22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

В опозиції до полтавських дітей. Чому деякі депутати міськради голосували проти ремонту шкіл та лікарень?

На останній сесії Полтавської міської ради розглядали питання внесення змін до міського бюджету. Згідно з проектом рішення, додаткові кошти направлять на ремонти шкіл, лікарень, літніх таборів, закладів культури та благоустрій міста.

Депутати «Совісті України», «БПП «Солідарність» та «Батьківщини» проголосували за цю пропозицію. Проте представники «Рідного міста», «Свободи», «Самопомочі» та Соціал-демократичної партії чомусь були проти поліпшення умов навчання та лікування для полтавських дітей.

«Хочемо, щоб уже у вересні дітей зустрічали теплі класи шкіл»

Додаткові кошти у міської ради з'явились завдяки перевиконанню доходної частини бюджету. Міський голова Олександр Мамай та голова бюджетної комісії Григорій Сахно запропонували депутатам направити фінанси туди, де вони найпотрібніші і їх не вистачає, – на створення умов для навчання та оздоровлення полтавських дітей. А також на утримання міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, підтримку громадських організацій інвалідів і ветеранів, ремонт закладів культури та на асфальтування дворів.

– Кошти першочергово підуть на дітей. Нині важливо замінити всі вікна у школах, відремонтувати покрівлі, спортивні зали, їдальні та електромережі, оновити комп'ютерні класи й придбати проектори і дошки для класів. А також підготувати заміські та пришкільні літні табори до прийому маленьких відпочивальників, – пояснює Григорій Сахно. – Тому для управління освіти ми виділили 35,5 млн грн. Хочемо, щоб уже у вересні дітей зустрічали теплі класи шкіл, у яких не дме з вікон, не протікає дах, є все необхідне приладдя для якісного навчання.

Важливість підтримки шкіл міською владою важко переоцінити. Адже найважливіше для нас – наші діти. Саме про них турбуються директори шкіл, приходячи до міської влади із проханнями. З турботою про школярів керівництво міста задовольняє ці прохання.

– Ми просили виділити кошти на інтерактивні дошки. На жаль, у нас є лише одна, а сучасне навчання без такого обладнання неможливе, – розповідає директор гімназії №33 Наталія Кікоть. – Крім цього, просили ще докупити комп'ютерів.

Також на виділені на останній сесії кошти у гімназії №33 відремонтують спортзал.

– Замінили поки що 21 вікно. Скоро замінимо 50 вікон і великих вікон у спортивній залі, зробимо відкоси. Дуже раді, що тепер температура у приміщенні буде значно вищою, бо віконні рами у нас дуже старі, – говорить Наталія Кікоть.

У 11 медичних закладах міста проведуть необхідні ремонти

Додаткових коштів завжди потребує й медична сфера. Тому управлінню охорони здоров'я міськради депутати виділили 1 млн 250 тис. грн на ремонт приміщень міських медзакладів та закупівлю для них обладнання. Це дуже вчасно та доречно, говорять лікарі. Адже вдасться поліпшити умови лікування у п'яти міських клінічних лікарнях, пологовому будинку, 3-й поліклініці, міській дитячій стоматологічній поліклініці та комунальних закладах «Центр первинної медико-санітарної допомоги» № 1 та № 2, амбулаторіях сімейної медицини № 1 та № 8.

Наприклад, на поточний ремонт стерилізаційного відділення дитячої міської клінічної лікарні на сесії виділили 200 тис. грн. Її головний лікар Лариса Савченко говорить, що в них щорічно лікуються майже 15 тисяч дітей з Полтави та області:
– Від роботи стерилізаційного відділення залежить діяльність фактично всіх відділень – операційного, хірургічного, травматологічного, офтальмологічного, ЛОР-відділення та інших. Там стерилізують весь інструментарій та білизну.

Левову частину виділених коштів витратять на давню проблему – заміну електромережі. Апаратури в лікарні стає все більше, тому мережа не витримує великого навантаження.

– Потім, якщо вистачить коштів, проведемо поточний ремонт: замінимо кахлі, підлогу, – говорить Лариса Савченко.

Полтавські медики стверджують, що підтримка лікувальних закладів міською владою дуже вагома.

– Місцева влада – наш основний меценат, який дає лікарні все, що ми потребуємо, – каже Олена Ананевич, завідувач відділення раннього дитинства дитячої міської клінічної лікарні. – Знає наші проблеми і швидко їх розв'язує.

«Рідне місто», «Свобода», «Самопоміч» та СДП хотіли поставити хрест на майбутньому школярів та хворих полтавців

Те, що місто намагається знаходити додаткові кошти на школи та лікарні, дуже важливо. У цьому не сумніваються ні батьки полтавських школярів, ні пацієнти міських лікарень. Проте чомусь у цьому сумніваються люди, яких обрали представляти інтереси полтавців у міській раді. Не всі депутати голосували за такий потрібний проект рішення.

На сесії представники «Свободи» та «Самопомочі» проголосували проти допомоги закладам освіти та медицини Полтави. А депутати «Рідного міста», Соціал-демократичної партії та дехто із «Самопомочі» утрималися від голосування за це рішення.

Голова бюджетної комісії Григорій Сахно говорить, що така ситуація склалася ще при розгляді проекту рішення перед сесією на комісії. Чомусь депутати від «Свободи» та «Рідного міста» відмовилися підтримувати проект із додаткового фінансування ремонту шкіл, дитячих таборів, лікарень, соціальних та культурних закладів. Причини своєї поведінки не вказали. Інших пропозицій щодо проекту, який нібито їх не влаштовував, не надали. Особливо виступали проти майбутнього полтавських дітей свободівець Юліан Матвійчук та Олександр Кудацький із «Рідного міста».

– Чому в цьому році ці гроші не заклали у бюджет відразу, вчасно? Бюджет же приймали місяць тому. Кошти, які заклали на ремонти, заміну вікон тощо, ще не використані. Згідно із бюджетним кодексом, ми маємо вносити зміни у будь-який момент. Чому саме зараз це робимо? – запитував Олександр Кудацький і закликав інших депутатів не голосувати за це питання.

Голова бюджетної комісії пояснює: тому що саме тепер із казначейства вивільнилися кошти. І саме тепер потрібні гроші для шкіл і лікарень. Щоб діти вже завтра, а не хтозна-коли сідали не за розвалені парти, а старі вікна не пропускали протягів.

– Це питання дуже важливе! Треба встигнути оформити проектну документацію, зробити оголошення, провести тендери через систему «ProZorro». Це може зайняти півтора-два місяці. А в кінці травня діти вже мають бути в пришкільних таборах, а з 1 червня – у заміських, – говорить Григорій Сахно. – Я дуже болісно сприйняв позицію деяких депутатів не підтримати додаткове фінансування шкіл та лікарень. Куди ж нам тоді направляти кошти, як не на дітей?!

Григорій Сахно говорить, що в міськ-раді депутати повинні займатися міським господарством, а не реалізацією політичних амбіцій.

– Пройшли буремні часи. Ми повинні щось уже робити! Якщо не будемо робити – перспектива у молоді дуже погана.

Слід зазначити, що депутати з фракцій «Рідне місто», «Свобода», «Самопоміч» та Соціал-демократичної партії також не підтримали (голосували проти, утрималися або не брали участі у голосуванні) проект рішення «Про надання згоди на розміщення об'єктів», одним з пунктів якого є визначення місця розміщення пам'ятного знака-погруддя Кондратюка на Першотравневому проспекті перед входом у центральний корпус ПНТУ ім. Юрія Кондратюка.

Костянтин Шатан

Згідно із Законом України «Про рекламу», відповідальність за зміст матеріалу несе рекламодавець.
Іван Мольченко, 04.04.2017, 14:292333
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень