19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві відкрили 30-ту амбулаторію сімейної медицини

2 лютого відбулося урочисте відкриття амбулаторії сімейної медицини №8 Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м.Полтави» за участю представників влади та міського голови Олександра Мамая.

У нашому місті діє розгалужена мережа закладів сімейної медицини. Із 1 січня 2013 року функціонують три центри первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких на сьогодні входять уже 30 амбулаторій, понад десять з них – у віддалених мікрорайонах міста.

Новостворена амбулаторія сімейної медицини №8, розташована на Ветеринарній, 32, обслуговуватиме частину багатотисячного населення Шевченківського району Полтави. Цей заклад дасть змогу значно наблизити медичну допомогу до жителів району обслуговування, де проживають близько 1500 пенсіонерів та 1200 дітей.

Головний лікар Світлана Левченко, міський голова Олександр Мамай та жителька мікрорайону урочистим перерізанням стрічки відкрили нову сімейну амбулаторію.
– Цей мікрорайон один із найбільших, тут буде обслуговуватися понад сім тисяч полтавців, – зазначив Олександр Мамай. – Належне забезпечення центрами сімейної медицини – це пріоритетний напрям роботи і держави, і місцевого самоврядування. У нас у місті є кілька великих лікарень, але недостатньо об’єктів медичного обслуговування у селищах та віддалених районах міста, де проживає багато пенсіонерів. Завдяки цій амбулаторії їм тепер непотрібно далеко добиратися до центральних лікарень, щоб отримати кваліфіковану допомогу. Тут можна буде пройти всі необхідні процедури, здати аналізи, виміряти тиск і отримати довідку від лікаря.

На реконструкцію приміщення амбулаторії було виділено 1 млн 100 тис. грн. Крім того, на придбання медичного обладнання та меблів витрачено ще 200 тис. грн, а забезпечення амбулаторії медикаментами, як зазначив міський голова, буде включено до відповідної міської програми.

До цього амбулаторії в мікрорайоні не було. Побудувати цю медичну установу тут планували вже давно, ще за минулої каденції Олександра Мамая, і ось нарешті її відкрито.

– Завдяки зусиллям міського голови, депутатів міської ради, які знайшли можливість і виділили кошти для створення такої амбулаторії, сьогодні ми урочисто відкриваємо цю необхідну установу, – не приховує своєї радості головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги №2» Світлана Левченко. – У цій амбулаторії буде працювати три сімейних лікарі, завідувач амбулаторії та п’ять медичних сестер. Є кабінети для прийому сімейного лікаря, педіатра, оглядовий, маніпуляційний, процедурний кабінети, денний стаціонар. Заклад оснащений сучасною комп’ютерною системою, під’єднаний до міської мережі «Hospital System». Пацієнти зможуть на прийомі у сімейного лікаря записатися на прийом до фахівця з міської лікарні, отримати талон і без черги потім звернутися в поліклініку.

Приміщення амбулаторії площею 162 м2 має централізоване водопостачання та автономне опалення. У маніпуляційному кабінеті амбулаторії пацієнти зможуть отримати внутрішньовенні, внутрішньом’язові ін’єкції, матимуть змогу здати аналізи, пройти швидке тестування на вірусні гепатити, ВІЛ/СНІД, обстежитися за допомогою швидкого тесту на грип. Також амбулаторія оснащена сучасним ЕКГ-апаратом із можливістю дистанційної передачі кардіограм.

На відкриття амбулаторії зібралося кілька десятків людей, щоб особисто висловити слова вдячності міському голові та представникам влади.

– Ця амбулаторія була дуже необхідна вже давно і жителям, і працівникам, і учням нашого навчального закладу, – говорить жителька мікрорайону, працівниця державного начального закладу «Полтавський центр професійно-технічної освіти» Лариса Безручко. – Адже у нас є діти-сироти, що проживають у гуртожитку в цьому мікрорайоні. Ми довго чекали і нарешті силами міської влади отримали бажане – таку сучасну сімейну амбулаторію європейського зразка. Я, наприклад, гіпертонік, то дуже задоволена з того, що зможу підтримувати своє здоров’я на денному стаціонарі у цьому новому закладі.

У найближчих планах міської влади відкрити велику сучасну амбулаторію у селищі Івонченці на зміну занедбаній старій.
Вікторія Білокінь, 09.02.2017, 13:452630
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень