18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Фестиваль «В гостях у Гоголя»

На цю подію очікують. До неї готуються. Віднині наш, і це варто вимовляти з величезною шаною, відкритий театральний фестиваль «В гостях у Гоголя» став подією міжнародною. Мультикультурний, цікавий, інноваційний і академічний водночас. Глибоко містичний і багатовимірний за світоглядом, як і сам Микола Гоголь, фестиваль, як і годиться, зустрів гостей 1 квітня – у день народження генія. Гоголь з невловимою усмішкою Мони Лізи зустрічав їх прямо при вході, і хотілося запитати його про вічність і непереборну любов до свого, українського, що він пропагував і підносив протягом усього свого земного життя…

Пролог із самим Гоголем у головній ролі відіграли полтавці. На сцені, приваблені магією дійства, з'явилися Оксана і Вакула, Солоха, Афанасій Іванович і нечиста сила та… наш чорт. За визначенням самого Миколи Гоголя, це не те що Вельзевул, наш тягне хіба на малого біса. Розпочалося дійство хвилиною світлого тріумфу, коли на рідній сцені два Миколи – Гоголь і Білоконь, заступник голови ОДА, оголосили Указ Президента України про присвоєння провідній акторці театру Тетяні Любченко почесного звання «Заслужена артистка України». Тим паче приємно було стати свідком цієї події, бо лише тиждень тому Тетяна Любченко незрівнянно зіграла крайню прем'єру в ролі Маргарити за романом Булгакова.

А далі була Оперета! Саме так, з великої літери. Київський національний академічний театр оперети розпочав фестиваль з розкішного гала-концерту, тривалістю дві з половиною години «Bravo, l'Operette». Полтавці змогли насолодитися виступом оркестру, балету, хору й солістів театру оперети – до Полтави на свято приїхали близько 100 акторів і музикантів.

У яскравій програмі – уся палітра стилів та жанрів, у яких працює сучасний музичний театр європейського зразка. Дивовижний світ філігранної гри, чарівливого співу та довершеного танцю полонили глядацькі серця, даруючи настрій. Прозвучали арії з відомих оперет Кальмана, Легара, Штрауса, фрагменти з відомих світових мюзиклів та музичні хіти. Глядачі позбивали долоні в оваціях, а головний режисер дійства, народний артист України, голова Спілки театральних діячів України Богдан Струтинський наголосив, що театр – це найкращий спорт, бо тренує не тільки долоні, а насамперед душі.

– До гостинного міста і місця приїздиш завжди з хорошим настроєм! – емоційно розповідає журналістам Богдан Струтинський. – Дуже приємно, цікаво, що ми дали певний ключ, код, настрій позитивний, енергетичний, дуже ігровий усьому фестивалю.

Особисто я торкався творчості Гоголя, ми ставили «Сорочинський ярмарок», отримавши «Київську пектораль» за кращу музичну виставу року. Мене в Гоголі найбільше цікавить гумор, дуже тонкий, філософський, він не висміює, а радіє за націю, тонко передаючи традиції у своїх творах, колористику, – і це приваблює. А ще Гоголь – це містифікаційна історія у світі, думаю, українці теж дають йому таку історію. І Гоголь – це величезна самотність, усамітнення й дуже велика глибина. Для митців Гоголь задає можливість розшифрування філософії життя – разом з ним ти починаєш рости.

А Полтава надзвичайно гостинна, особливо театр! Ми відчуваємо з колективом, що нас чекають, нам раді, наше мистецтво тут потрібне! Полтава – місто, яке відновлює хороші театральні традиції. У вас дуже розкачаний, теплий глядач. На театральній карті України завдяки цьому фестивалю яскравою зіркою сяє ваше місто!

Фестиваль традиційно триває тиждень. Полтавці побачили цілу плеяду театральних колективів – Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І.Озаркевича з виставою «Анничка», Тбіліський державний академічний російський драматичний театр ім.О.Грибоєдова з фантасмагорією «Ревізор», Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії з його версією «Мертвих душ», Сумський академічний український театр драми та музичної комедії ім.М.Щепкіна з перформансом «Шинель», Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім.І.Кочерги з комедією-жартом «Одруження» та насамкінець Дніпропетровський академічний театр опери і балету з балетом на дві дії «Ніч перед Різдвом».

Глядачу, шановний і мудрий, тебе на гостину до театру запрошує сам геніальний Микола Гоголь, невже ти зможеш відмовитись?
Марія Бойко, 11.04.2017, 13:232364
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень