18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

17-та «Карлюка» іде в народ

Те, про що так довго говорили шанувальники карикатури, звершилося: 31 березня, напередодні Дня сміху і дня народження Миколи Гоголя, у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка відкрилася Міжнародна виставка карикатур «Карлюка». Усімнадцяте! Проте це вже не просто виставка, а фестиваль гумору, адже виставкові заходи відбуваються одразу на кількох майданчиках. Так, церемонії у галереї мистецтв передувало відкриття виставки карикатур у Музеї авіації й космонавтики «Космос і гумор». До речі, цього року такий захід тут відбувся уже вдруге. І нарешті ще одна виставка в рамках «Карлюки» відкрилася того дня й у столиці країни Києві.

Під час урочистого відкриття виставки. Гостей вітають Михайло Шлафер і Микола Гоголь.
А у великій виставковій залі галереї мистецтв того дня було, як кажуть, яблуку ніде впасти. Як пожартував один наш колега, аби зустріти всіх друзів в одному місці, треба йти на «Карлюку». Гостей вітали директор Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка Ольга Курчакова, секретар міськради Оксана Деркач, голова обласної організації Національної спілки художників Юрій Самойленко, організатор Міжнародного конкурсу-виставки Української асоціації карикатуристів «Карлюка» Михайло Шлафер.

– Цього разу ми представили на суд глядачів експозицію асоціації карикатуристів Азербайджану, а також персональні виставки відомих художників-карикатуристів світового рівня Олексія Кустовського (Київ), Байрама Гаджізаде (Баку, Азербайджан), Андрія Попова (Санкт-Петербург, Росія), – розповідає Михайло Шлафер. – Більшість робіт, наприклад, нашого давнього друга киянина Олексія Кустовського – це разюча політична сатира довкола подій, які відбулися протягом останніх років в Україні, зокрема й пов'язаних з російською агресією. До речі, якщо свого часу у всьому світі побутувала думка, що карикатура як жанр політичної сатири відмирає, то лише за останні роки ситуація змінилася кардинально. І карикатура, як бачимо, знову на передньому краї боротьби за права і свободи людини, боротьби з тоталітаризмом і екстремізмом. У цій боротьбі є навіть реальні жертви, якщо згадати розстріл працівників редакції французького журналу карикатур «Шарлі ебдо». Тому, згадуючи слова відомого поета, наше перо сьогодні й справді можна прирівняти до штика. А в «Карлюки», як бачимо, є уже й свій творчий, але бойовий «окоп»!

Звісно, розповідати про карикатури завдання вельми невдячне – їх треба бачити. Тож залишимо цей шанс тим, хто ще не встиг побувати на виставці. Тим паче, що вона працюватиме ще тривалий час.


Залишається лише додати, що того вечора відвідувачів галереї порадували своєю творчістю не лише карикатуристи, але й міський духовий оркестр «Полтава», театр-студія Богдана Чернявського, театр поезії i пісні «Надежды маленький оркестрик», команда КВН «Маленьке диво».
Віталій Скобельський, 07.04.2017, 12:212344
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень