у супроводі симфонічного оркестру.

– Ми надзвичайно вдячні директору Полтавського театру ім.М.В.Гоголя Олексію Андрієнку за запрошення до Полтави, – розповів заслужений діяч мистецтв України Білял Білялов. – Зацікавленість нашою кримсько-татарською тематикою вашими митцями для нас надзвичайно важлива, адже це підтримка, повага, відчуття спорідненості у розв’язанні нагальних питань.

Ще раз соло на фортепіано цього вечора прозвучало у виконанні Тетяни Франчук під час виконання полтавськими музикантами Концерту для фортепіано з оркестром №3 «Ave Maria» (А.Карамонов).

– Ми постійно відчуваємо велику відповідальність перед нашими слухачами, адже вони вимагають від нас усе нових і нових програм, – поділився своїми міркуваннями народний артист України Віталій Скакун. – Це стимул для мене, для наших музикантів, які постійно самовдосконалюються. І я радий, що люди не просто приходять на наші концерти, а й слухають музику, розуміють її. Адже саме музика вчить кожного з нас бути освіченим, бачити красу, жити у суспільстві, у якому стане головною культура. Я вважаю, що мистецтво – то як потяг, що прямує крізь віки. І скільки буде існувати людство, існуватиме і воно! І слава Богу, що я стою на одній зі сходинок цього потяга, я при ньому, при мистецтві!

Пролунали аплодисменти, і почалася нова кропітка робота. Зовсім скоро симфонічний оркестр дивуватиме своїх шанувальників новими програмами, а вже 7 жовтня – відповідальна і значима подія у творчому житті колективу – виступ на XXVII Міжнародному фестивалі «Київ Мюзик Фест-2016», де полтавці зіграють твори сучасних українських композиторів.

Ольга Коваленко
Іван Мольченко, 10.10.2016, 13:592743
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень