25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У зону АТО не з порожніми руками

Як це не банально звучить, але люди звикли до новин зі Сходу, що лунають кожного дня з екранів телевізорів про військові дії. А численні розважальні програми взагалі відмежовують населення від цих подій. Проте небайдужі люди продовжують допомагати чим можуть бійцям, які на Сході боронять нашу землю. На початку лютого представники громади Київського району Полтави побували в зоні АТО. Привезли по можливості найнеобхідніші речі та підтримали моральний дух наших воїнів.

Представники влади Київського району м. Полтави разом з волонтерами в зоні АТО.
– Сучасне українське суспільство стало аморфним у політичному сенсі, дещо зневіреним, – каже голова Київської районної у м. Полтаві ради Сергій Синягівський. – За те, що в Полтаві спокійно, ми вдячні воїнам, які відстоюють цілісність країни на Донбасі. На жаль, щодня із зони АТО ми отримуємо інформацію, що є поранені, а часом і загиблі. Ще одна сім’я залишилася без батька, чоловіка чи брата. І от важливо, щоб ми як одна єдина українська родина змогли це усвідомити, співчувати і відчувати як власне горе. Маємо гірку статистику: з Полтави загинули 28 чоловік. Із них – сім з Київського району міста. Ось і в нашому Київському районі троє дітей залишилися без батька, який загинув в АТО. Зважаючи на це, ми не можемо залишатися осторонь.

Якось на апаратній нараді працівників виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради Сергій Олександрович озвучив ідею зібрати посильну допомогу для бійців АТО. Її охоче підтримали, більше того – на заклик у районі багато хто відгукнувся. І це різні люди – від бізнесменів до учнів навчальних дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів Київського району, які у вільний від занять час плели маскувальну сітку, малювали і писали листи.

Робота з організації поїздки тривала понад місяць. Назбирали речей на дві машини, волонтерський мікроавтобус забили під зав’язку. Це продукти харчування (консервація, сало, солодощі тощо). Смачна полтавська ковбаса від ТОВ «Фірма «Заря» (директор В.Шайкевич), одяг, ліки. Пальним у дорогу для волонтерів забезпечили ПП «Компанія «Надєжда» (директор В.Батраченко) та ТОВ «Татнафта-АЗС-Україна» (директор І.Шарий).

Військовий комісар Полтавської області надав посильну допомогу в налагодженні стосунків з військовими підрозділами в зоні АТО. Досвідчені волонтери Іван Данилевський та Вікторія Усова намітили маршрут, до кого їхати, зв’язалися й уточнили побажання бійців. Для підрозділів бойових військових частин, які дислокуються в Донецькій області, закупили
1 км спеціального дроту та бензиновий генератор. Саме туди й проліг маршрут.

У складі полтавської групи волонтерів підтримати бойовий дух, створити гарний настрій і надати посильну допомогу поїхали на Донеччину учасники колективу художньої самодіяльності тріо «Витівки» Зінцівського сільського будинку культури, керівник Вікторія Кульбашна, заступник голови Київської районної у м. Полтаві ради Світлана Тригубенко і сам голова Сергій Синягівський. Вирушили до мужніх ангелів-охоронців України на Схід, щоб сказати, що вони роблять найважливішу місію – боронять нашу землю, відстоюють її цілісність та незалежність.

– Враження від поїздки різні, але головне – цнас там чекають. З нашим приїздом вони збадьорилися, бо розуміють, що не забуті й потрібні, – каже Сергій Олександрович. – Серед військовослужбовців ми побачили зовсім юних бійців. Молодшому років 20, старшому – до 45. Прийшли хлопці з ночі і розповіли про сильне бомбардування, шквальний обстріл позицій. На щастя, поранених і загиблих не було. Багато спілкувалися як з бійцями, так і з місцевими жителями, усі втомилися від війни. Бачили таку картину: вулицями рухається військова техніка, а в цей час діти тротуарами групками йдуть до школи. І вони до цього звикли, а куди діватися, бо життя триває. Від побаченого серце крається, адже так не мусить бути. Маємо надію, що не за горами час, коли на всій нашій території запанують мир, спокій і злагода. Дякую всім небайдужим людям, які відгукнулися і не залишили поза увагою наш заклик. Особлива подяка волонтерам, вихованцям дошкільних навчальних закладів, учням загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних училищ, педагогічному складу, працівникам апарату виконавчого комітету Київського району і взагалі всім небайдужим людям. Дякую за розуміння і підтримку! Ми не повинні втомлюватися робити добро, це потрібно робити й надалі. Разом ми наближаємо перемогу!
Володимир Сулименко, 09.02.2017, 13:57672
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень