22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Інститут розвитку міста: перші підсумки роботи

Для вирішення ключових питань стратегічного розвитку міста рішенням Полтавської міської ради була заснована комунальна організація «Інститут розвитку міста», яка розпочала свою діяльність 1 березня цього року.

Згідно із визначеною місією, організація займається вивченням українського та міжнародного досвіду розвитку та подальшим його впровадженням у життя міста Полтави, створенням умов об’єднання зусиль жителів, влади та бізнесу, підтриманням процесу залучення громади міста до вирішення питань місцевого самоврядування.

Під час інтерактивної лекції на тему «Ключові аспекти просторового планування і розвитку».
Наприкінці року зазвичай підбивають його підсумки, планують діяльність на наступний. Хоч «Інститут розвитку міста» працює всього десять місяців, «ПВ» усе ж запитав у його директора Юрія Левченка, що вдалося зробити за такий короткий проміжок часу та що заплановано надалі.

Урочисте відкриття фестивалю «Майстерня міста», який влаштував Інститут розвитку міста спільно з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні».
– Свою роботу ми розпочали з напрацювання матеріалів для аналізу проблем розвитку міста, – говорить Юрій Анатолійович. – Провели три соціологічних дослідження на важливі теми розвитку обласного центру та опитали близько п’яти тисяч полтавців і гостей міста. За останні півроку в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст» було створено сім робочих експертних груп, які зібрали матеріал і аналізували нинішній стан різних галузей життєдіяльності міста. Робота по збору даних і аналізу інформації триває під менторством німецьких експертів, які ставили завдання, контролювали процес. Днями вона завершилася, її результати у формі звіту представлять міській владі. На основі звіту на початку наступного року будуть зроблені певні висновки і надалі відбуватиметься створення концепції розвитку тієї чи тієї галузі. На етапі написання концепції ми маємо запропонувати міні-проекти, заходи для поліпшення роботи галузі. У комплексі цей процес повинен покращити життєдіяльність міста, підвищити рівень комфортного проживання для його жителів. Коли будуть визначені стратегії розвитку різних галузей, наприклад освіти, культури, медицини, туризму тощо, наші іноземні донори запропонують імплементувати в ці галузі конкретні проекти і виділять на це певні кошти.

Інститут розвитку міста наразі реалізовує 15 різноманітних проектів для розвитку Полтави, які перебувають на різних стадіях: одні – на етапі збору й аналізу інформації, інші, ті, що розпочалися ще до створення цієї установи, – активно впроваджуються.

– Один із перших проектів, який ми залучили, – це проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Він спрямований на підготовку українських міст до децентралізації шляхом їх підтримки в застосуванні підходів інтегрованого розвитку міст у відповідності з європейськими принципами і цінностями. Його мета – визначити, підготувати та реалізувати пріоритетні інфраструктурні проекти з малим бюджетом та високим інвестиційним впливом (малий проект – 50 тис. євро, великий – 500 тис. євро) на основі розробленої Концепції Інтегрованого розвитку Полтави, – розповідає Юрій Левченко. – Інший проект – «Партнерство для розвитку міст. Проект ПРОМІС», що впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки уряду Канади. Проект об’ємний, реалізується загалом на Полтавщині. У Полтаві його впровадженням займається наш інститут за участі управлінь міськвиконкому. Проект спрямований на впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку. Досягнення цих цілей заплановане шляхом підвищення спроможності міста у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку, створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу. Ці два проекти були започатковані разом з нашим інститутом і стали рушійним майданчиком для формування іміджу нашої установи, проби наших можливостей.

Секретар міської ради Оксана Деркач бере активну участь у розбудові Інституту розвитку міста.
Цього року вперше в Полтаві був успішно розпочатий проект «Бюджет участі», спрямований на підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади. Він передбачає право жителів брати участь у розподілі частини бюджетних коштів. У 2016 році полтавці подали 58 проектів, що стосувалися облаштування міста. У результаті загальноміського голосування у жовтні було вибрано 12 проектів, що будуть практично втілені в наступному році. Проект «Бюджет участі» продемонстрував, що в Полтаві справді багато активних та не байдужих до долі свого міста людей.

Серед проектів, котрими опікується «Інститут розвитку міста», ті, що стосуються створення та ефективної життєдіяльності ОСББ, будівництва у місті сміттєпереробного заводу, енергозбереження в громадах, створення у Полтаві Індустріального парку (спеціально організована для розміщення нових виробництв територія), наболіле питання реконструкції Кадетського корпусу.

Загалом завдяки співпраці «Інституту розвитку міста» з міжнародними фондами у 2016 році в Полтаву залучено понад 3 млн грн.

– Ми продовжимо здійснювати функцію об’єднання зусиль влади, громади і бізнесу для виконання завдань, які б створювали комфортну життєдіяльність громади. Будемо організовувати діяльність, яка надасть місту можливість отримати проекти, їх реалізацію та фінансування, – ділиться планами Юрій Левченко. – Впроваджуватимемо досвід регіонів України та європейських стандартів у повсякденне життя міста.
Наталія Вісич, 26.12.2016, 12:111112
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень