22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

На восьмій сесії міської ради: збільшили бюджет, запланували відкриття нового відділення лікарні

29 листопада відбулася восьма сесія Полтавської міської ради – на розгляд депутатів цього разу винесли 65 питань. Із ними впоралися менш ніж за дві години, з більшості питань депутати були одностайними, хоча не обійшлося і без обговорень та внесення пропозицій.

Плідно попрацювати, вважає міський голова Олександр Мамай, вдалося завдяки злагодженій роботі депутатів.
– Основне питання – перерозподіл коштів, – говорить очільник міста. – Важливо, аби гроші не залишалися на депозитах, а вкладалися в конкретні проекти. Саме тому за пропозиціями заступників міського голови, начальників управлінь – головних розпорядників бюджетних коштів було підготовлено рішення про внесення змін до бюджету.

Тож насамперед на засіданні депутати затвердили внесення змін до міського бюджету на цей рік. Бюджет міста збільшився майже на 23 млн грн, місто перевиконало доходну частину, тож депутати змогли перерозподілити додаткові кошти. Їх отримають управління освіти, охорони здоров'я, молоді, культури та ЖКГ.

На медичну галузь виділили 1,5 млн грн.
– Потреб у медичних закладів чимало. І наше завдання – забезпечити полтавські лікарні всім необхідним, – зазначив міський голова. – Додаткові кошти для медиків мають піти на зарплату, ремонти, а також придбання туберкуліну й пільгових медикаментів для Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 і 5-ї міської клінічної лікарні та на інші потреби.


Понад 300 тисяч з виділених на галузь охорони здоров’я коштів спрямовано на проектно-кошторисну документацію для реконструкції приміщення для додаткового відділення у 1-й міській лікарні (для пацієнтів з інсультами).
Також на додаткові кошти мають установити відеокамери на фасадах шкіл (для нагляду за меморіальними дошками) та оновити низку навчальних закладів. Не забули депутати й про ініціативу із заміни вікон у школах і садках.
– 350 тис. грн виділили на проектну документацію для встановлення у школах і дитсадках пластикових вікон, – зазначив депутат Андрій Матковський. – Ця програма діятиме, і вже не треба буде чекати вересня, а щойно будуть сприятливі погодні умови, у всіх школах здійснюватимуться ці роботи. Думають депутати і про відпочинок дітей – 1,5 млн грн виділили на реконструкцію оздоровчого табору «Супутник».

Проголосували також за пропозицію депутата міської ради Олега Бєлоножка та підтримали звернення до Верховної Ради України, спрямоване на те, щоб перереєстрація підприємств у зв'язку з декомунізацією проходила безплатно.

Пропонується не справляти адміністративний збір до відомостей про юридичну особу, які вносяться до установчих документів або містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо такі зміни вносяться у зв’язку з прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та соціал-демократичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Не лишилися осторонь депутати й однієї з полтавських проблемних новобудов. Більшістю вони проголосували за рішення «Про затвердження детального плану території кварталу, обмеженого вул. Єлизавети Милорадович, пров. Григорія Майфета, проїздом і вул. Кучеренка».

На це очікували полтавці, які вже вклали кошти у квартири в новобудові на вулиці Єлизавети Милорадович, 45. І саме завдяки затвердженій на сесії містобудівній документації цей будинок буде введено в експлуатацію. В іншому разі в місті повторилася б ситуація із сумнозвісним будинком на бульварі Боровиковського, 11, де полтавці купили квартири в будинку, який так і не звели.
Проте депутатські фракції ВО «Свобода», «Самопоміч», «Соціал-демократична партія» не підтримали цього вкрай важливого рішення для більш ніж 50 полтавських сімей, які придбали квартири у будинку на вулиці Єлизавети Милорадович, 45.

Також депутати розглянули питання про боротьбу з амброзією – на неї протягом наступних п’яти років виділятимуть по 500 тис. грн. Прийняли і програму поводження з тваринами та контролю їх чисельності, а також передали відрізок дороги Київ – Харків від ТЦ «МЕТРО» до кафе «Лтава» (усього 1,6 км) у власність держави. Місту її обслуговування обходилося надто дорого. Міський голова Олександр Мамай зазначив, що за одну годину цим шляхом проїздить кількасот вантажних автомобілів, а отже, навантаження на дорогу колосальне. Ремонт автошляху загального користування потребує дещо інших технологій і коштів. Очільник міста зауважив, що питання передачі відрізку шляху Київ – Харків було обговорене з представниками облдержадміністрації та «Укравтодору».
Сергій Лещенко, 01.12.2016, 13:442702
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень