24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Чотири стихії оживають на полотнах полтавських митців

У прохолодні осінні дні так приємно згадати про спекотне літо, помережане веселими дощами, уквітчане замріяними зірками, розфарбоване у всі кольори веселки… І можливість знову поринути в розпал липня є в полтавців і гостей міста: у Галереї мистецтв «Арт-місія» цими днями розпочала свою роботу виставка «Чотири стихії-2016». Експоновані на ній картини створені під час однойменного пленеру, що проходив у мальовничій місцині в Котелевському районі з 18 по 25 липня.

Пленер, організований галерейним проектом «Арт-місія» на базі громадської організації «Клуб «Квітень», цього року відбувся вже вчетверте. Кожного разу цей мистецький захід набуває все більшої популярності в митців. Адже проходить у незвичних і навіть екзотичних для учасників умовах: у наметовому містечку на безлюдному березі Ворскли. Та саме це дозволяє забути про буденні справи, залишити десь далеко проблеми й повністю зануритися в роботу. Тож усе більше митців прагне побувати саме на цьому пленері. Організатори запрошують на нього насамперед художників із Полтавщини, які завдяки цьому мають змогу зовсім по-іншому подивитися на рідний край, відкрити щось нове – і для себе, і, звісно ж, для глядачів.

Цього року пленер проходив під знаком «Чотирьох стихій». Саме таку тему організатори запропонували розкрити митцям, продемонструвавши власне бачення і самих стихій – землі, вогню, повітря, води і пов’язаних із ними вірувань, традицій, звичаїв, народних уявлень, особистих прагнень тощо. Участь у проекті взяли художники з Полтави й Кременчука: Руслана Анічина, Григорій Волков, Ольга Гриценко, Анатолій Лавренко, Лариса Лукаш, Інна Мосієнко, Марина Рожнятовська, Олексій Соболевський, Едуард Трирог, Тетяна Шуляк, Володимир Яковлев. Деякі з них узяли участь у пленері на цьому березі вже вчетверте, інші потрапили сюди вперше. Але всі вони, тільки встигнувши розпакувати речі, взялися за пензлі. Адже спокійна, врівноважена атмосфера надворсклянського лісу надихає на творчість. А ще ж цьому сприяє і спілкування з колегами, і посиденьки біля багаття, і прогулянки по лісу, наповненому хвойними ароматами, та по луках, що немов зіткані з розкішних квітів і трав…


Результатом пленеру стала велика кількість створених кожним автором робіт. Причому всі художники зізнаються, що писалося легко, більшість із них робили по кілька творів щодня. У майстернях такого результату зазвичай не буває.

А зараз творчий доробок учасників пленеру можуть оцінити й глядачі. Чудова виставка, що вражає своїм загальним світлим настроєм, розмаїттям стилів і авторських підходів до теми, розпочала свою роботу в приміщенні Галереї «Арт-місія». На відкриття з’їхалися організатори й учасники пленеру, зійшлася публіка, що вже трохи скучила за новинками. І розчарованих не було. Експозиція стала справжньою подією в мистецькому житті Полтавщини. Щоб переконатися в цьому, достатньо завітати до Галереї «Арт-місія», що на вулиці Пилипа Орлика, 20/1, і побачити все на власні очі. Чотири стихії обов’язково розкриються вам по-новому!

Ганна Козельська
Іван Мольченко, 13.10.2016, 15:183144
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень