18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Премії імені Миколи Гоголя вручено!

31 березня, з нагоди 208-ї річниці від дня народження Миколи Гоголя, до підніжжя монумента великому класикові лягли квіти.

Міський голова вручає Почесну грамоту та грошову винагороду лауреату Валерії Мирунько.
Ушанувати українського генія зібралися очільник міста Олександр Мамай, заступники міського голови, представники виконавчого комітету Полтавської міської ради, школярі, студентство, інтелігенція.

Традиційно цього ж дня відбулося вручення щорічної міської премії ім.Миколи Гоголя. Цього року премією нагороджували вже вдев'яте. Особисто вручив нагороди лауреатам міський голова.

– Дуже приємно, що сучасна молодь цікавиться літературою, зокрема творчістю Миколи Гоголя. Адже його твори завжди актуальні, змушують замислитися, – зазначив Олександр Федорович. – Хотілося б, щоб його вивчали і надалі, щоб ним захоплювалися. І сьогодні ми побачили яскраве підтвердження того, що творчість письменника знаходить відгук у серцях юних полтавців. Щороку кількість учасників літературної премії стає більшою, а отже, і дітей, які цікавляться літературою. А їх, звісно, потрібно заохочувати.

Переможцям та призерам конкурсу в кожній віковій категорії (молодша: 13–15 років, середня: 16–18 років, старша: 19–28 років) було присуджено персональну премію. Учасникам конкурсу, за рішенням журі, – заохочувальну.

Відповідно до зайнятих місць, лауреатам призначалися грошові винагороди в сумі:

перше місце – 1500 грн;
друге місце – 1200 грн;
третє місце – 1000 грн;
четверте місце – 800 грн;
заохочувальна премія – 500 грн.

Так, лауреатом Першої премії у молодшій віковій категорії стала учениця загальноосвітньої школи №29 Катерина Довгопол, у середній віковій категорії – вихованка КЗ «Полтавська гімназія «Здоров'я» №14» Софія Сердюк.

Першість у старшій віковій категорії виборола студентка Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка Олена Коновалова. Вона зазначає: Микола Гоголь – митець, котрий майстерно закарбував у своїй творчості українську самобутність. Саме цьому питанню вона і присвятила свою роботу.
– Творчість нашого видатного земляка стала віддзеркаленням способу життя українців з усіма їхніми позитивними та негативними національними відтінками, – зазначає студентка. – І доки на сторінках його збірок ми будемо впізнавати себе, своїх родичів, близьких, знайомих, доти не буде переводу нашій індивідуальності, колориту та національній самобутності.

Учениця 9 класу загальноосвітньої школи №11 Валерія Мирунько – призер конкурсу – розповіла про свій творчий доробок:
– Уявила, що ми всією родиною робили ремонт у старому бабусиному будинку. У сейфі я знайшла записи, ніби до її дідуся прийшов якийсь дивний чоловік і попросив продати йому «мертві душі». Мені вдалося розвити цю історію, і ми вирішили подати її на конкурс.


Загалом свої фантазії щодо бачення творчості письменника у різних жанрах і стилях представили 38 учасників. Це школярі і студенти, від 13 до 28 років. Вони написали поеми, вірші, оповідання, есе, здивували журі навіть п'єсою.

З повним списком лауреатів премії ім.Миколи Гоголя ви можете ознайомитися на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету.
Сергій Лещенко, 07.04.2017, 11:382557
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень