18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Олександр Мамай: Завдання влади — забезпечити соціальний захист захисників України

14 жовтня православні українці відзначають Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та від 2014 року – День захисника України. Напередодні цього свята «ПВ» поспілкувався з міським головою Полтави Олександром Мамаєм. Ми дізналися його ставлення до цього свята, запитали про те, що робить міська влада для сучасних захисників України.
– 14 жовтня ніколи не було для українців звичайним днем. Із давніх-давен у цей день відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці. У свідомості українців це свято і релігійне, і національне, – говорить Олександр Федорович. – Воно символізує і глибоку віру, і народні традиції, честь та звитягу, надію та впевненість у майбутньому. Українські козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. Тому 14 жовтня ми відзначаємо ще й День українського козацтва. А від 2014 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу Президент України Петро Порошенко своїм указом визначив 14 жовтня як День захисника України.

Цей день об’єднує різні покоління, кожне з яких має своїх українських героїв-захисників. Це легендарні постаті, відомі історичні фігури, а також наші сучасники. Це ті, хто в різні часи своєю мужністю, героїзмом, відвагою, самопожертвою доводив свою відданість Батьківщині, а також ті, хто сьогодні захищає традиції та боронить кордони України, зміцнює авторитет нашої держави та відстоює її добре ім’я на міжнародному рівні. У цей день ми дякуємо всім воїнам, усім захисникам Батьківщини.

Низько схиляємо голову перед героїзмом наших сивочолих ветеранів Другої світової, які не старіють душею. Завдяки їхній мужності вдалося вигнати з нашої землі нацистських окупантів.
Ми не можемо не згадати воїнів-афганців. Так, вони не боронили рідної землі, але виконували громадянський обов’язок.

Сьогодні захисники рідної землі – це звичайні люди – наші знайомі, рідні, сусіди. Це хлопці, які миттєво стали дорослими і мужніми, які щохвилини наражаються на небезпеку і захищають нас із вами. Тепер ми іншими очима дивимося на сучасних військовиків – героїв сьогодення. Із глибокою повагою вітаємо тих, хто повернувся зі Сходу, й гірко оплакуємо тих, хто вже не повернеться.

Війна має свою страшну ціну. Це невиліковна рана для рідних та близьких, це нестерпний біль для всієї територіальної громади. Ми пам’ятаємо та шануємо кожного. Сьогодні я не можу не згадати молодих хлопців, справжніх патріотів, які у важкі хвилини для нашої держави стали на її захист. Саме завдяки їм наші діти мають змогу навчатися і виховуватися у комфортних умовах, а ми спокійно і впевнено працювати. 25 сильних та мужніх полтавців пішли у вічність, навіки залишивши пам’ять про свій подвиг.

Людина помирає двічі. Перший раз, коли йде з життя. А другий, коли згасає про неї пам’ять. Переконаний, що ми ніколи не забудемо подвиг та героїзм наших земляків. Це наш громадянський, наш людський обов’язок.

Завдання влади – забезпечити соціальний захист та необхідну допомогу для захисників України, учасників АТО та їхніх сімей. Велика увага приділяється матеріальній підтримці демобілізованих військовослужбовців та їхніх сімей. Так, виплачується щоквартальна матеріальна допомога членам сімей загиблих ветеранів війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО (за зверненнями по 2000 гривень кожному щоквартально). Із початку року з міського бюджету виплачено 240 тис. грн.

У рамках програми «Турбота» організоване безкоштовне перевезення у міському пасажирському транспорті 41 особи – членів сімей загиблих ветеранів війни, які брали безпосередню участь в АТО.

Виплачується щоквартальна матеріальна допомога батькам (опікунам) дітей до 18 років (включно), один із батьків яких загинув або ж пропав безвісти в районі проведення АТО (по 1000 грн кожному щоквартально). Допомогу отримує дев’ять осіб, уже виплачено 27 тис. грн.

У 2016 році продовжується виплата одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій та інвалідам війни – учасникам АТО, які не отримали зазначену допомогу у 2015 році (по 1000 грн кожному). На сьогодні допомогу виділено 445 особам.

Також виділяється одноразова матеріальна допомога на лікування учасникам АТО. Її отримали 25 осіб на загальну суму 25 тис. грн.

Одне з першочергових питань – санаторно-курортне лікування демобілізованих військовослужбовців.

У 2016 році із зони АТО повернулося 204 демобілізованих військовослужбовці, із яких 199 мають посвідчення учасника бойових дій та двоє – інвалідів війни. Із початку цього року путівки отримали 42 демобілізованих та 14 їхніх дружин, а також один чоловік, який у складі добровольчого батальйону брав участь в антитерористичній операції.

Відпочивають демобілізовані та члени їхніх родин у медичному центрі «Нові Санжари» Національної гвардії України. Там створено всі умови для медичної реабілітації, соціальної адаптації та гарного відпочинку.

Це питання контролюють працівники Полтавського міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.

Загальна сума коштів, виділених з обласного бюджету на оздоровлення демобілізованих та членів їх сімей, – 495 тис. грн, із міського – 400 тис. грн. Понад 25 тис. грн – для оздоровлення осіб, які у складі добровольчих батальйонів брали участь в антитерористичній операції, членів їхніх сімей (дружина, неповнолітні діти) та дітей віком до семи років загиблих учасників АТО.

Також за кошти міського бюджету в закладах Полтавської області та за її межами оздоровлено 166 дітей, які виховуються в сім’ях учасників бойових дій, за кошти обласного бюджету – 36, державного – одну дитину.

На сьогодні задоволені всі потреби, усі заявки демобілізованих та членів їхніх сімей у санаторному відпочинку.

У школах та дитячих садках міста за кошти міського бюджету забезпечено безкоштовними обідами понад 900 полтавських дітей, батьки яких брали участь в АТО й отримали статус учасника бойових дій, або загинули.

Також здійснюється робота з працевлаштування учасників бойових дій за їхніми зверненнями. Так, у 2016 році міським центром зайнятості працевлаштовано на вільні робочі місця 20 учасників АТО, з них четверо отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Організоване професійне навчання. Нині три чоловіки проходять навчання за професією верстатник широкого профілю, чотири підвищували кваліфікацію за напрямом «Основи підприємницької діяльності». Із числа тих, хто закінчив навчання, троє відкрили власну справу, один працевлаштований.

На диспансерному обліку перебуває 342 демобілізованих військовослужбовці та 36 членів їхніх сімей. За медичною допомогою амбулаторно звернулося майже 500 демобілізованих та 39 членів їхніх сімей.

Міська влада і надалі робитиме все, щоб підтримати, допомогти, захистити своїх земляків, які сьогодні захищають нашу державу, ризикують своїм життям, дарують нам можливість жити в мирній Полтаві.

Відзначаючи День захисника України, шануємо не лише військовослужбовців, а й усіх захисників, мирних воїнів – волонтерів, громадських активістів, медиків, які надають колосальну допомогу війську.

Захист Батьківщини – наша спільна справа, незалежно від віку та професії! Це свято кожного, хто своєю працею, позицією забезпечує економічний, соціальний, культурний захист і розвиток країни. Ніхто, крім нас самих, не захистить свою землю, свою сім’ю, свої святині. Тому День захисника України – це свято народу! Свято кожного, хто любить Батьківщину, хто готовий захищати своїх рідних, хто своїми досягненнями, своєю працею стверджує: моя країна – сильна і єдина!

У день великого релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці ми просимо в Божої Матері бути прихильною до нас, до наших сімей, до нашої Батьківщини. Захистити та подарувати нам мудрості, терпіння і людяності, сили духу та взаєморозуміння! Нехай ці слова молитви стануть справжнім нездоланним щитом для кожного українця, для всіх нас!

Записала Оксана Задорожна
Іван Мольченко, 13.10.2016, 14:412659
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень