18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Музичне училище натхненно концертувало на честь 175-річчя Миколи Лисенка


Шалено прекрасний концерт подарували глядачам студенти й викладачі Полтавського музичного училища з нагоди 175-річчя Миколи Лисенка. Геній на небі має радіти – Полтавщина продовжує плекати таланти!

У своєму вітальному слові директор Микола Демченко зазначив, що чи не 90% усіх викладачів музичних шкіл і мистецьких вишів свого часу закінчили музичне училище. Одухотворену атмосферу своєї альма-матер учасники концерту винесли й на велику сцену під час концерту – два відділення проминули, мов хвилина, настільки натхненними й майстерними були виступи.

Дивували довершеністю виконання й оркестри – камерний, духових, народних, інструментів, ансамблі, солісти інструменталісти й вокалісти, причаровували довершеним поетичним словом студенти театрального відділення. Надзвичайно приємно, що виступами великих колективів довірили диригувати студентам – і молодь додала своєї неповторної пристрасності у класичні номери. Репертуар цього вечора вражав глибиною, складністю, філософічністю, а сценарій не дозволяв долоням відпочити від овацій хоча б кілька хвилин. Звучали твори не лише Миколи Лисенка, а й сучасні Скорика та інших композиторів, народний мелос, що був таким близьким і став основою напрацювань великого ювіляра української музики.

Глядацька зала, як і сцена, повнилась професійними митцями, які з гордістю раділи педагогічному успіхові колег, адже рік за роком змінюються покоління студентів, а майстерність, самовідданість і натхненність молодих митців залишається незмінною. Чимало молоді вже заявило про себе в професійному музичному середовищі, ставши лауреатами й переможцями престижних конкурсів. А плеяда наших майстрів мистецтв, що присвятила все своє життя ограненню юних талантів, десятиліттями викладаючи вишукану науку в музичному училищі, відома далеко за межа-ми Полтави й області. Серед сотень інших надзвичайних музикантів Полтавське муз-училище закінчили і нинішній директор Національної філармонії України Дмитро Остапенко, і головний диригент та художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України Володимир Шейко, і голова Національної спілки кобзарів України Володимир Єсипок.

Уже понад 60 років гордо несуть світом викладачі й студенти звання лисенківців, справді, їм наче додається від того невичерпного джерела глибинної мудрості, яку встиг наповнити геніальний композитор, автор музичного українського ренесансу Микола Лисенко. І нинішній концерт – лише один з цілої низки менших і більших вишуканих імпрез, які традиційно відбуваються в рамках лисенківського фестивалю. 22 березня, саме в день народження Миколи Лисенка, музиканти училища презентували два концерти на батьківщині композитора в Гріньківській сільській школі та районному Будинку культури Глобиного. Тож хоча й відлунали фінальні оплески, та сам фестиваль триває, і в поціновувачів прекрасного ще є можливість стати свідками цікавих і значимих у мистецькому сенсі подій.

Марія Бойко, 04.04.2017, 14:522272
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень