19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Олексій Чепурко: Основний показник для нас — нормальна робота громадського транспорту

Уже кілька днів поспіль Полтаву засипає снігом. Щодня заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко проводить засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків негоди за участі керівників підприємств житлово-комунального господарства міста.

А 10 січня він провів брифінг для ЗМІ, де прокоментував ситуацію щодо прибирання снігу в місті та роботи комунальних служб під час негоди.

Хтось радіє справжній сніжній зимі, а для когось це період активної роботи на благо міста. Так, за працю одразу ж узялися комунальники: близько 40 машин і понад 120 працівників цілодобово розчищають дороги та посипають піщано-сольовою сумішшю проїжджу частину й тротуари міста.

Профільний заступник міського голови Олексій Чепурко під час брифінгу перш за все подякував жителям міста, які з розумінням ставляться до тих форс-мажорних обставин, які склалися через стихію. Він зазначив, що нині основні проблеми усунуто:
– На сьогодні проблем із пересуванням громадського транспорту немає. Були труднощі з 27-м маршрутом, але тепер це сполучення відновлено. Розумію, що полтавцям не скрізь комфортно, але вони можуть доїхати до роботи і повернутися назад. Основне – це «кільце», нині тролейбуси «Полтаваелектроавтотрансу» працюють на всіх маршрутах. Є проблеми по дворових проїздах, але чотири дні поспіль 400 комунальників працювали і вдень, і вночі. 40-45 одиниць техніки працюють уночі, коли не заважає транспорт, удень ця цифра зменшується до 20-22 одиниць. Полтавці стали свідками того, що ми справляємось з очищенням зупинок, яких у нас близько 400. Уночі активно вивозимо сніг із міста у спеціально відведені місця: на артсклади та Зелений острів. Не хотів би давати загальну оцінку, але для нас основний показник – нормальна робота громадського транспорту. Якщо він може рухатися за маршрутом і перевозити пасажирів – це хороший показник роботи комунальних служб.

Також Олексій Чепурко відповів на запитання журналістів щодо оптимальної кількості техніки, яка швидко впоралася б з розчищенням міста:
– Ми нещодавно проводили тендер, що стосувався прибирання міста не тільки в зимовий час, а протягом усього року. Підприємство-переможець залучає власну техніку, і її достатньо. Якщо збільшувати кількість, то можуть виникнути проблеми з координацією роботи. Якщо говорити про оптимальну кількість техніки, то вона має бути такою, що дозволить за одну ніч усе прибрати. Для цього потрібно, можливо, навіть і 100 одиниць. Але тут важливе місце посідає економічна складова питання. У підприємства є своє бачення цих процесів, утримувати протягом року техніку, яка корисна тиждень-два на рік, – економічно необґрунтовано.

Наголосив заступник міського голови й на тому, що полтавці часто недооцінюють роботу комунальників, які працюють не покладаючи рук, намагаючись побороти снігові замети.
– Жителі міста завжди скаржаться на роботу комунальників. Мабуть, не було ще жодного разу, щоб усі були задоволені станом комунального господарства. Критика є, і вона навіть корисна. Але частіше за все ми чуємо критику, яка не відображає дійсності й відверто болісна особисто для мене й для тих людей, які сумлінно працюють, – зазначив Олексій Григорович. – Коли люди говорять, що ті чи ті вулиці не чистились уже кілька днів, а я точно знаю, що чистились, бо особисто проїжджав там, коли там працювала техніка, то тут уже є місце дискусії. Люди працюють цілодобово, як і техніка. У той час коли ми всі спимо, двірники ЖЕО №2 трудяться із четвертої-п'ятої години ранку. Тому якщо полтавці їх не бачать, то це не значить, що їх немає. Вони прибирають зупинки, сиплють уночі соляну суміш, а коли вранці приходять додому, їм кажуть: «В інтернеті написали, що ви нічого не зробили».

Також додам, що ми не можемо одночасно прибрати всі вулиці, двори та дворові проїзди, паралельно з цим збиваючи всі бурульки і сніг на дахах. Ми почали боротися з бурульками, і дякую за допомогу в цьому Державній службі з надзвичайних ситуацій, яка справляється зі своєю роботою. На жаль, погода нині нам у цьому не сприяє і ми не встигаємо підтягнути ті «хвости», які з'являються. Уже четверту ніч ми активно прибираємо, а на ранок починається сніг і засипає все те, що розчистили. Тоді полтавці зранку прокидаються і говорять про те, що комунальні служби нічого не роблять. На мою думку, ми маємо ставитися до ситуації, що склалася, з терпінням і розумінням.

Зазначив Олексій Чепурко, що до очищення вулиць міста від снігу активно долучаються приватні підприємці. А інспекція по благоустрою міста слідкує, щоб 20-метрова зона довкола місця, де здійснюється підприємницька діяльність, була чистою і ніщо не загрожувало життю та здоров'ю полтавців.

Неабиякою проблемою в заметілі стали снігові перешкоди, що виникають під час пересування машин швидкої допомоги містом. Посадовець також прокоментував цю ситуацію:
– Наше місто поділене на 16 квадратів, у кожному є свої соціальні об'єкти. Насамперед ми забезпечуємо під'їзд до лікарень, пологових будинків, перинатального центру, на особливому контролі в нас вулиця Миколи Дмитрієва (колишня Володарського), де розташоване відділення швидкої допомоги. Наступні в цьому списку дитсадки і школи. У школах тепер канікули, тож в основному всі сили ми спрямовуємо на прочищення доріг до садків, де вночі до шостої години ранку працює техніка. Далі чиститься «кільце», щоб забезпечити вільний рух громадського транспорту, а вже тоді ми чистимо віддалені райони міста, де також рухається транспорт. Далі по квадратах розчищаємо інші вулиці міста.

Звичайно, є випадки, коли «швидка» не може заїхати в конкретний двір. Величезною проблемою, яка заважає чистити двори, дворові проїзди й вулиці загалом, залишається транспорт на узбіччі. Тому прошу всіх полтавців не залишати свої авто на узбіччі доріг. Дуже часто один автомобіль зупиняє всю колону техніки, доводиться об'їжджати цю місцевість. А коли припарковане авто від'їжджає, кучугури снігу залишаються, розносяться по всій дорозі, і складається враження, що тут її ніхто не чистив. Тож будьмо взаємоввічливими, а міська влада зробить усе, що в її силах.
Вікторія Білокінь, 16.01.2017, 15:342428
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень