24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Колядки і святкові піснеспіви — на Різдвяному концерті

Cотні полтавців завітали 15 січня до Палацу дозвілля «Листопад» на Різдвяний вечір православної духовної і вокально-хорової музики, традиційно влаштований Полтавською єпархією Української православної церкви на чолі з Високопреосвященнішим митрополитом Полтавським та Миргородським Филипом.

Негода не завадила містянам зібратися у ці Різдвяні дні у Палаці дозвілля, щоб розділити радість великого свята. У залі не лишилося порожніх місць.

– Це свідчення нашої єдності у прагненні до миру і злагоди в рідній Україні, дорогі брати і сестри, – сказав у своєму зверненні до присутніх Владика Филип.

Відкрив Різдвяний концерт зведений хор духовенства Полтавської єпархії Української православної церкви під керівництвом протодиякона Георгія Ліндта. У виконанні архієрейського хору Свято-Макаріївського кафедрального собору під орудою протоієрея Олега Приходька прозвучали колядки. Різдвяні та літургійні піснеспіви цього святкового вечора звучали у виконанні всіх відомих хорів полтавських храмів.

Теплі й щирі пісенні вітання дарував глядачам відомий вокальний колектив «Покров» храму святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії під керівництвом Тетяни Дубової. Прославляли народженого Христа Спасителя юнацький хоровий колектив храму Різдва Пресвятої Богородиці, вокальний колектив «Різдво» Свято-Макаріївського кафедрального собору, хореографічний колектив «Just dance», дитячий ансамбль «Дзвіночок», хор «Благовіст», народний ансамбль танцю «Світанок», вокальний колектив «Барвінок» та багато інших, відомих далеко за межами Полтавщини виконавців. Довго не вщухали оплески народній артистці України Наталії Хоменко та народному артисту України Олександру Василенку. Не обійшлося на заході й без веселих українських пісень, які цього вечора звучали від аматорського колективу «Веселі солохи».

Зі словами привітання наприкінці святкового вечора виступили Владика Филип та міський голова Олександр Мамай.
– Дорога полтавська родино, щиро вітаю вас зі святом. Приємно, що такі концерти в нашому місті стали вже традиційними, – сказав Олександр Федорович. – Щиро вдячний митрополиту Филипу, адже такі заходи не тільки дають змогу насолодитися виступами вокалістів і хорових колективів, а й сприяють об’єднанню територіальної громади.

Організатор і режисер цього надзвичайного Різдвяного концерту Тетяна Дубова, а також виконавці отримали подячні грамоти від міського голови Олександра Мамая і Владики Филипа.

Нагороду від Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія за допомогу в організації Різдвяних та Пасхальних благодійних вечорів отримав міський голова Олександр Мамай. Орден Української православної церкви Святого благовірного Київського князя Ярослава Мудрого урочисто вручив очільнику міста митрополит Полтавський та Миргородський Филип.

Людмила Огієнко
Іван Мольченко, 20.01.2017, 10:29633
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень