25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Незабаром розпочнеться реалізація проектів-переможців проекту «Бюджет участі»

Помітною подією минулого року в Полтаві стало запровадження нового проекту «Бюджет участі».

Суть його полягає в тому, що кожен полтавець міг долучитися до розбудови нашого міста. Для цього спочатку треба було запропонувати ідею у вигляді проекту-опису. Кожна така пропозиція була викладена на сайті Полтавської міської ради й доступна для розгляду всіма охочими. У жовтні відбулося голосування, і таким чином полтавці самі визначили проекти-переможці, які вважають за потрібне реалізувати в місті. В он-лайн і паперовому голосуванні взяли участь майже п’ять тисяч осіб, у результаті переможцями стали один великий проект – «Зона відпочинку на Подолі» і 11 малих, серед яких переважає зведення дитячих, спортивних та ігрових майданчиків у різних куточках міста. Про те, як відбуватиметься їхня реалізація, говоримо з секретарем міської ради Оксаною ДЕРКАЧ.

– Оксано Антонівно, коли плануєте розпочати роботи з реального втілення в життя проектів «Бюджету участі»?
– На сьогодні ми реалізовуємо два цикли громадського бюджету, бо з лютого розпочалася реалізація проектів, які в жовтні минулого року відібрали полтавці. Скажу, що як для першого року реалізації «Бюджету участі», городяни досить активно взяли участь у голосуванні. Ще раз нагадаю всім, що «Бюджет участі» дає змогу жителям міста не тільки пропонувати свої ідеї й долучитися до розподілення бюджетних коштів, а й бути активними і зробити все, що від них залежить, для того, щоб їхній проект або їхня ідея були реалізовані.

– Яка сума виділена на фінансування проектів «Бюджету участі», що стали переможцями в минулому році й реалізовуватимуться в нинішньому?
– Загальна сума коштів, що буде спрямована у 2017 році на реалізацію всіх проектів-переможців, – 1 млн 500 тис. грн. Протягом лютого буде підготовлена проектно-кошторисна документація під кожну з ідей-переможців. Ми залучатимемо авторів проектів до роботи в процесі створення проектно-кошторисної документації. Торік вони подали тільки ідею, а тепер треба деталізувати щодо кожної території.

З усіх розпорядників бюджетних коштів управлінь міськвиконкому, які повинні будуть реалізовувати ці проекти, найбільша кількість припадає на управління житлово-комунального господарства. Це пов’язане з тим, що полтавці подавали найбільше ті проекти, які стосуються спортивних та дитячих майданчиків, облаштування територій, скверів, парків. Із квітня розпочнеться безпосередня реалізація проектів.
Секретар міської ради із авторами проектів-переможців та членами робочої групи.
– Коли стартує новий етап проекту «Бюджет участі» і чи плануєте певною мірою змінювати правила голосування, зважаючи на досвід першого року?
– Невдовзі полтавці зможуть подати проекти для нового конкурсу. До речі, планується збільшення кошторису на реалізацію ідей у 2018 році до 5 млн грн.

Щодо змін у положенні та правилах голосування, то, звісно, вони будуть.

По-перше, у цьому році ми повинні внести зміни до складу робочої групи. По-друге, внести зміни до Положення, адже надійшло багато ідей та слушних пропозицій від авторів проектів, представників структурних підрозділів, депутатів і міського голови, які необхідно врахувати.

Загалом ми працюватимемо за створеною системою. Спочатку відбудеться засідання робочої групи, на якому обговорять усі пропозиції щодо внесення змін до Положення. І відповідно до цього буде оголошено термін подачі проектів. У липні експертна група проаналізує подані ідеї на відповідність законодавству та повноваженням міської ради. Після цього допущені до голосування проекти будуть оприлюднені і включені в бюлетені до голосування. І завершальний етап – це голосування, у результаті якого визначать переможців.

Що стосується фінансової підтримки, то, як я вже говорила, плануємо збільшити суму на реалізацію проектів у 2018 році. Тож відповідно зросте і кошторис самих проектів. Нагадаю, що для конкурсу у 2016 році допускалися малі проекти, кошторис яких становив до 100 тис. грн, а великі – до 500 тис. грн.

Обов’язково допрацюємо систему голосування, яка ще не досконала. Чи уникнемо паперового голосування? Мабуть, ні, бо хочеться, щоб голосування охопило якомога більше жителів, а не всі мають змогу проголосувати он-лайн. Можливо, будуть ще якість зміни, які виникнуть у процесі роботи. Але головна ідея залишиться незмінною – активізувати полтавців щодо роботи задля покращення свого міста.

Катерина Ромашко
Іван Мольченко, 20.02.2017, 16:14572
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень