18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Вручили премії імені Паїсія Величковського

28 листопада у Полтавському драматичному театрі ім.М.В.Гоголя відбулася урочиста академія, присвячена Дню пам'яті преподобного Паїсія Величковського, уродженця Полтави.

Премію заснувала 2012 року Полтавська єпархіальна рада УПЦ Київського патріархату до 290-річчя від дня народження преподобного Паїсія Величковського з метою сприяння створенню в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, об'єднанню українського православ'я, утвердженню в суспільстві міжнаціональної та міжконфесійної згоди, розвитку національної духовної культури та захисту національних святинь.

Цього дня до Полтави прибув Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який звернувся до присутніх із напутнім словом:
– Шановна полтавська громадо, дорогі браття і сестри. Я вітаю всіх вас зі святом на честь преподобного Паїсія Величковського. Цей чоловік здійснив неабиякий подвиг: своїм духом він переміг плоть і цим самим дав нам усім приклад. Ми повинні надавати перевагу духовному. На перше місце маємо ставити любов до Бога та ближнього, мати велике терпіння, і тоді духовне буде панувати над тілесним, небесне над земним. Тож бажаю всім нам любові, мирного неба та світлих помислів.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір посмертно нагородили медаллю «За жертовність та любов до України» вісьмох полтавців, які, захищаючи державу, її суверенітет та територіальну цілісність, загинули в зоні АТО. Нагороди отримали рідні загиблих.

Лауреатами Полтавської єпархіальної премії ім.Паїсія Величковського стали:
– у номінації «Благодійність» – голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко за спорудження унікального різьбленого іконостасу Свято-Успенського кафедрального собору в Полтаві;
– у номінації «Духовне відродження» – Орися Ковалевич, фундатор і наставниця багатьох церковних хорів на Полтавщині, яка з 1989 року трудиться на ниві духовного співу;
– у номінації «Література» – Володимир Чернявський, письменник, автор художніх і публіцистичних видань з історії рідного краю та України;
– у номінації «Мистецтво» – Юлія Петушинська, полтавська художниця;
– у номінації «Наука» – Людмила Бабенко, професор, педагог, доктор історичних наук.

Звернувся до глядачів і міський голова Олександр Мамай:
– Я впевнений, сьогодні у нашій теплій залі зібралися тільки брати і сестри, тільки ті, хто прагне збагачуватися духовно. Звертаюся до вас, чесні отці, із закликом завжди пропагувати духовність. Саме духовність зробить нашу країну мудрішою, чистішою та добрішою. Закликаю територіальну громаду насамперед поважати одне одного.

Відзнакою міського голови за відданість територіальній громаді міста, мужність та патріотизм, вагомий особистий внесок у відродження української духовності та з нагоди десятої річниці діяльності на Полтавщині Олександр Мамай нагородив архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора.

Завершилася урочиста премія виступом мистецького колективу Національної заслуженої капели бандуристів України ім.Г.І.Майбороди під керівництвом головного диригента капели, народного артиста України Юрія Курача.
Вікторія Білокінь, 01.12.2016, 14:332634
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень