25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Завдяки ПриватБанку підтримка підприємництва стає реальністю

Запашна випічка, яку ви залюбки купуєте в привітної продавчині кіоску, затишне кафе чи перукарня на сусідній вулиці, невеличкий магазинчик, повз який проходите щодня, СТО, яку відкрив ваш сусід… Чи задумувалися ви коли-небудь, що все це і є малий бізнес, про підтримку якого без упину говорять чиновники, і який, не отримуючи тієї підтримки, все ж примудряється якось виживати, робить наше життя комфортнішим, і до того ж сплачує податки та наповнює бюджет?

Держава мала б повернутися обличчям до підприємців, запровадити для новачків «податкові канікули» чи надати інші преференції. Та, на жаль, у нашій країні все відбувається з точністю до навпаки: серед причин, які не дозволяють розширювати власну справу, представники малого й середнього бізнесу називають високі податки й відсутність коштів.

Коли держава не виконує покладених на неї функцій, їх в Україні перебирають на себе активні громадяни, волонтерські організації, соціально відповідальний бізнес. Цього разу на допомогу малому й середньому бізнесу прийшов ПриватБанк. Про національну програму розвитку підприємництва та створення нових робочих місць у приватному бізнесі під назвою «Країна успішного бізнесу» розмовляємо з керівником напрямку кредитування юридичних осіб Полтавського ГРУ ПриватБанк Наталією Сакало.

– Наталю, «Країна успішного бізнесу» декларує перетворення України в успішну, країну та створення мільйона нових робочих місць за два роки. Це доволі амбітна заява. Наскільки вона реальна?
– Ми виходимо з того, що розвиток підприємництва – одна з основних умов виходу України з кризи. А тому й запустили програму справжньої, а не формальної підтримки бізнесу. ПриватБанк розробив інтернет-портал «КУБ» (www.kub.pb.ua), на якому підприємці-початківці можуть зареєструватися та отримати необхідні знання, консультації й кредити на розвиток справи. Чи не вперше фраза «Підтримка підприємництва» набуває в Україні свого реального змісту. Лише у нас на Полтавщині завдяки програмі, яка стартувала навесні, профінансовано 114 проектів на суму 11,4 млн грн. Принагідно зазначу, що наша область доволі активно долучилася до проекту, ми посідаємо четверте місце по Україні – попереду лише Київська, Харківська і Дніпропетровська області.

– Як усі продукти, створені ПриватБанком, умови кредитування прості й зрозумілі, а сама процедура надання та погашення кредиту цілком прозора й відображається на сайті. Чи не боїтеся, що охочих отримати кредити буде надто багато й коштів не вистачить?
– ПриватБанк виступає скоріше посередником, а справжніми інвесторами стали прості українці, які відкривають у банку депозитні вклади. Кожен вкладник може вибрати на сайті конкретний проект, який вважає цікавим і перспективним, та інвестувати в нього свої кошти. При цьому ставка за депозитом буде на 5% вища, ніж за стандартними договорами.

– А якщо раптом позичальник не поверне кредит?
– Власник депозиту не несе жодних ризиків! Він щомісяця гарантовано отримує ту суму, яка зазначена в договорі. Малоймовірно, що позичальник прострочить погашення боргу, тому що попередньо банк дуже ретельно перевіряє позичальників та їхній бізнес і проводить оцінку ризиків.

– У які проекти українці охочіше інвестують свої кошти?
– Ми пропонуємо просте й зрозуміле: це не бізнес мільйонерів, яких пересічні громадяни у повсякденному житті не бачать і з якими не спілкуються, це конкретна справа ваших сусідів, друзів, знайомих, яку ви помічаєте щодня: кафе, крамничка, шиномонтаж, пилорама. Як правило, власники депозитів обирають свій, місцевий бізнес, і це логічно: кожна людина зацікавлена передусім у розвитку того регіону, де вона живе.

– А на які потреби підприємці найчастіше беруть кредити?
– Це розширення власної справи, відкриття магазинів, кафе, СТО, пилорам, пекарень. Приміром, Тетяна Козер з Гадяча вже кілька років випікає дуже смачний хліб та кондитерські вироби. Її продукція користується великим попитом у райцентрі. Підприємець вирішила розширити виробництво й організувати доставку випічки за онлайн-замовленням, а для цього – придбати нове обладнання та автомобіль. Ось на ці потреби й спрямувала кредитні кошти. На знак вдячності Тетяна Козер гарантовано надає 10% знижку тим гадячанам, які її підтримали.

На останок зазначу, що займатися бізнесом в Україні завжди було непросто, а в наш час і поготів. Люди, котрі наважилися розпочати власну справу, – передусім самодостатні особистості: ініціативні, творчі, незалежні, наполегливі. Вони працюють самі, забезпечуючи достаток своїм родинам, та ще й створюють нові робочі місця, даючи заробіток іншим. І, звичайно ж, наповнюють скарбницю податками. І саме ці люди перетворять Україну на успішну країну. Підтримуючи їх, ПриватБанк діє не лише як фінансова установа, а і як ініціатор соціальних змін.

– Дякую за розмову.

Розмовляла Катерина Дикань
Іван Мольченко, 13.10.2016, 14:201271
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень