18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Легендарному ансамблю «Чураївна» 30 років!

Ювілей ансамблю «Чураїна» обласної філармонії – подія знакова, адже наш музичний колектив став упізнаваним у світі й справді легендарним.

Заснований він у 1987 році, а поштовхом для цього стало прибуття на рідну Полтавщину на роботу до обласної філармонії народної артистки України, лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка Раїси Кириченко, нашої землячки. Створився потужний репертуар, якому мало знайдеться рівних, адже не вміють ці талановиті музиканти грати під фонограму – концертний колектив шанує й цінує, даруючи глядачу насолоду, лише живу музику. Вокальні твори, інструментальні, народні мелодії в обробці й авторська музика класиків і сучасних композиторів – все це може презентувати «Чураївна». З її репертуару за потребою може сформуватися більш ніж три десятки унікальних неповторних концертних програм.

Концертні стежини колективу пролягли багатьма країнами світу: Україною, Польщею, Німеччиною, Австрією, Латвією, Естонією, Росією, Чехією, Румунією…

Багато талановитих полтавських музикантів віддало «Чураївні» часточку своєї душі, а дехто надовго пов’язав з нею свою долю.

20 років віддав колективу його перший керівник, талановитий музикант, заслужений працівник культури України Микола Жорновий разом з колегою Борисом Козловим, дружиною Валентиною.

Концертний ансамбль «Чураївна» – володар Гран-прі міжнародного фестивалю «Світ музики» (Фівізано, Італія), лауреат міжнародного конкурсу-фестивалю виконавців на народних інструментах ім.В.Городовської (Москва, Росія), лауреат Всеукраїнського фестивалю сучасної української пісні «Два кольори» ім.О.Білаша.
«Чураївна» популяризує українське національне мистецтво. Колектив брав участь у заходах до дня народження Тараса Шевченка у Санкт-Петербурзі, у Національному культурному центрі України в Москві.

Нинішній склад ансамблю, сформований у 2010 році, – це молоді, талановиті, сповнені цікавих ідей і планів артисти.

Майже 25 років творчості віддала «Чураївні» солістка-бандуристка Леся Гринчук, нинішній художній керівник.
– Виконавська майстерність і відданість моїх колег вражають не лише глядачів, а й професійних артистів, – розповідає про творчі будні солістка колективу Наталія Хоменко. – Вони талановиті й закохані в українську музику. Скрипка – це тендітність, звук, мелодія, це найтонші нюанси, і наша майстерна виконавиця Альона Кіба. Наш баяніст Роман Шегера пригадує, як ще в час, коли він закінчував музичну школу, був виступ, де серед усіх я підійшла й обняла його, а він тепер уже після закінчення музичного училища й вишу жартує, що вже тоді йому хлопці зауважували: усе, солістка тебе вже обрала. Він настільки знаходить такі нестандартні ходи для баяну, щоб підкреслити унікальність твору, що ми всі захоплюємося його майстерністю. Костянтин Дусенко віртуозно грає на кобзі, прискіпливий і буде допрацьовувати кожен акорд до ідеального, аби на концертах усе було якнайкраще. На бас-гітарі грає Сергій Брігіда, він вірші пише, і навіть вийшла вже його поетична збірка, ініціативний, як і всі вони. Це народжує дух пошуку, чистоти звучання кожної пісні, робить її неповторною. Ударні – це наше серцебиття, на них грає Роман Трирог, він емоційний, вибуховий, але, послухавши твір, знаходить нюанси, де потрібно додати драматургії. І, звичайно ж, душа і керівник, яка, бездоганно володіючи бандурою, усе своє життя присвятила цьому колективу, – це Леся Грінчук. Без її ентузіазму, завзятості, безмежної відданості колективу, не знаю, що було б з «Чураївною» в найскладніші моменти, а вона збиралась, і ми їхали на міжнародні конкурси, аби повертатися додому володарями Гран-прі.

Провідна солістка концертного ансамблю «Чураївна», народна артистка України Наталія Хоменко нещодавно відзначила власний професійний ювілей – 50 років на сцені! Гармонійно приєдналися до колективу і з успіхом виступають молоді артисти-вокалісти (солісти), лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Лідія Кретова та Ігор Година.

Пісні легендарної Марусі Чурай береже «Чураївна» як символ, як реліквію, як заповідь. А поціновувачі прекрасного отримали шалено дорогий душі подарунок – Полтавська філармонія презентувала ювілейний концерт ансамблю «Чураївна». Можна сміливо говорити, що цей захід – одна з мистецьких перлин цього року!
Марія Бойко, 04.04.2017, 14:492482
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень