15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Поліції потрібні поліцейські

16 січня стартувала широкомасштабна кампанія з набору на службу до підрозділів поліції Полтавщини.

Конкурсний відбір оголосили на 364 вакантні посади, серед яких: слідчий, оперуповноважений, інспектор ізолятора тимчасового тримання, інспектор сектору реагування патрульної поліції, поліцейський та інші. Про кількість вакантних посад, умови та етапи конкурсного відбору під час брифінгу розповіли заступник начальника поліції Полтавщини Денис Захарченко, начальник управління кадрового забезпечення ГУНП Полтавщини Сергій Гаврик, начальник сектору відбору УКЗ Людмила Діброва та начальник відділу комунікації ГУНП у Полтавській області Юрій Сулаєв.

– Нині некомплект полтавської поліції складає понад 20%. На жаль, в окремих відділах поліції цей некомплект досягає 40%, тому ми не можемо якісно працювати, – говорить Сергій Гаврик.

Як зазначив заступник начальника поліції Полтавщини Денис Захарченко, укомплектування поліції молодими мотивованими людьми стало одним з основних пріоритетів кадрової політики не лише Полтавської області, а й держави загалом. Від того, наскільки швидко і якісно вони зможуть заповнити некомплект особового складу, залежить якість надання послуг жителям нашої області.

– Нині дуже велике навантаження, наприклад, на слідчих, які розслідують понад 100 кримінальних проваджень кожен, – говорить начальник відділу комунікації Юрій Сулаєв. – На кожну справу потрібно виїхати, розслідувати та розкрити, тому, щоб поліція виконувала всі покладені на неї функції, необхідне термінове поповнення особового складу.


Основні вимоги до кандидатів розміщені на офіційному сайті ГУНП у Полтавській області, де кожен бажаючий може заповнити відповідну анкету в режимі он-лайн. Ця анкета надходить до сектору кадрового забезпечення, який її опрацьовує. Прийом анкет триватиме з 16 по 26 січня. Далі відбудуться такі етапи конкурсного відбору:

1. Тестування (оцінка рівня логічного та аналітичного мислення, професійних знань).
2. Медичне обстеження (встановлення придатності кандидатів за станом фізичного та психічного здоров’я).
3. Перевірка рівня фізичної підготовки (вправи на силу та витривалість).
4. Психологічне тестування (визначення психологічного портрета кандидата та проведення з ним інтерв’ю).
5. Співбесіда з поліцейською комісією (оцінка відповідності кандидата вимогам до посади).
6. Спеціальна перевірка (перевірка відомостей про кандидатів щодо існування обмежень, пов'язаних із прийняттям на службу до поліції).

Загальна тривалість конкурсу складає близько 45 днів, для слідчих – до 60 днів. Після завершення конкурсу формується рейтинг кандидатів, які успішно пройшли всі етапи. Найкращі кандидати за рейтингом приймаються на службу до поліції та направляються на первинну професійну підготовку. Людмила Діброва, роз’яснюючи вимоги, що висуваються до кандидатів, акцентувала увагу на заповненні електронних декларацій на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Аби виконати цю умову, необхідно заздалегідь отримати електронний ключ. Як зазначила керівник сектору відбору, з приводу роз’яснення щодо оформлення індивідуального ключа слід звертатися до вищевказаного Національного агентства.

Сам конкурс буде проходити у Головному управлінні національної поліції Полтавської області. Кандидати повинні володіти знаннями Закону України «Про Національну поліцію», знати основи антикорупційного законодавства та Конституцію України.

Комісія, яка здійснюватиме відбір конкурсантів за індивідуальними співбесідами, складається з п’яти осіб. До її складу ввійшли депутати облради, один представник Нацполіції та два представники громадськості.

Загальний термін проведення конкурсу для всіх, окрім слідчих, завершиться 19 лютого, і вже 6 березня ті, хто успішно витримав конкурс, стануть повноправними працівниками Національної поліції, отримають посвідчення, жетони й розпочнуть своє місячне навчання на базі вищих навчальних закладів УМВС України.

Середня заробітна плата працівників поліції складатиме від 7 до 10 тис. грн.

Подати заявку можуть навіть особи, які не мають вищої освіти. Наявність вищої освіти обов’язкова для офіцерів, а для слідчих та оперуповноважених ще й наявність вищої юридичної освіти. Однак є вакантні посади молодшого складу поліції, де відповідний диплом не вимагається.

Денис Захарченко запевнив, що такі спрощені умови конкурсу не вплинуть на рівень кваліфікації нових працівників, адже непрості етапи конкурсного відбору забезпечать відбір винятково кваліфікованих кадрів.

– Усі мають рівні права, гарантовані Конституцією України. Кожен громадянин може реалізувати свої можливості відповідно до його освітнього, кваліфікаційного рівня та рівня фізичної підготовки й здатності виконувати ті функції, які вимагає держава від поліцейських органів, – зазначив Юрій Сулаєв. –

Досвід минулих років показує, що фактичний конкурс на кожну посаду становить не менше як 1:4, що говорить про здорову конкуренцію, яка дозволить обрати кращих з кращих. Тож усі громадяни України віком від 18 до 55 років, які прагнуть змін та мають мотивацію діяти, захищати права людей, можуть реалізувати себе в лавах Національної поліції Полтавщини.

Заповнити анкету можна на сайті ГУНП Полтавщини. Для цього необхідно увійти в розділ «Оголошення» і на останній сторінці презентації обрати необхідне гіперпосилання «Заповнити анкету он-лайн на вакансію…» (залежно від підрозділу, обраного кандидатом).

Також можна зареєструватися за тел.: (0532) 51-74-70, 51-75-05. Кандидату буде призначено час для попередньої співбесіди.
Вікторія Білокінь, 20.01.2017, 10:582777
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень